Re: BR nátrubky - jak na to

Nezdá se mi, že by zrovna tohle byla nekompromisní konstrukce. Členitý tvar čelní stěny plný hran a velmi malé plochy navazující na vyústění reproduktorů podle mě neznamenají nic jiného, než že šlo především o design.

Re: BR nátrubky - jak na to

K tomu BR vepředu, tu první rezonanci nátrubku umí počítat třeba WinISD, nebo excelovský UniBox nebo Excel Subwoofer Designer. I moje pyčovinka, úplně dole. Bez zádání Sd a Xmax a následného výpočtu Dmin počítá stejně jako WinISD, celkově se ale všechny tři programy trochu rozcházejí, zajímal by mě přesný vzorec. Velikost toho peaku je třeba vidět u této konstrukce bandpassu, dole.

Re: BR nátrubky - jak na to

Myslim, ze do vzorce peaku natrubku musi vstupovat cinitel jakosti natrubku (hodnota pro me neznama, ale programy s ni pocitat umeji). Jakost natrubku ma predevsim vliv na dosazitelny akusticky tlak diky ztratam v nem. Ale urcite ma i souvislost s rezonancnim peakem.

(upravil Jarous 21. 6. 2007 12:47)

Re: BR nátrubky - jak na to

Například back-loaded horn ve spojení s širokopásmem má problém s vyzařováním středních kmitočů přes vyústění, ale pokud se dobře zatlumí kompresní komora umístěná za měničem, nedochází k tomu. Nezatlumené, musím říci z vlastní zkušenosti je to vzhledem k velké ploše výstupu hrůza - nedá se to ovšem naprosto srovnávat s BR - plocha výstupu u BR je ve většině případů podstatně menší.

Re: BR nátrubky - jak na to

7tech: perla dne......bastlíř z čech chytřejší než inženýři Z Wilsnů.. big_smile

Re: BR nátrubky - jak na to

Nejseš Ty náhodou převlečenej Machalík?

Re: BR nátrubky - jak na to

Dobrej postřeh...je vidět,že chodíš i jinam a to je moc dobře.To myslím upřímně.Ne nejsem.Ale s Machaldou v leččems souhlasím.Ale občas mi to nedá nereagovat...

Re: BR nátrubky - jak na to

Tak mi to Dokkene vysvětli.
Vyřešili časové posuny mezi repráky a částečně směrovou charakteristiku. O to víc zhoršili difrakce a bafflestep. Já v tom nekompromisní řešení nevidím.

Re: BR nátrubky - jak na to

7tech: Nebudu ti nic vysvětlovat,ale rozhodně věřím spíš Wilsnům než nějakýmu seventechovi smile

Re: BR nátrubky - jak na to

2 Frank seventech and etc
Tady se podívejte jak vypadá nolimited DIY :-)a je to dlouhý,takže se to nechce jen dívat na první stránku.
http://www.diyaudio.com/forums/showthre … adid=93218

Re: BR nátrubky - jak na to

Jo, to jsem listoval... Něco na způsob těch třípásem bych chtěl jako příští projekt.

Re: BR nátrubky - jak na to

franku-co tohle? smile
http://www.ascendo.de/english/frameH.htm

Re: BR nátrubky - jak na to

Pěkný, ale asi to sem nepatří... První kompromis - dvoupásmo smile Jestli koukám dobře.

Re: BR nátrubky - jak na to

vím nepatří,mě tam zaujala ta stavitelná vejšková sekce a pak ten seas koax,no...

Re: BR nátrubky - jak na to

Takže když budu stavět subwoofer 45 litrů, bassreflex vychází d=100mm, L=320mm ... tak ho mam umístit kam? Shora mi tam bude lítat prach smile, ze zadu se mi to nelíbí a z boku nemam tak širokou bednu smile tak jedině zespod ... to by byly mega nožky a odlítlo by to smile ... tak prostě zepředu?

Web

Re: BR nátrubky - jak na to

45L, 10x32, to je dost nízko na ten objem. Vzhledem k tomu, že vím na co to je, dal bych to zepředu (35) nebo zezadu(65). U tohohle asi pronikání středů basreflexem nehrozí, ne?

Re: BR nátrubky - jak na to

V tomhle nemám jasno, zeptám se...

Re: BR nátrubky - jak na to

2 Michal, no pronikání středů nehrozí, když to bude aktivně zkrouhlý na 80Hz. Co vyjadřují ta čísla 35 a 65? Ten BR je laděn na 36Hz, větší objem bych už asi nedával, avýš to ladit ... to se mi taky moc nechce

Web

Re: BR nátrubky - jak na to

35+65=100

Re: BR nátrubky - jak na to

Stále mi to nedochází smile tím si myslel pravděpodobnost? Na 65% dozadu? yikes

Web