Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15"horna

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 72]

Re: 15"horna

PD1850Horn je osazen PD 1850 proto sem to dale nepopisovaj (jinej reprak se tam snad ani nedoporcuje.)
Delit takovoutu bednu vic jak na 80hz 48 db/oct. se na elektronicou muziku co hrajem ani nedoporucuje z bezpecnosti aby reprak neodesel na nedostatek pohybu.. ja delim na 68hz 48 db/na oct protoze tak ta bedna hraje ciste coz sem zjistil po nekolika akcích.. Ty 2 12" sou ve dvou hornách dexon a byly měřené na MLLSE.. Jak říkám 1 12" má i 4" cívku protože je dělanej cimbalou z 15" ale stejně snad žádný 12" nemá dole takovou citlivost aby tam nebyla ta díra.. Zkoušel sem mu tam i přidat pomocí EQ ale nemůžu tolik aby se neodpálil..

Re: 15"horna

Petře, tohle bych cítil na dvě dobré 15" potvory a ještě s dobrým X max (napadá mne RCF MB15H401), aby ses dostal součtem bezpečně někam nad 100 dB/W a 1 kW RMS. A hornu raději ne, to je podle mne veledílo, aby to dobře hrálo a nešmajdalo za tou PD.

Re: 15"horna

Takže máš po 2ks noname 12" v plastových hornách a dokonca merané ma MLLSE. Rád by som to meranie videl. Obávam sa, že tvoj problém je daný vlastnosťami použitých 12" plastov-hornov o reprách ani nehovoriac.
Podobný problém som riešil, síce s 10" hornou, ale dovolím si tvrdiť, že u 12" horny sa k 100Hz môžeš  s normálnym útlmom priblížiť iba v najružovejšom sne. Meranie 10" horny TU . Zmena typu repra nemala zásadný vyplyv na charku.
Riešenie problému závisí od balíka, ktorý chceš investovať. PD1850 si zaslúži o kategóriu lepšieho partnera.

Re: 15"horna

2: Otas.. Já uvažoval spíš do tý horny RCF L15/ 554K protože má menší Q a o 10 hz nižší Fs, ale jak tak koukám na měření tak MB15H401 jak má na těch 70 hz pořád o něco víc což bude asi tim Xmax jak řikáš.. O tu hornu bych se rá pokusil z fin. důvodů na 2 15" na stranu vážně neni sad

Re: 15"horna

2 kilomax: ano s 12" v horne se tezko dostanes nejak dolu protoze ti prida treba 5db ale az od 200 hz a tudiz je nize utlum to se da ale odstranit EQ coz bych asi provedl s tim 15" aby do nej nemusel jit takovy prikon.. tady je to mereni http://img299.imageshack.us/img299/7496/schrnka01ep7.th.jpg

Re: 15"horna

Žiaľ je to tak. Tých 70- 250Hz budeš musieť preklenúť poriadne výkonnou a citlivou 15". Pokiaľ chceš rovnomerné vyžarovanie v celom priestore, bude musieť byť v horne. Skús vygooglovať napr. PAS3 MA3- zaujímavé kompaktné ekonomické  riešenie od SELENIA. Kdesi mám aj návrhy na CD, v pondelok sa pozriem. Ja som sa hral s návrhmi od TURBOSOUNDU. Pokiaľ máš možnosť merania v MLLS nemal by to byť neprekonateľný problém. Napomôže procesor riešiaci fázy-delay a korekcie frekvenčnej charky. Veľa zdaru

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 18:14)

Re: 15"horna

2kilomax: Já koukal po PAS1MA1.. Selenium má takových beden více, ale nějaké měření sem nikde neviděl.. To pas3ma3 je celkově objemnější zvukovod což dost době nechápu protože sou obě na stejné repráky a to by teoreticky znamenalo akorát větší zkreslení.. Nějaká plánky turbosoundu by se určo hodily-přece jen osazují lepší meniče wink

(upravil hot.shot 28. 12. 2007 19:03)

Re: 15"horna

Petr_ napsal:

Delit takovoutu bednu vic jak na 80hz 48 db/oct. se na elektronicou muziku co hrajem ani nedoporucuje z bezpecnosti aby reprak neodesel na nedostatek pohybu.. ja delim na 68hz 48 db/na oct protoze tak ta bedna hraje ciste coz sem zjistil po nekolika akcích..

Tohle je totální kravina. Jak by ten reprák mohl trpět nedostatek pohybu když ho budu dělit třeba na 150Hz? Přeci pořád hraje to spodní pásmo který hejbe membránou a jestli hraje do 80Hz nebo 200Hz je už jedno

EQ ti je prdu - vem si že na další 3dB potřebuješ 2 násobek výkonu.

Takže nejlepší bude postavit PAS3MA3 nebo PAS1MA1 - můžeš je klidně osadit něčím lepším, nejlepší když se s Hubertem dohodneš na měření přivezeš k němu bednu a vyzkouší se čím by se to dalo osadit. Ta 15" v horně zahraje cca k 120Hz takže to dělit na 120Hz s těma 1850Horn a pohoda

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 19:51)

Re: 15"horna

2 hot.shot: Tak heled prestaň tady šířit takovej šum než to někdo vezme vážně a zaplatí za to! To že posuneš dělící kmitočet víše způsobý to že do repráku jde větší výkon ale pohyb membány se naopak snižuje což může způsobit že se ti u reproduktoru s velkým Xmax(pd1850) upálí okraje cívky, protože se cívka celá nechladí pólovými nástavci a tudíž dojde k jeho destrukci(hodně zjednodušeno)..
Tím že pomocí EQ uberu tam kde horna přídá 6db např ty 3 db které neboudou zapotřebí můžu ušetřený příkon využít pro kmitočty které potřebuji..
Myslím že co bude nejlepší usoudím sám..

Re: 15"horna

2 Kilomax - to měření je z A1 ? Přímý print tiskárnou ?

Web

(upravil hot.shot 28. 12. 2007 21:05)

Re: 15"horna

Petr_ lol kdes na tu kravinu přišel že když posunu dělící kmitočet výš že do repráku jde víc wattů? a jak by se ještě mohla snížit výchylka?

Pokud bys uměl usoudit sám co je nejlepší tak se tak tady na to vůbec nebudeš ptát a už vůbec tu nebudeš psát takový kraviny jako že posunutím dělícího kmitočtu jde do repra víc wattů a ještě se mu tím sníží výchylka - jsi fakt odborník.

Ale ne máš fakt pravdu jsem úplnej kretén, kecám pýčoviny, půjdu do prdele... Seru na to udělej si to jak chceš mel si tu pýčovinu o zvýšení příkonu a snížení výchylky klidně dál, jdu si raději s kámošema zadriftovat na parkoviště...

Edit: jak koukám na to měření té 12" v horně tak to má stejně prd citlivost, kdyby se tam dalo 2x12" nebo 2x15" jen v bassreflexu tak to bude mít klidně i větší citlivost než ta 12" v horně a nebyl by takový problém s dělením... ale proč vůbec něco radím když jsem takovej debil...

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 21:06)

Re: 15"horna

hot.shot: Asi si dost dobře nepochopil co sem tím myslel, proto tam taky bylo napsáno hodně zjednodušeno.. Prostě když zvýšíš dělící kmitočet tak musíš do repráku pustit větší výkon aby v těch nízkých kmitočtech hrál tak než jsi to změnil.. A z toho se dá taky odvodit že se ta výchylka posunutím děl. kmitočtu zmenší..

Re: 15"horna

Příkon se mu doopravdy zvýší, ale od toho je limitér atd. Ale nebudeme to zbytečně rozebírat, tazatel si musí ujasnit priority a možnosti.

Web

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 21:09)

Re: 15"horna

2 Sendy: Taky mi to přijde zbytečný ale puštet 120 nebo víc Hz do pd1850 horn neni prostě z bezpečnostích důvodů vhodný a ani to dobře nezní.

Re: 15"horna

to o co mi jde sem napsal už na začátku..

(upravil hot.shot 28. 12. 2007 21:19)

Re: 15"horna

No jestli myslíš že na těch vyšších kmitočtech bude mít větší citlivost tak to na EQ můžeš klidně trošku stáhnout aby se to srovnalo a ta výchylka se prostě nezmenší jak by taky mohla? Výchylka přeci není určená tím jak vysoko to dělíš

EDIT: zvukově nevím  to se ti možná už nelíbí jak to hraje ale z bezpečnostních důvodů je to kravina

Re: 15"horna

hot.shot: Jj v basreflexu by měli ty 12" v nižších vetší citlivost, ale to by stejně nebylo ono.. Proto taky 15"v horně s bassreflexem.

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 21:20)

Re: 15"horna

hot.shot: já už nevim, tak si to zkus a uvidíš smile

(upravil hot.shot 28. 12. 2007 21:27)

Re: 15"horna

No když to chceš dělit na 70Hz tak bude nejpíš problém i s tou 15" v horně s bassreflexem

Tak abys měl tedy radost tak zkouším dělit subbass od 70Hz až do 30Hz a fakt nepozoruju že by výchylka s větší dělící frekvencí zmenšila, jedině že by ty horny nějak zázračně výchylku při vyšší děl. frekvenci  zmenšovali  na rozdíl od bassreflexu.

(upravil Petr_ 28. 12. 2007 21:23)

Re: 15"horna

hot.shot: proč si to myslíš??

Příspěvky [21 až 40 z 72]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15"horna

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£