Téma: ARN664 = ARN665 ???

Ví někdo, jaký je mezi těmito reproduktory vlastně rozdíl? Všechno a subjektivně i poddajnost mají zcela shodnou..
Jediné, čeho jsem si stačil všimnout bylo, že ARN664 bylo osazováno všude možně /včetně beden ARS820 myslím/, ale ARN665 nalézám pravidelně pouze v bednách ARS825, které mají vzadu logo Tesla-Supraphon.

Byl by někdo ochoten čtyři excelentně zachovalé kusy ARN665 načernit, aby byly použitelné i zvenku a bez rámečku? Sice mají blankytně modré koše, ale to nevadí.
Zdá se mi totiž, že oproti ARN6604 je ARN665 o dost citlivější. Appolito s dvěma ARN665 a výškáčem s ferrofluidem děleným na 1,5kHz by nemuselo být od věci..

Web

(upravil Thales 28. 4. 2008 21:20)

Re: ARN664 = ARN665 ???

Já bych se ti na to klidně mrknul ale nesmíš na to spěchat. Řeším teď kvalitu tuše a teprve až si budu 100% jistý že je to OK tak bych to udělal. Prostě teď je ta tuš co jsem používal nějaká blbá (chová se víc jako inkoust než tuš) a já nevím jestli jsem chytnul blbou serii anebo změnili složení a budu se muset podívat po jiném výrobci.

Re: ARN664 = ARN665 ???

taky problem som riesil aj ja uz davno asi 2 roky dozadu, dokonca som kvoli tomu pisal do TVM, odpisali mi len to ze su to uplne zhode reproduktory cize ARN665=ARN664

Re: ARN664 = ARN665 ???

Každopádně jsou to nejlepší ARN v osmipalci, který Tesla/TVM dělala. Hlavně díky citlivosti (90dB) a nízký Frez.

Web

Re: ARN664 = ARN665 ???

Taky mám 665 rád.
Načerněné vypadají asi takhle: http://meky.chytrak.cz/stuff/pokoj.jpg

Re: ARN664 = ARN665 ???

Neuvěřitelný doupě. lol Křupky XXL, neidentifikovatelná směs věcí a ucpané bassreflexy.

Re: ARN664 = ARN665 ???

Zajímavé...mám úplně ty samé bedny a úplně stejně ucpané BR (ponožkama) big_smile

Re: ARN664 = ARN665 ???

mekky co to tam máš za bedny co leží na těch největších??

to sinclaire ale ARN6604 ma větší příkon viz #1

Web

Re: ARN664 = ARN665 ???

Ahoj, všiml jsem si, že krom oplasovaného magnetu má ARN665 nižší výkon jen 10w oproti ARN664 20w.

Re: ARN664 = ARN665 ???

To tehdá byly podle mě spíš jen hrátky s normami, u některých "přechodných" modelů se údaj o příkonu v plastu záměrně tavil, aby se stal nečitelným.

Re: ARN664 = ARN665 ???

evry napsal:

Ahoj, všiml jsem si, že krom oplasovaného magnetu má ARN665 nižší výkon jen 10w oproti ARN664 20w.

je to přesně tak, impedance stejná, rozměry i montážní otvory pasují jenom ten výkon...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: ARN664 = ARN665 ???

příkon, žádný výkon

Re: ARN664 = ARN665 ???

myslím že nižší příkon = automaticky nižší výkon, podle úhlu pohledu teda, nebo není tomu tak ? oba bazmeky 664 i 665 se líší příkonem i  výkonem...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: ARN664 = ARN665 ???

Pasivní prvek má příkon, aktivní má výkon. Reproduktor je pasivní prvek. HOWGH

Re: ARN664 = ARN665 ???

No reproduktor má příkon, i akustický výkon, který nemusí být být úměrný příkonu. Účinnost souvisí s citlivostí, např. reproduktor s ciltivostí 90 dB má cca 10 x menší účinnost než reproduktor s citlivostí 100 dB.

Re: ARN664 = ARN665 ???

ještě jinak řečeno, údaj na štítku repro boxu bude příkon, kolik sestava snese...výkon je mírou randálu, citlivost 93 dB natropí větší než například 86 dB  za jinak stejného odběru energie zesíku

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: ARN664 = ARN665 ???

AN664 s ARN665 jsou krom plastu na magnetu naprosto totožné reproduktory. Údaj o zatížitelnosti si nevšímat.

Re: ARN664 = ARN665 ???

jsem názoru že 665 je zpackaná nebo jinak ve výrobě odrbaná 664 no zkrátka class B jako že nefiguruje v žádném katalogu, příručce ani učebnici, proč asi ? repro boxy bastlím nějakých 35 let no možná Vy znáte víc

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: ARN664 = ARN665 ???

A co když se katalog, příručka nebo učebnice vytvořila v době, kdy 665 ještě neexistovaly? Doporučuju přečíst post #21 v archivu.

Re: ARN664 = ARN665 ???

maxell: Názor staršího respektuji, nicméně s ním nesouhlasím. Už jen proto, že ARN665 jsem našel ve dvou párech monitorů ARS651, kde by asi nikdo "class B" nestrkal. Navíc jsem pár ARN665 a ani měření na nich oproti ARN668 (ty jsem měl taky) nezjistili nic závadného, nebo druhotřídného. Dneska máme holt jiný možnosti, než před 30-ti lety. Na netu je spousta informací, umíme si doma repráky změřit a jednoduše odhalit jakýkoli problém během pár minut...vy jste byli odkázáni jen na katalog, příručku ,avomet, sluch a domněnky.