Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 16)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 304]

Re: Úprava Tesly MC911

Pred casem jsem na aukru koupil vrak tohohle stroje a ted jsem se v tom zacal vrtat..suplik uz jezdi jak ma,napajeci snura (puvodni byla po cely delce okousana od mysi az na holy draty,to by jeden neveril,co ty ku*vy dovedou) vymenena,vystup ze snury s cinchama v otresne otresnym stavu jsem predelal na panel a jinak vsechno krome displeje funguje.Kdyz jsem pustil stejny CD na Denonovi DCA 425 a na tomhle,tak Tesla jasne vede,jenom zvuk je malinko ostrejsi,ale zas detailnejsi a tak bych se chtel zeptat,jestli je jeste nejaka moznost,jak na tyhle masince posunout zvuk o neco dal?Cetl jsem tady dred o vymene operaku,ale vysledek celyho vlakna byl celkem rozporuplnej,existuje nejaka sehnatelna alternativa,ktera zaruci lepsi zvuk a nebude vyzadovat nejake mereni,ci dalsi upravy?

Re: Úprava Tesly MC911

2x AD823ANZ.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

at koukam jak koukam,tak nic,kde by se to dalo sehnat?

Re: Úprava Tesly MC911

Já jsem si je objednal u této firmy - http://www.amtek.cz, která sídlí v Brně. Mám je v MC902, spokojenost smile

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Tuším že je má i Farnell a RS-components.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Upíre, myslím, že ses po tom sháněl, přečti si pozorně #32_EDIT2, jen mě pak už Daševský neodpověděl, ale telefonicky slíbil, že pošle a já už ho pak neuháněl...

Re: Úprava Tesly MC911

To Lukaso: Muzu se optat,jak jsi to provedl s tou dalkou? pripadne co a kam ma prijit? mam to tu ted otevreny a zas se v tom trosku rejpu a tahle funkce by mi docela vazne bodla smile

Re: Úprava Tesly MC911

Zdokumentoval jsem to na webu.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

no,ale ted koukam,ze to je postup vhodnej nejspis jenom pro MC902 a MC911 se moc uplatnit neda,nebo se pletu?

Re: Úprava Tesly MC911

Myslím, že by to jít mělo, protože ten pin IR signálu (od konektoru REMOTE) vede na desku na předním panelu, na jeden vývod procesoru a ta je snad u obou přehrávačů stejná. Podíval bych se, jestli jsou na největší desce zapojeny oba krajní vývody konektoru ve kterém je zapojen kabel připojený na desku s procesorem na předním panelu. Pokud bude jeden vývod nezapojený, měl by to být vstup IR signálu, pak by stačilo vytvořit invertor s tranzistorem, zapojit čidlo a mělo by to fungovat.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Eh,je to na tuty,MC911 ma jinou desku,uz podle fotek na repromanii,911 ma velkou zelenou a 902 ma podle vseho mensi hnedou,takze to asi nevylepsim...

Re: Úprava Tesly MC911

Asi jsem se špatně vyjádřil. Na té největší desce, kde je dig. filtra a převodníky moc nezáleží, protže ta v MC902 obsahuje pouze ten invertor s tranzistorem a konektor remote. Zásadní je jestli jsou stejné desky na předním panelu a jestli v tom procesoru je stejný program, protože právě tam se odehrává dekodování demodulovaného IR signálu. Procesor který je v mojí MC902 je označen XC89507P.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

tak procesor mam stejny a oba ty predni panely jsou podle vseho bez rozdilu.

Re: Úprava Tesly MC911

Ano, věřím tomu, že tomu tak je. MC911 je pouze derivátem původní 902, kde byl motherboard upraven na použití součástek TESLA. Pochybuju, že by naši inženýři modifikovali CPU desku... když si vzpomenu, jak se v dobovým tisku řešilo, zda vyhoví naše odpory a kondenzátory smile

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Po prozkoumání mojí MC902 zevnitř myslím, že je možné zapojit TSOP1736 dle  tohoto schématu. A to paralelně ke stávajícímu konektoru, například neúhledně ze strany spojů.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Tak jsem to dneska podle schematu uvedenyho vejs sestavil a funguje to jako hodinky smile vsem,kdo maj tyhle masinky to muzu jenom doporucit,ted jeste sehnat funkcni displej a budu spokojenej smile

Re: Úprava Tesly MC911

Nosferaticu, mohl bys poptat Daševskýho? Nějak jsem na to zapomněl, on sám se mi neozval, jak slíbil. Vzal bych taky jeden ks.

(upravil nosferatic 16. 7. 2009 21:15)

Re: Úprava Tesly MC911

To Zorg: kdyz to nepujde jinak,tak asi Dasevskyho kontaktuju,ale moc se mi do toho zatim nechce,pac davat 350 za takovou prkotinu se mi moc nechce,jak moc na to spechas?
Jinak jsem googlil,jak se s timhle vyrovnanaj lidi u philipsu a podle vseho by se dal ten zalitej svab s trochou opatrnosti vyndat a vymenit,prej je to svab od motoroly a na jedny diskuzi meli napsany i typy,ale otazkou je,jestli je to sehnatelny a jestli jde o obycejnou vymenu,nebo se to musi jeste dal poladit...

treba by se v tomhle nekdo informovanejsi mohl trochu zorientovat :¨
http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-52815.html

Re: Úprava Tesly MC911

potřeboval bych schéma zapojení červeného displeje,není sice od daševskýho,ale z postarší ety a mělo by to sedět,jenom to má jinak kontakty,nemate nekdo?

Re: Úprava Tesly MC911

no,tak displej jsem vymenil,ale po spravnem zapojeni vyvodu displej nesviti a nesviti ani kontrolni ledky jako pause,time/track,vsechno ostatni bezi. V cem by tak jeste mohla byt chybicka?

Příspěvky [41 až 60 z 304]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£