Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Juniór 80

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Juniór 80

Zdravím, neznáte někdo tenhle kousek? Mám ho doma, rozhodl jsem se, že se s ním pokusím něco udělat, ale je to děsná prasárna, upadlý cesty, vepřový pájení a vůbec celkově humus, takže bych byl vděčnej za schéma, manuál nebo jakoukoliv dokumentaci. Nikde k tomu nemůžu nic sehnat. Vyrobila to Elektronika Praha a nejspíš se to prodávalo jako stavebnice. Podle názvu bych to viděl na nějákých 2x40W, má to asi snad devět vstupů, korekce tam jsou, jako v TW40 ... nesetkal jste se s tím někdo? Kdyžtak pošlu i foto. A jinak, kdybych k tomu nesehnal tu dokumentaci, tak bych asi minimálně ten konec vyhodil(možná i korekce, nevím, jak moc stojí za ponechání, nechám si poradit) a sháněl bych se po novým konci. Něco do těch 50W, možná i do 100W. Honil bych na tom Vermony H1000. Tak kdyby jste mi nějákej doporučili... Ale spíš abych si to mohl spíchnout sám doma, než abych si koupil něco hotovýho a nebo něco v pytlíčku se součástkama a hotovou deskou a ani nechci IO, zkusil jsem, neosvědčilo se. A jinak uvažuji o tom, že jestli se to povede zrekonstruovat, tak bych to použil jako maturitní výrobek, s tím, že bych k tomu přidal ještě modul dálkovýho ovládání, naprogramoval bych na to PIC, aby se neřeklo,takže kdyby měl někdo radu k tomu, jak realizovat toto, budu mu taky zauzlován.

Re: Juniór 80

Hod sem foto vnitrku.

Re: Juniór 80

Tak tady jsou ty fotky, jen mám teď jednu desku venku a jako naschvál mi pošel měřák, takže jestli nějákej někde neseženu, zase to bude stát.
Omluvte kvalitu, nejsem fotograv...
Vnitřek
Vytažená deska ze strany součástek
Vytažená deska ze strany spojů

Ten černej kondík(vedle těch hnědejch, od jeho mínusu jde červenej kabel přímo na výstupy a kastli) je Nippon, docela se mezi těma tesláckejma součástkama vyjímá smile

Re: Juniór 80

Tohle bych nechtěl předrátovávat.

Re: Juniór 80

AUUUU to je strašnej pohled. ten někdo byl ještě větší prase než já. Doporučuju nechat korekce a konce vyměnit za něco funkčního. Ideální 2x SPS50 (ovšem to znamená taky nový trafo se symetrickým sekundárem).

Web

(upravil froggg 9. 3. 2008 17:09)

Re: Juniór 80

Nic proti 50ce z Aldaxu, ale pro mě je to moc drahý řešení, co by jste do toho vrzli, krom tohodle? Ten konec, pokud bych to nechtěl uchovat jako raritu, jsem chtěl vyměnit včetně trafa. Kdyby se ale sehnala ta dokumentace k tomu, asi bych se to pokusil dát do původního stavu. Jinak na tý fotce tý vyndaný desky ze strany spojů je vidět chyba, kvůli který nejspíš nehrál celej kanál a brutálně to topilo. ( Odpory propálili izolaci drátů, co vedli okolo,ale ty odpory jsou odpájený a na fotkách nejsou vidět) Odpadl tam kus cesty a autor úprav ji napojil jinám, než měl.

A ty korekce mám tedy nechat? Tak by to ale asi chtělo výměnu součástek, aspoň některých, a to asi nebude sranda shánět. Jak je to na trhu s tandemovejma poťákama, daj se sehnat v požadovaných hodnotách? Všechny čtyři šuměj, ten na hlasitost už ani nepotenciometruje....

(upravil opamp 9. 3. 2008 17:13)

Re: Juniór 80

To není rarita! Transiwatty byly čistá práce!!! Tohle je voser!

Jestli jsou v prdeli i ty potenciometry, nejlepší rada zní (píšu to nerad, veř mi): VYHODIT!

Pokud to má být na nenáročný domácí použití, postav něco s nepajcovanýma LM3886.

Web

(upravil froggg 9. 3. 2008 18:03)

Re: Juniór 80

Rarita jsem myslel ve smyslu toho, že to je jakási verze, kterou jsem nikde jinde neviděl, nikdo o ní neslyšel, nejsou k tomu papíry... Vyhodit se mi to opravdu, ale opravdu nechce, a měl jsem v úmyslu, dát tam něco bez IO, i když se to kontruje s tím požadavkem na cenu... Jak říkám, chci to na Vermony H1000, tak jsem chtěl něco, co by trošku hrálo. Z toho, co jsi napsal, usuzuji, že poťáky se shánějí špatně...

EDIT: Tak jsem to přehodnotil, a lepší řešení, než SPS50, asi nebude, pokud nechci rozběhat to, co tam je a zároveň se chci vyhnout IO.Modul LVA 100, respektive 101 by mě asi vyšel dráž, že? Jen mě mrzí ty korekce, ty bych nejradši zachoval.

Re: Juniór 80

No, ale to asi není žádná "vývojová verze" - to si jen někdo koupil tišťáky na Transiwatt 40 Junior, zmršil to k obrazu svýmu a pojmenoval Junior 80 smile

Web

(upravil froggg 9. 3. 2008 23:39)

Re: Juniór 80

opamp:
No to právě ne, protože když si všimneš, tak zrovna ta deska, co jsem fotil, nese znak Elektroniky Praha, a přitom je naprosto odlišná od všech ostatních Transiwattů. Takže to nebude jenom tak po domácku překopaná 40ka. A navíc, někdo, kdo je takový prase, že takhle zmrví zesik by si těžko poradil s tím, aby zvednul výkon na dvojnásobek. A na jednom polským fóru jsem o něm našel zmínku taky. Ale to je tak všechno.

Re: Juniór 80

Šelingr byl velký čuně, ale to, co ukazuje fotka, není jeho práce, ale nějakej domácí bastl, byť tam ten kanec přikreslil hifiklubácký logo. Zahoď to....

(upravil froggg 9. 3. 2008 23:39)

Re: Juniór 80

Kazzatel:
Bych řekl, že to ale opravdu je vyrobený original a ne někde doma. Stejnej materiál desky, jako u korekcí, stejnej jako u TW40, co se mi válí na skříni a zmíňka o tomhle zmetkoj na Polskym fóru... Ale dobře tedy, rozhodl jsem se, že konec vyhodím, nejspíš i ty korekce, ale chci do tý kastle něco obstojně hrajícího kolem těch 50W, ty moje repráky maj koneckonců v papírech 50W. A pak jakej předzes a korekční zes k tomu, kdybych použil, dejme tomu, tu SPS50ku a taky vzhledem k tomu, že pak chci vyrobit modul dálkovýho ovládání? Kdyby tam byly normální potenciometry, tak bych musel shánět motorový nebo vymejšlet nějákou prasečinu s externím motorem a převodama... Takže nápady, rady? Krom toho, ať se na to vykašlu smile

(upravil ViperKing 9. 3. 2008 23:13)

Re: Juniór 80

kdyby to byl original tak bych to hodil do originalu. a kdyby nebyl.  tak si tam strč to, co  Trh nabízí ne

videl jsem lecos. ale nemyslim si že by nekdo pajel primo na ty trandaky. takovymto zpusobem. profesionalne

Re: Juniór 80

Ta deska konce je uříznutá deska TW40. Původní konec TW40 má koncáky na plošáku, tohle nějaký prase uřízlo a připojilo konce drátama, kvůli čemuž ten konec musí hodně zdatně kmitat. Zahodit. Je to prasečina jakou jsem už dlouho neviděl. Akorát si s tím někde fikneš ostudu, když to někomu budeš ukazovat.

Web

Re: Juniór 80

Hurá. Co jsem říkal? Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal!!!

Web

Re: Juniór 80

No, tak to mě nenapadlo, že by to někdo uříznul. Asi i proto, že hrany jsou čistý, měď neotřepaná. Ale chvíli jsem věnoval porovnávání a opravdu to je asi říznutý, protože tam jsou nedokončený cesty, to mi ale vůbec nepřišlo divný...Jestli autor neuměl nic jinýho, tak stříhat desky mu šlo:) Opravit jsem to nicméně chtěl stejnak, ale ty konce na drátech mě vysíráj. Navíc tam jsou KUčka. No nic, tak díky Sinclaire a ostatní. Já vás stejnak zásobuju fotkama prasečin... Jestli si ještě, Sinclaire, pamatuješ, jak jsem ti posílal fotky TW140,co jsem sehnal... Sám ses toho bál smile

Re: Juniór 80

To jo, takový bastly si strč do řiti smile, na tom se dá strávit deset hodin času a stejně z toho /aspoň vzhledově/ nic kloudnýho nebude. Tyhle rachitický amatérský konstrukce jsou na hovno už jenom v tom, že je stačí přenést z místnosti do místnosti a hned něco upadne, pak to hoří apod.
Že jsou tam KUčka /611 či 612/ je v pořádku, na buzení celé řady TWček KUčka do budiče nezbytně patří.
Ovšem jestli někdo dal KUčko /třeba 605, 606, 607/ na místo npn tranzistoru i na koncový stupeň, tak je to tím tuplem na popelnici.
Mám ve skladě asi tak pět různých amatérských verzí Transiwattů TW40, některý horší, některý lepší, co mi sem lidi nanosili "na náhradní díly" a já neměl to srdce je vyhodit, jsou v tom orig desky.

Web

Re: Juniór 80

Jojo...

Stejně to mělo takovej milej zvuk, s tim pnp bambusem...

Web

Re: Juniór 80

No právě že KU606/607 na koncích... Na budičích je 7NU74/4NU74. A s tím přenosem a upadnutím se mi to opravdu stalo s tou TW140... Když mi to dával, tak to hrálo, donesl jsem to domů a už nehrálo.

PS: Normálně jsem si musel ve slovníku najít, co znamená rachitický. Mi tady ještě rozšíříte slovní zásobu smile

(upravil sinclair 10. 3. 2008 13:55)

Re: Juniór 80

Na budiči pnp tranzistor být nemůže, to ses špatně díval. Ten 7NU74 je pnp z konce. Kterej je kterej poznáš tak, že kolektor pnp je připojenej k zemi a kolektor npn konce na plus. Kolektor budicího tranzistoru je spojenej s jedním koncem výkonového odporového děliče. Zahoď to kurva! Nekaz si náladu...

Opamp: teď jsem přes víkend musel sortýrovat KD607 na bleskovou generálku jedné TW140P a objevil jsem pár kusů s H21e 130-140 při Uce 5V a Ic 5A...přitom Uce max kolem 100V. Většinou u tesláckých výkonových trandů platilo, že buď vysoké Uce max a malá beta, nebo opačně. Tohle jsou nějaké extrémy smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Juniór 80

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£