Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 20 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [381 až 400 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Ta elektrostaticka sluchatka maji moc prijemny podani  celkove,mozna pro nekoho trochu min basu,zato velmi detailni podani stredu a vysek...zvukove mi prijdou velmi podobna mym AKG701...jeste udelame dalsi poslechovou akci,ale az po novem roce...poreferuju...

(upravil kudlibabka 12. 12. 2012 10:15)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Dnes mi dorazila vystupni trafa pro sluchatkac zapujcena od bobobroda,vrazil jsem pred chvilkou to prkynkovy pracovni verze zen ampu s 6P15P EV,kterej je koncipovanej jako spud,pouze jedna elka na kanal bez budice...hraje to velmi slibne,urcite s tim trochu zalaboruju...spodek je mohutnej a nezkreslenej i pri velkym vykonu...
Tak jsem jeste vcera porovnaval s OTL sluchatkacem s 6N6P budicem a koncovkou 6H5C/6H13C/.Sluchatkac s vystupaky mi sedi vic,s AKG701 mohutnejsi spodek a velika vykonova rezerva.Az bude cas udelal si jeste DHT sluchatkac,Telefunken KC3 jako budic a 71a nebo 45 nebo 46 na konci,uz se tesim...do OTL jeste zkusim zapojit misto elytu na vystupu MKP ziskal jsem 200M skopky to by melo stacit...
Varovani bardů, ze pokud se da do sluchatkace zelezo na vystup je po dobrym zvuku, se v mym pripade nepotvrdilo

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

S tím železem to je těžký. pokud se někam nacpe kvalitní železo, který lítá v "lineární" části bez SS sycení, nemusí to být poznat....
Je to jako se vším. Kvalitní trafíko neuškodí a najdeš ho i v extradrahejch věcech se značkou Neumann.

(upravil kudlibabka 12. 12. 2012 16:18)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Tahle trafka se opravdu povedla...
Sluchatkac ve kterym je mam je opravdu velice jednoduchej,trafo ze staryho radia,2 x 260V usmerneno lampou AZ1,svitek 30uF,tlumivka 10H/100mA,svitek 60uF...lampy 6P15P,katodovy odpor 150R pro obe lampy spolecny,katodovy kondenzator Sanyo Oscon 470uF/16V,na vstupu atak 100K,v serii odpor 1k,to je vse....

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Uz nekolik tydnu hraju na novy sluchatkac "nekompromisni" konstrukce,uz zde zminovane vystupaky a koncovky 6P15P,dual mono zdroj/na doporuceni Betarona - diky/ s lampovymi usmernovackami a kvalitnimi nemeckymi trafy z padesatych let.Na anodu koncovky jde cca 300V,zesilovac nema budici stupen,tedy signal primo z DACu pres potak a kvalitni 1K odpor na mrizku koncovky.Zvukove se mi to libi nejvic z toho co jsem doposud postavil a ubec kdy slysel.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Zdravim, nezakladam nove tema protoze tohle si myslim ze souvisi s timto vlaknem.  Na pude jsem nasel stary gramec s sasi HC15, napadlo me k tomu postavit elkovy preamp + OTL sluchatkovy konec. Kdysi jsem se sluchtkacem laboroval a tak tu mam 6N13C + ECC88. Na netu jsem nasel hromadu phone preampu s RIAA, je mi jasne, ze dnesni sasi s MM a MC prenoskami jsou nekde jinde nez stare teslacke  krystalove,  Nejak mi to ale neda, i za cenu, ze si koupim nakonec moderni sasi s MM prenoskou. S elektronkama zkusenosti mam, stavel jsem si kopii JTM450 pro baskytaru. Presto bych potreboval nakopnout kterym smerem se vydat,. Predstavu mam jako preamp pouzit osvedsene 12AX7 jenze tech verzi je fakt hafo od jednoduchych 2 stupnovych az po 4 stupnovych s napajeni 250 - 450V. Dik za radu.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Krystalová přenoska dává poměrně velké napětí, takže nějaký extra předzesilovač asi není potřeba.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Dal by se lampový sluchátkový zesík postavit tak, aby se dal používat jak s korekcemi RIA tak bez, nich třeba pro vstup z CD? a zároveň aby se daly použít jak 60ohmová sluchátka Koss porta pro tak Sennheiser HD40 které mají 600ohm, nebo je lepší to přizpůsobit rovnou jen na ty HD40? Případně jak na to.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Udelas predzesilovac pro gramofon s RIAA korekcemi a jako dalsi stupen sluchatkovy zesilovac,mezi das prepinac vstupu,jedna poloha gramec,pak pujde signal z predzesilovace s korekcema nebo druha poloha CD...
600ohm impedanci zvladne OTL hrave,s 60 ohmy to bude horsi,na tissi poslech to stacit bude,pokud to ale trochu ohulis bude to kreslit...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

pokud chces pouzivat oboje sluchatka s tak rozdilnou impedanci, asi by byl lepsi sluchatkac s vystupnimi trafy s prislusnymi vystupnimi impedancemi 60 / 600 ohmu...

Web

(upravil PB0305 25. 6. 2013 12:36)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Pro to aby si s 60ohmovými sluchátky Koss porta s OTL dosáhl hlasitosti 130 dB je potřeba elektronka, která je schopná dodat v amplitudě proud cca 180 mA, což by  6n6p nezvládla. 6n6p by dala tak hlasitost 112 dB.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

???

citlivost 101dB/1mW, impedance 60R
na 130dB potrebujes +29dBm cca 800mW, ve spicce sinu cca 160mA /10V amplituda.

Pocitam to blbe ?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

No jo máš pravdu.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

No nebudu si přidělávat problémy a budu to tedy směrovat na ty Sennheisery, které právě procházejí omllazovací kůrou (jsou plné rozpadlého molitanu z náušníků)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Prošel jsem si tak nějak tohle vlákno celé a nejsem z toho moc moudrý, některé odkazy jsou již nefunkční a navíc lampám zatím nerozumím. Dokážete mne nasměrovat na nějakou ucelenější dokumentaci zesíku pro ty sluchátka 600ohm? zn. máte někdo tu svou stavbu zdokumentovanou i třeba nějakou fotku, dost nerad bych koupil naslepo nějaké lampy a pak třeba zjistil že je to kombimnace a zapojení nevhodné. Mělo by to tedy fungovat jako čistě sluchátkový zesilovač bez RIAA korekce a předpokládám, že mezi něj a gramofon zařadím actidamp 4. Je má úvaha správná?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

jo uvaha je spravna...pro 600r sluchatka doporucuju betaronuv zesilovac s 6N1P,pokud nemas schema tak ti ho poslu...

(upravil Ben Ash 26. 6. 2013 15:56)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Pošli prosím na ben.ash "závin" post.cz smile
Ještě bych poprosil o vysvětlení co znamená u elektronek NOS

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

New Old Stock t.j. elektronka vyrobená kdysi dávno ale dosud nepoužitá. Zpravidla jsou lepší než nové výrobky.

(upravil kudlibabka 26. 6. 2013 16:45)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

taky to muze znamenat tu vec mezi ocima...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Aha, já myslel že to je nějakej tajemnej výrobce smile Takže jsou prostě skladové, je zajímavé kolik se jich ještě tak porůznu povaluje.

Příspěvky [381 až 400 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£