Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač pro autosubwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

(upravil DADA 2. 8. 2008 20:13)

Téma: zesilovač pro autosubwoofer

Zdravím, mám reproduktor s těmito parametry: 200W RMS, 20-700Hz, Vlastní rezonance 32Hz, 94dB/W/m ocelový koš, polypropylenová membrána, gumový závěs kmitací cívka 51mm na Al kostře, feritový magnet 50OZ(1430g) Použití: subbasový repro pro univerzální použití, např.v autě   (od Hadexu)
Sice je tento repro pro vás podřadný, ale mě stačí smile
Půjde do auta, do uzavřené ozvučnice.
Přemýšlím jaký zes pro něj použít. Jsem elektronik, takže ho nechci kupovat, ale radši si ho za menší peníz postavím.
Mám vyhlédlou tuhle věcičku: http://www.chrudim2000.cz/tuning/           (najedte ve výběru na audio a pak 70W sub. zesil.)
ale je to jen 55/70W sad . Bojím se, aby sub nehrál moc potichu. U normálních reproduktorů je 50W už hodně, ale nikdy jsem neslyšel sub při tomto výkonu. Samotný subwoofer bude mít velkou rezervu. Popř. nemáte nějaké schémátko na výkonnější zesilovač VHODNÝ PRO NAPÁJENÍ V AUTĚ? Díky moc

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Řekl bych že TDA 2005 v můstku tomu subu dá dost pokouřit, přece jenom je to hadex.. smile

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Vím, že zrovna tohle slyšet nechceš, ALE smile Kup si raději některej odsud: http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/?producer=1
Ušetřís si spoustu patálií. Měnič, chlazení, srát se s tím, nějak to celý zabalit, sub bude potřeba oříznout, nějakej ten gain, přepínač fáze se taky hodí.

Příklad: volal mi kámoš, že s někým vyměnil sub do auta, zapojil to a že to divně hraje smile Je to brx tuba ranku Tipa (něco jako máš ty). Honil to mrňavým nounejm zesem z lídlu. Nedalo mi to, tak jsem došel pro svůj plnokrevnej monoblok JBL Gto. Po připojení, nastavení filtru, fáze a pořádným!!! vybuzení konečně tubička něco zahrála. Nezdá se to, ale tyhle "repro" něco sežerou!

Jestli chceš ale mermomocí stavět, tak Dudka.

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Tyhle repro, mají mizernou citlivost věřím že tak kolem 87dB. Potřebujou pořádné krmení.

(upravil DADA 3. 8. 2008 6:57)

Re: zesilovač pro autosubwoofer

junglist: No mě by to problém nedělalo. Opravováním věcí a elektronikou se bavím od 12 smile. Z vybavení něco mám (zdroj, generátor, osciloskop, a mnoho dalšího). Ještě studuju (teď půjdu do 4ťáku mechanik elektronik. Výhybka není problém smile.


BigDrobek: TDA 2005 nemýlím li se je 2x20W (30Wmax) ne ? Je to tuším jako 2x TDA2030 v jednom pouzdře. TDA 2030 jsou na pytel. Mají velký šum. Nevzpomínám si od kolika zesiluje, ale tuším od 50Hz. Z mých zkušeností s TDA2030 nic moc. Jinak do můstku by to bylo max 80W ne?

Ale jak to tak nakonec vypadá, půjdu do něčeho hotového, bazarového. Teď odjíždím na týden pryč makat, aspoň si na něj vydělám smile

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Ale jak to tak nakonec vypadá, půjdu do něčeho hotového, bazarového. Teď odjíždím na týden pryč makat, aspoň si na něj vydělám smile

Re: zesilovač pro autosubwoofer

S tím 2005 se podle mě trochu pleteš s těma výkonama, ale když pohledáš sinclair tu o tom už hodně napsal a rozhodně to přehraje nějákou šunku z lídlu nebo podobnejch krámů jako tipa. Mysli si co chceš, ale 10w sinusu je něco jinýho než 1000w p.m.p.o., aby nakonec těch 10w nebylo víc, ale komu jde o vyleštěný parametry na papíře a hovno v kastli je líbeznější ten kilowat, kterej to nedá ani na vteřinu..

(upravil DADA 3. 8. 2008 11:22)

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Ne nedívám se na ty kW, protože vím, že je to blbost. Psal jsem že jsem elektronik (žádný naivní puberťák co chce mět v autě kW) ......... když by byl ten výkon pravdivý tak naprosto dokonalý zes (bez ztrát) by měl příkon cca 90A (při dvou kanálech by to bylo 180A). Myslel jsem tím, že koupím nějaký značkový zes, ale z drůhé ruky. Jenže mám pořád chuť něco zbastlit. Jak jsem psal.... neslišel jsem to, tak si tu hlasitost nedokážu představit  :-/

ta 2005 ... tak to fakt nevím ... díval jsem se na datasheet a má 20W (max 30W) ... při zapojení do můstku je výkon teoreticky 4násobny) ..... jako zkusit to můžu smile



PS: Teď jsem v šuplíku našel vážného zájemce: TDA 8560  je to 2x40W - zapojil bych ho do můstku. Je určený přímo do auta.

Re: zesilovač pro autosubwoofer

TDA8560 do můstku nezapojíš, ten už má můstkovaný výstupy sám o sobě.

Web

Re: zesilovač pro autosubwoofer

A při jakým napětí je ten výkon u toho TDA 2005 deklarovaný?
Jestli jsem se v rychlosti dobře koukl tak je to při 14,4V v můstku typicky 20W a minimálně 18W do 4ohm.

(upravil DADA 3. 8. 2008 14:32)

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Ollie: aha ... tak jsem setřel (máš recht.. teď jsem se díval na datasheet)....... zkusím postavit ten 70W .... jestli nebude stačit, koupím něco lepšího.

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Udělal jsem teda bednu a zapojil jsem to jen tak zkušebně na výstup subwoofrového zesilovače z domácího kina. Max výkon je tam udávaný 30W a nestačil jsem se divit ..... doletěla na mě mamina, že to duní celým barákem (hlasitost na 3/4) 8-D .... myslím že těch 55W (70W max) bude stačit bohatě. Steně když bych koupil nějaký zes. 200W (na obale) .... tak by těch 200W neměl ani zdaleka.

Re: zesilovač pro autosubwoofer

No kdyby jsi si sehnal nějakýho JEŠTĚ POCTIVÝHO Meka nebo magnáta, tak by jsi dostal skutečný výkon wink
http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html za ty prachy je to zadarmo. Prskneš to do můstku a máš výkonu na několik spálených hadexů lol

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Jednoznačně bych za ty prachy bral toho MX2000. Výborný nezničitelný zes, v podstatě poslední ze sortimentu MacAudio, který ještě má větrák. A je v něm hodně prostoru pro tuning.

Web

(upravil DADA 17. 8. 2008 12:42)

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Tak teď nevím který .... jestli 2060 nebo 2000. Do můstku bych to nedával za 1. Abych to moc nezesílil a nezničil repro a za 2. mě ta hlasitost bude postačovat (když jsem ho slyšel hrát na 3/4 30Wtového zesu  yikes)

(upravil sinclair 16. 8. 2008 19:10)

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Vem to MXko 2000 a nemudruj.

Web

Re: zesilovač pro autosubwoofer

A pospěš, nebo se naštvu a vemu si ho pro sebe wink

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Ok díky smile
babakus: musím být rychlejší  lol

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Tak já ti ho nechám wink

Re: zesilovač pro autosubwoofer

Objednáno ..... už se na něj nemůžu dočkat big_smile

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač pro autosubwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£