Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 16)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

  Stránky: 1 2 3 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 304]

(upravil Zorg 8. 9. 2008 0:33)

Téma: Úprava Tesly MC911

Tak už mám doma to CD od Methmana. Jsem za něj rád, nakonec mě stálo 550 včetně obracení se do protisměru přes tramvajovej pás u  Flóry lol Nemůžu tu nikde najít dred, kde by se rozebíraly úpravy a tunnig. Ještě jsem jí neotevřel, ale na první pohled to má ňáký mouchy:
- špatně vyjíždí šuplík, jen když se mu chce
- na displeji nesvítí některé segmenty, jiné naopak svítí navíc
- trafak bz/ručí celkem dost
- nemá to S/PDIF
Byl bych rád za jakékoliv info, jak bych tomu mohl pomoct, vytunit či opravit ty mouchy.

(upravil junglist 8. 9. 2008 19:54)

Re: Úprava Tesly MC911

Přidávám se k Zorgovi, mám pro změnu MC 901. Vevnitř vypadá takhle:
http://img209.imageshack.us/my.php?image=mc3er3.jpg
http://img151.imageshack.us/my.php?image=mc8ea0.jpg
http://img167.imageshack.us/my.php?image=mc11pd3.jpg
http://img167.imageshack.us/my.php?image=mc2sj2.jpg

Re: Úprava Tesly MC911

Display kaput, nesehnatelný, leda z vraku, nebo nd ETA (jinak nožky, jiná barva, asi 1200Kč sad). Šuplík - je třeba ze soukolí odstranit prach, umýt řemeničky a řemínek....

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Díky za info. Šuplík, něco podobnýho od toho čekám, to ještě zvládnu. Displej teda fakt netuším, v nejhorším tu ETU, snad bude aspoň modrej. Jinak vyplatí se udělat odděleně napájení digitální a analogové části? Zase Opamp říkal, že když nahradil operáky za přesnější, hned vylezla na povrch a byla pěkně slyšet ryzí "digida" (16 bit DAC). Každopádně tam chci digitál out (koax), možná jestli by se dalo vyvést přímo I2C a mělo to nějakej smysl, pro pozdější hraní si s externím převodníkem...
Něco jsem zaslechl, že dawsoo tohohle fešáka tunil?

junglist: 901 moc pěkná, se mě víc líbí zepředu než 911, zajímal by mě zvukovej rozdíl wink

Re: Úprava Tesly MC911

Zorg: přidal jsem fotky zepředu a zezadu. Zvukovej rozdíl můžem vyzkoušet na "koaliční hulbě" lol

Mám s 901 takovou zajímavou zkušenost. Funguje bez problémů, nejlíp načítá samo origoš CD, pálený taky v pohodě. Ovšem pálený dejme tomu před dvěma lety. Cokoliv vypálím dneska, je jedno jakou značku a jakou rychlostí, tak hodí error a je vymalováno. Ty starý vypálený přečte s prstem v nose. Kde je chybka? mad

Re: Úprava Tesly MC911

A nepálí ti blbě vypalovačka ?

Web

Re: Úprava Tesly MC911

jo, blé vypalovanie, či už postup, alebo médium/paliareň

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Kdybys moc zaškemral a poslal několik výpalků - starých i nových, mohu změřit a porovnat, mám na to upravenou mašinku.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Blbě pálí znamená, že to CD nepřečte ani nic jinýho? V autě a v DVD to funguje, jenom ne v 901.
Pálím v Neru start smart, malou rychlostí, na všechno možný. Sendy, to jsou i takovýhle udělátka? wink

Re: Úprava Tesly MC911

Mrkni na cdr.cz do nějaký recenze mechaniky, jak a čím měřej C1, C2, CU a podobně...

Re: Úprava Tesly MC911

cez nero cdspeed si zmeraj chyby na disku, jitter a podobne

Web

Re: Úprava Tesly MC911

CD speed jsem v Neru našel, tak to teda zkusím otestovat. Pochopte kluci že jsem jen pouhý PC a iNet konzument a uživatel tongue

Re: Úprava Tesly MC911

"Pálím v Neru start smart, malou rychlostí" - pozor na tu malou rychlost, na dnešní média je potřeba zapisovat rychlostí 8-12x, někdy ještě více...jestli tohle nebude právě ten problém.

Re: Úprava Tesly MC911

jj,s timhle jsem se taky setkal...myslim,ze porad je takovym tim "zlatym stredem" tak 16x rychlost

Re: Úprava Tesly MC911

Jarouši, to je taky možný. Jenže potom si vyber, jeden říká pal na pomalo, druhej říká pal na rachlo a 901 nečte ani jedno, ani druhý. Nově vypálený. Asi opravdu mechanika pálí "audio" nahovno sad
Na test jsem si ještě neudělal čas.

Re: Úprava Tesly MC911

Petře tu 901 už jsem někde viděl smile))

Web

Re: Úprava Tesly MC911

Mám dvě MC902, koupené v letech 1986 a 1987. S originál snímači, jen v jednom už je měněný displej, nešly dva segmenty. Dodnes je schopný to přečíst i pivní tácek nebo víčko od plechovky, jen jednou za rok  musím vyčistit čočku, protože v dílně hodně kouřím.
Pálený CD to čte naprosto nezávisle na rychlosti vypalování nebo kompu, kde bylo vypalováno. V tomhle problém nebude.
Jen párkrát se stalo, že odmítl načíst /err/ výpalek na jakémsi sračkovém neznačkovém médiu a pak se ukázalo, že onen disk nechce hrát ani v kompu, takže to bylo vadným médiem.

Web

(upravil redyuri 10. 9. 2008 13:13)

Re: Úprava Tesly MC911

sinclair, s dvd a cd médiami je to zložitejšie....
ale ako prvé by som použil kvalitné CD médium, to je jasné

Web

Re: Úprava Tesly MC911

sinclair: ty bys někde nevyhrabal nějaký displej, který by tam šel nahodit?

(upravil sinclair 12. 9. 2008 14:08)

Re: Úprava Tesly MC911

Mám schovaný jeden částečně vadný, nesvítí na něm myslím dvě čárky jedné sedmisegmentovky. Jeden mám i nový, ale ten z pochopitelných důvodů pustit nemůžu, když mám ty mašiny dvě..sorry.
Vsadím se o svoje nové Niky, že Tomáš jich má doma nasyslených nejmíň pět. Když ho příslušně uplatíš..:-), třeba z něj něco vypadne smile
Daševský už nemá?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 304]

  Stránky: 1 2 3 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£