Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LM3886 Stereo

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: LM3886 Stereo

Okolo LM3886 tu už boli nejaké diskusie, nechcem sa teraz baviť o tom či je to kvalita, alebo šmejd. Ale na satelity si myslím stačí. Mám iný problém. Mám 2.1 domácej výroby a na satelity mám zosik práve z týchto obvodov. Narobí to celkom slušný kravál, ale pri vyššej hlasitosti to začne chrčať, zkreslovať čo by bolo logické logické, lenže keď odpojím jeden kanál (je jedno ktorý) tak chrčanie zmizne z bedne, ktorá ostala hrať  a ešte môžem pridať hlasitisť, ale jak pripojím aj druhý kanál, začnú oba chrčať.
Takže ma napadlo, že zdroj nevládze ťahať oba kanály pri takej vysokej hlasitosti. Len neviem či nie je problém inde. Zdroj je cca 100VA trafo, po usmernení +/- 35V.
Je to tým zdrojom? Dik

Re: LM3886 Stereo

Tím svým pokusem jsi dostal odpověď na svou otázku. To máš  zdroj na jeden kanál. A nezapomeň na filtrační kondenzátory min. 4,7G do větve na kanál.

Re: LM3886 Stereo

Nie zdroj ťahá oba kanály. Filtrácia je v poriadku mám 2 krat 4.7G na jeden kanál. Ešte tam mám jeden zdroj zo zosilnovača vermona 200VA. Ten ťahá sub SPV100. Prípadne skúsim na neho zapojiť aj tie 3886tky.

Re: LM3886 Stereo

Slabý zdroj nebo nedostatečně dimenzovaná kabeláž kterou si propojoval uvnitř zesilovače. Nebo také nějaké shitoidní kondenzátory s velkým ESR (Hitano?).Nemáš v mezi zesilovačem a zdrojem náhodou pojistky jako mr. Federmann?

Re: LM3886 Stereo

Kabeláž to asi nebude, použil dostatočne hrubé vodiče. Kondenzátory sú Samwha. Asi to bude skôr tým zdrojom.
No a čo sa týka poistiek, tak mam medzi plusovou aj mínusovou vetvou. Ale však to nie je problém, alebo som nejak nepochopil tu poznámku s mr. Federmannom???:D

Re: LM3886 Stereo

Pegassi, ty jsi nepochopil ani můj příspěvek. To tvoje 100VA trafo je tak akorát pro jeden kanál 3886. Tzn., že pro stereo provední potřebuješ trafo ke 200VA a pro šváby velmi dobré chlazení. Zesilovač není perpetum mobile, že do něj nacpeš 100W a vezmeš si 130. S těmi pojistkami si nedělej starosti, to je z příspěvku, který má dnes 42 stran a přestává mu rozumět už i sám mr. Federmann.

Re: LM3886 Stereo

Pegassi kdybys chtěl mám tady krásné 200W trafo na tu LM3886. Je to dělané na zakázku, patřičně tvrdé a je zcela neslyšné zalité v plastu s úchytkami. Je to sice EIčko ale mnohem kvalitnější než se běžně prodává. Nechal jsem si ho kdysi udělat a pak jsem ho už nepoužil. V tom provedení jak jsem ho chtěl mě stálo přes 800Kč a nechám ho za 500Kč.

A vyhoť tu napodobeninu kondenzátorů Samwha - je to šmejd první třídy. Kdybys tam měl alespoň ty Jamicony tak mlčím. Dej tam Nippony nebo něco jiného rozumného. Spolu s tím trafem ten zesák nepoznáš. Kdybys náhodou bral to trafo můžu dodat i ty Jamicony - mám jich tu pěknou zásobu.

Pojistky vyhoď a dej jednu jen do primáru trafa. Stejně tam nic neochrání a jenom zhoršuje dynamické vlastnosti zdroje.

Federmann - tím se netrap, to je takový divný tentononc který by ti při své podivné filozofii ještě řekl že to 100W trafo je moc, že stačí 20W, že nemáš poslouchat tak nahlas a podobné bláboly.

Re: LM3886 Stereo

Já bych v tom trafu neviděl problém. Sám jsem 2 moduly napájel trafem 2x22V 130VA z ALDAXu a co se výkonu týkalo tak to fungovalo perfektně. Žádné chrchlání ani nic podobného...

(upravil Thales 9. 12. 2007 22:51)

Re: LM3886 Stereo

No jo jenže ty 130VA trafa jsou tvrdší než obvykle. Pokud takové trafo nemáš musíš zvolit výkonější. A v kombinaci se shitoidními kondy a pojistkama to udělá své.

Re: LM3886 Stereo

Mám tu pěkné EI trafo sice to není toroid ale je celkem slušné, filtrace 4x4,7G a ve zdroji za filtračníma kondíkama 2 pojistky každá má 0,5Ohm. Má to tedy cenu vypájet a napájet tam kus vodiče? Fakt mě zajímá jestli ten rozdíl bude znát nebo ne.

Re: LM3886 Stereo

Půl ohmu je půl ohmu. Za studeného stavu to je dost. Co to asi udělá když se to zahřeje? To tam také mohou být ty ohmy dva. K tomu si připočti ještě přechoďák na pojistkových pouzdrech. Záleží jak se k tomu postaví ten zbytek. Já bych je tam nedával a zato bych tam dal pořádné kondy. Také bych si zkontroloval všechny kontakty v silové části jestli tam někde není nějaký přechoďák nebo něco takového. Nevím jak je to udělané tak tu můžu psát jen obecné věci.

(upravil Kronos 9. 12. 2007 23:54)

Re: LM3886 Stereo

No uvažuji že dám na každý modul 4x4,7G kondy mám doma ale jestli to není zbytečné. Pojistky vyhodím a dám jen na primár.
Ono to po při 4x4,7G Hraje i po vypnutí ze sítě snad 5 sekund. No celkem dlouho změřeno to nemám přesně.

Re: LM3886 Stereo

Nejde jen o to kolik energie je v těch kondech naakumulováno ale také jak velký vnitřní odpor mají a tím pádem jak rychle jsou schopné se nabít a pak požadovanou energii zase rychle dodat. Také jde o životnost - ty kondy Samwha jsou fakt šmejd na N-tou. Kdyby alespoň ty Jamicony. Dají se běžně koupit třeba v GM nebo ode mě (o něco levněji) smile

Re: LM3886 Stereo

Jamicony úplně stačí. Naseru vás, ale pár let už používám LM3886 moduly dokonce se Shitano koďanama smile

Web

Re: LM3886 Stereo

100VA trafo je dost málo na 2 LM já osobně sem si postavil do sterea 2 tyhle zesilovače a trafo sem koupil tohle(kdyby to bylo málo je tam i 300W: http://www.gme.cz/index.php?action=deta … =&jaz=

Re: LM3886 Stereo

Taky zrovna stavím zesik s dvěma LM3886,kolika voltové mam koupit trafo,stačí 2x24V nebo ten šváb zvládne v poho i 2x29V,abych z něho dostal co nejvíc?dik

Re: LM3886 Stereo

Chlape, pokud máš na mysli výstupní napětí z trafa 2x29 nebo 2x24V tak zde bych jednoznačně volil 2x24V. Počítej s tím, že ti napětí po vyfiltrování vyleze zhruba o 1/3. Z 2x29V by se tak mohlo bez problému stát 2x40V, leze ti tam nějaká špička a můžeš kupovat nové LMko (obzvláště pokud budeš používat 4 ohmovou zátěž). Věř mi, že vím, o čem mluvím...

(upravil JoinerNet 22. 12. 2007 14:15)

Re: LM3886 Stereo

Já mám trafo  2x36V /160W   usměrněních , filtrace  4x4,7G fitrace  . Da se to bezpečně  provozovat pro  1x LM 3886 ?
u EZK  je napsáno  do 40V

Re: LM3886 Stereo

A nevíte kde teda koupit trafo těch 2x24V (200W),našel sem několik cenově kolem litru,nedá se někde levnějc?

Re: LM3886 Stereo

radaxxxi ty neumíš číst? O pár příspěvků výš máš odkaz na trafo za pětikilo, tak co tu řešíš?

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LM3886 Stereo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£