Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Tmel alebo volačo podobné

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Tmel alebo volačo podobné

ako mám spraviť aby repro bedňa bola úplne hladká aký tmel mám použiť alebo vlastne čo mám použiť a v akom množstve dakujem za každú radu smile

Re: Tmel alebo volačo podobné

Tak toto by aj mna zaujímalo, ako zakryť spoje dosiek? Prosím poradte, videl som, že pár bedničiek tu na fóre sa už spravilo a dosť pekných

Re: Tmel alebo volačo podobné

Mám výborné zkušenosti s kitem na sádrokartony značky Rigips. Jde o cca. 0,5kg pytlík. Po zaschnutí se nepropadá a dá se perfektně zbrousit.

Re: Tmel alebo volačo podobné

Niekto odporúčal aj tmel, ktorým sa opravujú autá. Neskúšal som, neviem povedať či je dobrý.

Web

Re: Tmel alebo volačo podobné

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1488
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=25576#p25576

Re: Tmel alebo volačo podobné

Používám dvousložkový polyesterový tmel, v barvy-laky je toho spousta. S tím sádrokartonovým nevím, nevím, je sice levný a snadno opracovatelný, ale dost měkký. Ohledně tmelení spojů na tupo mrkněte na příspěvek BV zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … p;start=30

Re: Tmel alebo volačo podobné

Jinak, nejlepší je se zeptat přímo truhlářů.

Re: Tmel alebo volačo podobné

pre little :
taký máme aj doma čo sme malovali big_smile takže dobre drží a čo si dával pod ten Rigips či nič iba naniesol? a vybrúsil?

Re: Tmel alebo volačo podobné

Jeden tip: kup lepidlo na polystyreové podhledy/vodou ředitelné/, nařed ho, můžeš i víc a povrch natři. To lepidlo po vytvrdnutí perfektně zatáhne ten materiál, takže ti prakticky nesaje a práce s tmelem je potom lehčí. Po vytvrzení lepidla cca 1h, lehce přebruš a nanes tmel. My používáme klasiku na dřevo. Pokud to chceš mít opravdu perfect, můžeš použít na konec základovku s plnivem na auta /ve spreji asi 180,-/. Nastříkáš a následně vybrousíš velice jemným smirkem máčeným v terpentýnu.

Re: Tmel alebo volačo podobné

Alebo jednoduchšie:
1. bezfarebný lak (kvôli rýchlosti schnutia nitrocelulózový)
2. prebrúsiť zľahka
3. striekací tmel (schpritz git) - používa sa na autá, nanáša sa pištoľou. Neviem, či sa dá kúpiť v sprayi. Brúsiť veľmi jemným papierom pod vodou.
4. plnič pàov - optional
5. vrchný lak (farba)

Re: Tmel alebo volačo podobné

I tak je to možné. Jinak, pokud chceš mít představu, jak to vypadá když se to udělá tak, jak jsem popsal, odkazuji na Reprosoustavy-ukázka reprosoustav.... Ty černý boky a podstavec jsou dělané výše popsanou metodou.

Re: Tmel alebo volačo podobné

tak tie reprá sú fakt good ale mám doma rigips a tak použijem tan ak sa nenahneváš big_smile

Re: Tmel alebo volačo podobné

To je v pořádku. Určitě najdeš optimální způsob, jak to udělat. Ten Rigips určitě půjde dobře. Taky sem s ním dělal.

Re: Tmel alebo volačo podobné

myslsi ze jak hladka... jako povrch alebo... ked som vrtal do bedne diery.. a potom sroby tak tam ostali male dierky a tie som gitoval... ten git zaschne.. potom sa to pretre este raz... obrusi par krat... a mas... ide to dole jak stvrdnuta krieda takze v pohode... ale ty myslis asi plochovo celu dosku co ?... a co tam chces nafarbit alebo tapetu ?

Web

Re: Tmel alebo volačo podobné

noo farbyť by som chcel

Re: Tmel alebo volačo podobné

hmm tak aky je to povrch tych dosiek ??

Web

Re: Tmel alebo volačo podobné

no momentálne zarigipsovaný a bude hladký

Re: Tmel alebo volačo podobné

a s cim to chces smirglovat ?

Web

Re: Tmel alebo volačo podobné

no ved s takou 1000 namočeným vo vode

Re: Tmel alebo volačo podobné

Přebrousit, kvalitní tmel na dřevo, akrylový v barvě třeba smrku, jemně a přesně vybrousit- pár tenoučkých vrstev až je to bez chyby a pak nastříkat plničem. Ale pozor- pokud na to půjde stříkaný lak u lakýrníka, nech ho nastříkat i plnič, ten co se prodává v OBI neni ideální... Ale dá se. Nemusí na něj ale dobře chytat autolak. Dobře udělanej povrch plničem+ autolakem se leskne jako sklo.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Tmel alebo volačo podobné

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£