Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » aké kondíky do staruckých tesla korekcií

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

(upravil marecek1984 8. 3. 2008 15:50)

Téma: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Nazdar! potrebujem poradit: chcem sa pokusit o tuning starych korekci od tesly (povodne z grama). Trochu sumia ked pridam hlasitost. Chcel by som vymenit tie velke kondiky. alebo sa opytam...pomoze ak vymenim tie kondy alebo sa to velmi zvukovo nezmeni? a ake kondy mam vlestne kupit? stoji tam: TC 180 MP 1M a neviem preco su na 100V. kuknite na foto: dik
http://www.ulozisko.sk/obrazky/42596-korekcie.jpg

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Všecko, co má tu hovnovitou barvu vyměň ve stejných hodnotách za typy MKT205-206 z EZK.

Web

(upravil right13 8. 3. 2008 19:11)

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

sinclair,prosim ta,ako su na tom tie stare teslacke farebne plastove kondiky? mal som ich kopu,ale uz som ich vyhodil.spravil som dobre asi vsak?

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

a na slovensku ich maju kde? v beznom elektro obchode sa nedaju kupit?(zilina)  a to su elektrolity bipolary ci co?

(upravil opamp 8. 3. 2008 18:32)

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Ty plastikový atrapy elytů (zelený sráče oválnýho půdorysu) bych vyměnil taky. Narozdíl od axiálních modrých typů TF0xx to není žádný zázrak.

Hovňáky jsou na 100V prostě proto, že se na menší napětí nedělaly. Nenech se tím zmást. Pokud neseženeš MKT205, dej tam klidně obyč foliáky dnešního typu (kostičky) - bude to ovšem na hovno vypadat.

Jo a ty hovňáky nejsou bipoláry ale obyč svitkový kondíky s papírovým dielektrikem. Díky nekvalitnímu pouzdření (to je ta hovnovitá hmota), které praská, to cucá vlhkost a tím se zvyšuje svodový proud, proto to šumí.

Web

(upravil sinclair 8. 3. 2008 18:44)

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

EZK má pobočku i na Slovensku, jen se stačí dívat.


Naše zboží také na Slovensko

Vážení zákazníci

Od 1. 12. 2007 dodáváme naše zboží také na Slovensko. Objednávky je možné zasílat pomocí našeho e-shopu, mailem (objednavky@ezk.cz) nebo telefonicky (571 651 321). Zboží bude zasíláno 1x týdně a to pouze na dobírku. Dobírka za zboží zaslané na Slovensko bude účtovaná ve slovenských korunách (přepočet dle platného kursu).

Platné (denně aktualizované) ceny včetně množstevních slev jsou uvedeny v našem e-shopu.

Odbytové náklady budou účtovány totožně jako zásilky do ČR (100 Kč včetně DPH, při objednávce nad 500 Kč  účtujeme 50 Kč a nad 3000 Kč odbytové náklady neúčtujeme).

Podrobnější informace Vám rádi poskytneme na tel. 00420 571 651 321 od 800-1500

Web

(upravil marecek1984 8. 3. 2008 18:51)

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

mne je jedno ako to bude vyzerat, nemam ich vystavene vo vytrinke... a na tych zelenych elitoch nie je vidno hodnoty tak ich radsej necham. a bude to menej sumiet? co myslite. ne celej stereo korekcii su iba 2!!! tranzistory. nechapem ako moze tak ,,pomerne,, pekne hrat. a teraz sa vyrabaju foliaky aj na mensie napatie vsak?

sinclair: nebudem predsa kvoli 10 kundikom platit za postovne...keby som potreboval aj nieco ine tak ano. a mimochodom,isli ceny aldaxu hore ako si vravel? na cenniku som si nevsimol ziadnu zmenu tak neviem,dik

(upravil opamp 8. 3. 2008 18:55)

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

1) na těch zelenáčích je hodnota na boku
2) velmi pravděpodobně šum klesne
3) dva tranzistory skutečně stačí na hezky fungující stereofonní Baxandallův korektor
4) viz katalog smile

5) důležité je budit ty korekce ze zdroje signálu s malým výstupním odporem a moc je nezatěžovat

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

napajam z PC, notasu a digitalneho satelitu (prehadzujem kable) naviem ako su na tom s vystupnym odporom. tieto sa ani nedaju zapojit bez zemnych smyciek,maju spolocnu signalovu zem s napajacou. mozno sumia aj preto. ale pc je samo o sebe rusicka

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

To je v pohodě.

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

su tam aj 3 take zlte asi foliaky a uz sa aj rozbaluju smile, tak asi vymenim aj tie. je na nich hodnota 47k, TC 235, kolko do certa to je na farady? 47nano?

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

bingo!

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Pokud by jsi měl zkušenosti, tak na osciloskopu poznáš jaká součástka šumí. V první řadě šumí odpory, potom tranzistory a vyjímečně kondenzátory. Ty zelené kondíky dělaly problémy, když se dlouho pájely- ztratily kontakt. Ty žluté svitkové, to samo, ztrácely kontakt. Ty hnědé svitkové, jak tady někteří říkají hovnovité, pokud nejsou popraskané- žádný problém.

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Jasně, žádný problém až na ten svod a kapacitu v drtivé většině případů že?

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

ako zistim na osciloskope co sumi?

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

hmmm, rezistory nebudem riesit, to by som musel kazdy vybrat a premerat atd. skusim tie kondy, ked oni su take mastne akoby z nich nieco tieklo, preto som sa pytal ci su to elity. ale kazdopadne dik za kazdu radu.

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Marečku, ty odpory určitě nešumí o nic víc, než před těmi 30 lety. O hovňácích se to řící nedá. Podmínka "pokud nesjsou popraskané" je strašně alibistická - ty trhlinky mohou být vlasové, okem neviditelné, ale vlhkost si za spolupůsobení teplotních změn cestu dovnitř najde vždycky.

Osobní zkušenost - lampové rádio z 60. let, hovňák jako vazební v nf stupni s ECL86 mezi anodou triody (cca +100V) a mřížkou pentody (0V, svedeno k zemi přes cca 1megaohm odpor). Svým svodem způsoboval ten hovňák takovou změnu pracovního bodu koncové pentody, že katodový proud byl 2x vyšší než jmenovitý a docházelo ke slyšitelnému zkreslování i při pokojové hlasitosti. Výměna za hovňák z let 80. (nepoužitý, na pohled bezvadný) přinesla pouze mírné zlepšení - výměna za MKT207 (tuším) znamenala konec potíží.

A kde je svod, tam je rád i šum smile

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Na tohle vlákno jsem chtěl reagovat už o víkendu, ale z domu se pořád nemůžu přihlásit a nevím, čím to je. Psal jsem kvůli tomu už dřív e-mail Antoniovi a bez odpovědi. Tak nevím.

Right13: Předpokládám že máš na mysli elektolytické oválné "kostičky" oranžové, zelené, nebo oranžové se zeleným soklem (možná i naopak zelené s oranžovým soklem - takový jsem ale v ruce neměl). Tak potom jsi udělal velmi dobře, že jsi je vyhodil.

S těmito elyty mám jenom ty nejhorší zkušenosti - např. při jejich výměnách - při vytahování se na vývod se nesmí ani trochu zamračit, jinak upadne.  A vnitřní odpor se přiblíží k nekonečnu jenom když uvidí pájku.

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Speciální vývojové typy - ultra high ESR capacitors...

Web

Re: aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Pokud na osciloskopu uvidíš ostré kmity, které vypadají jak Alpy a jsou stejné amplitudy, je to obyčejně tranzistor. Pokud uvidíš oblé kmity, co vypadají jak Beskydy a mají nepravidelnou velikost, je to obyčejně odpor. Nf zesilovače jsem opravoval 10 let a že by mi někdy šuměl kondenzátor, nepamatuji. Mohl způsobovat nepravidelné chrastění nespolehlivým kontaktem. Ale už je to před 20 lety. Možná od té doby součástky změnily charakter a převlékly kabáty jak lidé a chovají se jinak, nevím.

Napadlo mě, že asi už mám takovou sklerozu a nevzpomenu si, jestli s tím šumem odporu a tranzistoru to nebylo naopak. Už jsem dlouho nf zesilovač neopravoval. Musel bych tu závadu nasimulovat a vyzkoušet. Kondenzátory způsobovaly hlavně nesouběhy kanálů při regulaci hlasitosti, pokud tam byly vícevývodové potenciometry a nesouběhy korekcí.

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » aké kondíky do staruckých tesla korekcií

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£