Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Černá strukturní matná povrchová úprava

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Černá strukturní matná povrchová úprava

Přišel jste někdo na černou strukturní matnou povrchovou úpravu nejlépe aplikovatelnou válečkem?
Pomerančový povrch nebo klidně i nějaký grip s pískem.  Prostě něco co schová detaily a nevyžaduje jako podklad plnič nebo extra broušení mezi vrstvami. Něco co se dává na PA bedny nebo studiové bedny případně do kina.
Válečkem mám dobré zkušenosti s Eternal Revital v bílé barvě, ale ta černá zase tak pěkně černá není - lehce šedá a taky se ta černá barva špatmě otírá. Tzn materiálově by vyhovoval jednosložkový akrylát nebo jiný materiál o jedné složce.

Web

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Neskusal si Denas? Nieje to sice matne, ale ani vyslovene leskle.

https://i.postimg.cc/0z4Tc4y2/obr1.png https://i.postimg.cc/Q9QvNxkH/obr2.png

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Díky, myslíš Denas efekt Struktury? Jak to dělá tlustou vrstvu? Je v tom písek nebo jaké cucky? Jde to utírat hadrem z mikrovlákne, nebo to z hadru tahá chlupy?

https://www.barvylakyjanu.cz/denas-stru … tmav%C3%A1

Web

(upravil jozy 15. 9. 2022 10:27)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Moj sa vola Denas Struktura, ale mozno zmenili obchodny nazov. Podla fotky vysledneho povrchu to vyzera, ze to bude to iste.
Hrubku vrstvy ti neviem povedat, zalezi od toho kolko tam toho nanesies a ako pritlacis na valcek, tym sa da aj dost vyrazne menit ta vysledna struktura. Je to taka dost husta farba, nemam pocit aby to obsahovalo piesok alebo nejaky iny material. Utierat s mikro utierkou to ide ide uplne v pohode, robim to bezne a nemam s tym nejaky zavaznejsi problem.
Ja este pred aplikovanim na surovu mdf, natriem tu mdf ciernou univerzalnou farbou z obi, aby ak nahodou, niekde slabsie nanesiem tu strukturu, aby nepresvitala mdf, ale asi to nieje nutne.
Je to dost podobne ako warnex, len je to mechanicky nenej odolne. S nechtom do toho ryhu nespravim, ale po zemy by som to teda netahal.

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

check,klasický Warnex asi znáš?Dávali jsme pod něho základovku.Aplikace molitanovým válečkem a s výsledkem jsme byli spokojeni.Byly to bedny na P.A.

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Proč tedy dávat Denas, kdxž je Warnex lepší a odolnější? Nebo je tam nějaká výhoda pro Denas Struktura?

Web

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Cakal som, ze warnex poznas, to je taky standard. Neviem ako teraz, ale ked som to cca pred rokom riesil, warnex bol dost tazko zohnatelny, tak som hladal nahradu. A jedina jeho  vyhoda oproti warnexu je , ze je lacnejsi.
Nejak som asi chybne predpokladal, ze je stale problem s dostupnostou. Inak by som asi volil rovno warnex.

(upravil stiglitz 16. 9. 2022 17:20)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Hoši, moc to řešíte. Já jsem na surovou DTD dal strukturovanou tapetu, v jednom případě tu s třískami, ve druhém "bublinkovou". Nalepil jsem ji lepidlem na tapety, vyhladil, a přes hrany ty přebytečný okraje odbrousil klasickým plochým pilníkem. Tak, a pak hrany vzal šmirglem pod úhlem, jenom je zkosil a vyhladil. Na to, protože tapetu lze přetřít, klasicky Balakryl mat - ten je nejlepší, ale dost drahej. Nebo jsem dával Eternal, taky mat, je levnější, o dost, ale jeho nevýhoda byla - jak teď jsou na tom, nevím - že i po zaschnutí pořád trošičku lepil, a chytal se na to časem bordel. Takže jsem po asi čtyřech letech nátěr obnovil (jo a všechno jsem to nanášel válečkem), a teď už to pouze oprašuju, žena mi přinesla od viet-congu prachovku, mokrým už na to nejdu. A ještě jedna povrchovka - klasická omítka, co se dává na polystyren, zbyl kýbl toho, když se zateploval panelák, tak to jsem nanesl, přetřel, a super!
Jo, a ten Denas, nevím, nemám zkušenost.
Jestli chcete vidět, jak to vypadá, tak zaškrábejte, možná to nafotím.

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Otazka na tu omitku..
Zajima me priprava na to omitani dreva.
A penetroval si povrch, nebo na zakladovku, si dal jenom takovy "ruzovy penetrak" jako malinovy sirup a pak nanesl tu omitku?
Mne to zajima proto, ze ani ne kvuli reprakum, ale ohledem boudy me zajima, jak se vlastne omita drevo.
Ponevac v juesej, omitaji drevotrisku, OSB, latovky a nekdy i materialy podobne MDF.
Nekdy na hodne hnusny povrch, loupane a okorale drevo, davaji penetrak, pak sitku a klebr, nasledne pak omitku, nebo nekdy jenom nater takove strukturove barvy.
Vim ze to neni na vecnost, ale ani ja tu nebudu vecne..
Dik

(upravil stiglitz 18. 9. 2022 12:42)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Dřevo jsem nepřipravoval nijak. Nanesl - hotovo. Drží to, jako prase. a kdyby se stalo, že to ťuknu, odřu, nanesu na to místo novou - proto je dobrý si trochu nechat - a po zaschnutí přejedu válečkem s původní barvou.
Ale jak na to, když to bude venku, to nevím.

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Ale jo, výsledek s warnexem hezký. Že by to nějak extra schovávalo nedostatky podkladu bych neřekl. Potřeba mít všechno hladké a sjednocené. Otýzka někdy na zkoušku srovnání s polomatným lakem bez struktury. Má taky černější černou než matný lak. Povrch bude otázka preferencí.

Web

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Tlumex Plast... big_smile

(upravil hranatybraska 1. 10. 2022 9:31)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Předchozí majitel mýho Berlinga natřel prahy něčím takovým černým, docela dost se to otírá. Když se chcete pomstít (?!) nastávajícímu majiteli auta co prodáváte, natřete to něčím neotěruvzdorným. smile

Web

(upravil BV 1. 10. 2022 9:47)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

2 check
Ad  Warnex
Musí byť hustý,  (neriediť !!) a potrebuješ pištoľ s tlakovou dodávkou farby ( cca 2,5-3 atp) , pre striekcí vzduch nižší tlak ( cca 1,5 atp), nezávisle regulovateľný.Tryska cca 1-1,5. S tlakmi sa dá dosť čarovať a dosiahneš štruktúru akú chceš.. Dosť to skryje nedostatky povrchu..

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Syntetická barva Černa mat +do barvy se přidává nějaký prášek, tak to dělalo TVM  čelní panely s jemnou strukturou.

(upravil check 7. 12. 2022 15:56)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Máte někdo hezkou hladkou černou matnou na reprobedny? Válečkem. Něco co se dá utírat od prachu a je opravdu černé.

Web

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Používáte někdo HVLP nízkotlaký systém stříkání akrylátových barev na reprobedny? Wagner nebo Lidl
https://www.hornbach.cz/p/strikaci-pist … 0/6449439/
https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-stri … p100331892

Web

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Já, co mám nanesenou barvu na bednách - je to černý matný Eternal, tak kdykoli se na to při úklidu šlo nějakým vlhkým, mokrým hadrem, nechávalo to postupně stopy. A pak jsem za denního světla zjistil, po pár letech, jak je to hnusný. Nátěr jsem válečkem obnovil, a teď už na tyhle věci výhradně prachovkou, od tý doby cajk. Prachovku potom nikdy neperu, ten chlup se pak na ní zdrcne, je to k ničemu. Po použití ji vyluxuju, hotovo. V trucovně si to udržujui sám, manželka ani nijak neprotestovala.

(upravil 4mike 6. 1. 2023 19:35)

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

S warnexem dělat hezký bedýnky na doma je vcelku peklo
Schne to za rukama nechutně rychle, osvědčil se mi rozprašovač s destilkou a mikrotenový sáček.
Postřik povrchu, když je zapotřebí tu barvu "rozválet" do konzistentnejší vrstvy a lehce zamlžit váleček než se odloží do sáčku aby hned neztvrdnul.
Když se to s destilkou přežene, je ten povrch mnohem méně pomeranč !

Co můžu doporučit sice neni na váleček ani struktura ale parádní černá matovka z Hornbachu
https://www.2k-pro.com/en/technology/

Re: Černá strukturní matná povrchová úprava

Eternal mat akrylátový opravdu lepí a svinstvo se do toho může zažrat. Lepší je Eternal Revital, ten už tolik nelepí.

Warnex strukturu válečkem udělám dobrou, ale je hodně strukturní a polomatný.

Teď se soustředím na úplně hladký mat. Doporučili mi polyuretan a lepší váleček s mohérem, tak ho zkusím navzorkovat.

Co ten 2k-pro z Hornbachu? To je stříkací syntetika vyžadující přípravu plničem ne? Tzn ekvivalent práce jako při stříkání s kompresorem. Hodně aerosolu, co bude sedat všude po dílně. Nebo jaké v té plechovce jsou výhody?

Tu HVLP nízkotlakou pistoli bych zkoušel právě z důvodu menšího aerosolu a menšího bordelu.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Černá strukturní matná povrchová úprava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£