Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 21)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 21 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 403]

Re: zesilovač s LM3886

Navíc i ty kondenzátory jsou slavné a "kvalitní" značky. smile 

No taky jsem jako úplný začátečník stavěl levné a jednoduše vypadající stavebnice. Pokud sháníš něco levného jenom na takové prvotní seznámení, tak spíše něco od www.ezk.cz. Na tomhle tak maximálně můžes trénovat pájení.

Re: zesilovač s LM3886

Hele chlapi, to LMko snese docela hodně. Věřím tomu, že navzdory fyzice mu to bude docela dobře fungovat a to i s těma Shitano elytama.

Bystrouši, nech si od Jura poslat to co je potřeba, pokud chybí nějaký odpory tak to jsou korunový položky, osaď to a uvidíš.

A příště už takovej ojeb nekoupíš smile

Web

(upravil Bystrouš 8. 2. 2008 16:36)

Re: zesilovač s LM3886

Díky,
Jurovi jsem teď napsal, taky sem tenhle zesilovač  našel v knížce NF zesilovače 2. díl. tam je ta deska líp navržená, tak to zkouknu a kdyžtak použiju desku z knížky smile

(upravil Bystrouš 8. 2. 2008 21:44)

Re: zesilovač s LM3886

smile  tak desku bych si udělal ve škole fotocestou asi

a jinak ty ostatní kondy sou Jamicony, jen jeden je hitano

Re: zesilovač s LM3886

Tahle deska funguje bez problémů... tedy, upřímě řečeno, chtěl bych vidět desku, na který by LM3886 nefungoval. Tady máš : http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/777 … 002KB.html

Re: zesilovač s LM3886

Díky moc Boramyre smile Ted sem to konečně pobral snad se do toho o víkendu pustím.

Re: zesilovač s LM3886

Jo, LM funguje všude smile
http://img172.imageshack.us/img172/4963/dsc00625sr5.jpg

To Sinclair tu jsem.

(upravil Bystrouš 9. 2. 2008 17:08)

Re: zesilovač s LM3886

Tak dneska jsem to dal dohormady. Koukněte na to pls.  A chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi doporučili nějaký levnější zdroj v dávající napětí tak +-30V ?
Pro chladič zajdu v týdnu.
A ještě jaký reproduktor zvolit do toho subu? tak 80-100w 4Ohm Aby tam byla rezerva ve výkonu?
http://i189.photobucket.com/albums/z38/BystrousT/mudul002.jpg
smile

Re: zesilovač s LM3886

Prečítaj si určite si prečítaj článok na aldax.cz o zdrojoch a pod. potom stačí diodový most, a pár kondenzátorov, a ešte svitkovích. Ale to sa v článku dozvieš.
Firmu ktorá by ti navrhla/predala toroid ti nenavrhnem, pretože ako čítam so z CZ, ale prečo +-30V, predsa to LM3886 znesie v pohode +-35, a toroid kúpiš 2x24V.

Re: zesilovač s LM3886

Kup si toroida z ALDAXu-Tr1B  130VA-2x22V. Po usměrnění a vyfiltrování dostaneš tebou požadovaných + - 30V.

(upravil opamp 9. 2. 2008 21:39)

Re: zesilovač s LM3886

Ano. A když na desku usměrňovače přidáš ještě dvojici kýblů 4700u/50V se snap-in vývodama (a ne s těma směšnýma drátkama), nic nezkazíš, naopak, zejména když to má tahat nějakej "sub" smile

Web

Re: zesilovač s LM3886

Nejak tak, jako na tom mem vyvojovem vzorku.

Re: zesilovač s LM3886

Takže trafo 2x22 nebo 2x24 s usměrňovačem a kondama 4700u? dobře objehnu si krámy a taky zjistím finance smile

A jak s filtrováním frekvence? dám před něj třeba SubJuniora? a pak už nemusím dávat před repro výhybku?

Re: zesilovač s LM3886

subjunior je vyhybka!

Web

Re: zesilovač s LM3886

Pibi copak je to za modul?

Re: zesilovač s LM3886

Tak jak to teda udělat? to dam toho subjuniora před zesilovač a z lmka rovnou do repra?

Re: zesilovač s LM3886

hmm

Re: zesilovač s LM3886

Přesně tak,ještě musíš nějak zajistit napájení toho Juniora, potřebuje +/-15V. To by se dalo nejsnadněji udělat dvěma 15V zenerkama a srážecími odpory z napájení konce. K zenerkám paralelně připojit elyty 220uF/25V. Kreslit je to asi zbytečný, ale kdybys chtěl, můžu.

Web

Re: zesilovač s LM3886

a na to by mi stačilo trafo Tr1B od vás z aldaxu? na napájení lmka i SubJuniora?

(upravil jik 12. 2. 2008 16:59)

Re: zesilovač s LM3886

Odpovím Ti za Sinlaira (doufám, že se na mě nebude zlobit): stačilo. Tím pádem se po usměrnění a vyhlazení dostaneš se ss napětím na něco kolem 2x30V, tím pádem jsi s výkonem (viz datasheet k LM 3886, str. 14, vlevo dole "Output Power versus Suply Voltage" křivka 4 ohmy) v okamžiku nabitých vyhlazovacích kondenzátorech na velice slušné úrovni, snad na maximu, co to LM dá. A ampérově? V pohodě - s velkou rezervou.

Ale s kvalifikovanou odpovědí si počkej na Sinclaira, možná Ti ve svém doporučení připustí jít i o stupeň níž.

Jo, a ještě jedna věc - budeš potřebovat mohutnej chladič a to, co Ti píše Opamp s těma kondenzátorama o pár příspěvků výš taky udělej. Jde o sub.

Příspěvky [21 až 40 z 403]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 21 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£