Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » "koaxialni" 2p satelit

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: "koaxialni" 2p satelit

zdravím páni
celkom zaujímavá téma, rovnako mám čosi podobné v pláne, akurát s inými meničmi. mám prosbu, v prípade, že koaxiálne umiestnený výškač trochu tieni vyžarovaniu stredobasu, je možné ich deliť niekde okolo 6.000 Hz? bude v tom nejaký problém? nie som v tom moc doma, dik za príspevky.

Re: "koaxialni" 2p satelit

O tom se tu celou dobu bavíme. Středobas bude těch 6kHz vyzařovat jen ze středu membrány a právě před ním bude clonit výškáč. Takže tam vznikne hromada odrazů, podělá se chára a samozřejmě směrovka. Když k tomu připočteš i to, že výškáč bude volně v prostoru aniž by lícoval s čelní stěnou a budou vznikat odrazy od membrány středobasu, tak z toho bude nevyzpytatelný guláš. Podle mého pomůže jedině dlouhé a dlouhé experimentování. Ono stačí, když se podíváš na charky továrních koaxů. Přesto, že je tam první problém vyřešený zapuštěním kaloty na dno středobasu, odrazy od pohybující se membrány středobasu udělají z charky stejně Matterhorn.

Re: "koaxialni" 2p satelit

dik 7tech
jasné jasné, ale radšej sa 2x spýtam ako to 1x po.....
btw. nemáte niekto schému výchybky ars 948 v lepšej kvalite ako je na repromanii? dik za info.

Re: "koaxialni" 2p satelit

no a ten vliv pohybujici se membrany chci prave obejit tim, ze bude vejskac pred ni a bude delenej dost nizko na to äby se to ztratilo a aby nevadilo to cloneni. problem je s nalezenim vhodnyho vejskace... ta Neo8 se mi na tenhle ucel zda jako nejlepsi varianta, teda pokud vynecham profi specialy napr od Beymy nebo Founteku, ktery uz jsou cenove trochu jinde... ty 8" mivaj 2-2a1/2" civky, takze by se teoreticky nabizelo u reseni s kaoltou, ale ty s malou prirubou a neodmiovym magnetem si vetsinou nenechaj moc libit dole sad

Re: "koaxialni" 2p satelit

A co levný TN25? Ten má i příhodný tvar krytu magnetu.

Re: "koaxialni" 2p satelit

nj, ale to je tak k 5"... mozna by se dal s tim LA od Beymy... (5G40?)

(upravil 7tech 8. 4. 2008 14:59)

Re: "koaxialni" 2p satelit

5G40 nejde dolů. Uvažoval jsem ho do centru, ale je to bída. Trváš na dvoupásmu?

Co třeba vzít reprák, který má velký průměr cívky, odpreparovat prachovku a malou kalotu lípnout na pólový nástavec? A nebo vzít rovnou reprák s phase plugem. Přiblížil by ses tak továrním výrobkům.

Re: "koaxialni" 2p satelit

no vydzt jo, ta  5G40 by byla tak do 3p. a jak jinak si to myslel s tou TN25? u 3p je problem udrzet na uzde cenu. bylo by fajn, kdyby se jeden satelit vesel tak do 4k... at se snazim jak chci, vychzi mi furt  8" s neo8. pro nizsi hlasitosti dela koaxialni 3p , ale to je tak k PC...

Re: "koaxialni" 2p satelit

A nevešel by se TN25 před 5MP60/N? Možná by se mu ten domeček dal fiknout. Nebo použít nějakého toho prcka z Partexpressu.

Mně se Neo8 prostě nelíbí. Jednak je problém s jeho velkou plochou pro koax, muselo by se dělit opravdu nízko. Když se bude dělit nízko, budou ještě větší problémy s jeho už tak problematickou charakteristikou. A to nemluvím o jeho směrovosti na výškách. Když kompenzuješ ten hrb, výšky mimo osu zmizí úplně. Ať ho kdo chce považuje za highendový reprák, já v něm vidím jen problémy. Podle mého je použitelný podobně jako středová kalota v rozsahu 1,5-7kHz.

Re: "koaxialni" 2p satelit

tak ja uvazuju kino a tam je to spis vyhoda. 5MP ma mizernou zatizitelnost a jen 1" kmitacku... nejaky +-2dB me netrapej

Re: "koaxialni" 2p satelit

Mít směrovost na výškách je výhoda ve vertikální rovině, v tom páskům fandím, ale ve vodorovné je to na škodu vždycky. Budeš muset mít repráky natočené přesně na slechy a kdo bude sedět vedle, bude mít smůlu. Ten pokles u Neo8 je veliký.

Re: "koaxialni" 2p satelit

Nevím k čemu to chceš, asi na hifi, když zmiňuješ Neo8, ale jak jsi přišel na to, že 5MP má "mizernou zatížitelnost"? Ve srovnání s čím? Nebo jsem tě nepochopil?

Re: "koaxialni" 2p satelit

Teď jsem na to koukal, TN25 je před 5MP60/N dost velký. Takže jedině nějakou tu pecku.

Re: "koaxialni" 2p satelit

v porovnani s tema 8". nejde mi ani tak o absolutni zatizitelnost, jako o tepelnou kompresi s velikosti a moznostma chlazeni civky spojenych

Re: "koaxialni" 2p satelit

To nebude malé domácí kino?

(upravil luikas 8. 4. 2008 17:35)

Re: "koaxialni" 2p satelit

tjn smile jinak PRD verze je celkem vpoho skoro k 15k...

Re: "koaxialni" 2p satelit

Tm js nrzm a sl. A T Ant?

Re: "koaxialni" 2p satelit

co je na tjn spatnyho? smile sem psal ze skoly a tam je kazda milisekunda dobra smile ted mi preloz cos chtel rict

Re: "koaxialni" 2p satelit

Jen to, že jsem z příspěvku #36 pochopil stejně, jako Ty z mého. big_smile
(Večer to tu trošku promáznu.)

Re: "koaxialni" 2p satelit

PRD je verye neo8 s lepsi smerovkou a o fous horsi citlivosti... tjn je to jo no

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » "koaxialni" 2p satelit

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£