Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač do práce

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 74]

(upravil BlackRider 27. 1. 2022 12:27)

Téma: Zesilovač do práce

Mám vlákno i na repromanii, ale víc hlav víc ví, takže:

Mám v práci repráky, přemýšlím nad nějakým rozumným zesilovači o MALÝCH rozměrech.

Co potřebuji je:

- min. 2x RCA vstup
- výstup na sluchátka
- otočný potenciometr volume
- aspoň 2x20W/4R
- ideálně dálkové ovládání
- (výstupní svorky na banánky 4mm)
- solidní zvuk
- co nejmenší rozměry (tohle je důležité)

Máte nějaké tipy? Jinak se asi ani nebráním D třídě, jestli to umí zahrát dobře. Spíš asi něco novýho, ale klidně i second hand.
_____________________________________________________________________________________________________________________

možní kandidáti (postupně přidávám z odpovědí ve vlákně):

TOPPING MX5 299 USD
Nobsound 100W Mini Bluetooth 5.0 Power Amplifier Hi-Fi Stereo Class D Audio Amp 47 USD
AIYIMA D03 131 USD
Dayton Audio DTA-2.1BT2 100W 2.1 Class D 150 EUR
SMSL SA-36A PRO 2×20W class D 60 EUR
Sure Electronics 2 x 15 Watt 4 Ohm Class D 40 EUR
AMP25 Class AB Integrated Amplifier 2x40W 159 EUR
Volt+ D (Double) 2x60W (EU) 159 USD
Fosi Audio BT30D 90 USD
_____________________________________________________________________________________________________________________

Web

Re: Zesilovač do práce

Samý déčka - Ať žijou tetřevi ! Hluchota vítězí, že ?

(upravil BlackRider 24. 1. 2022 12:53)

Re: Zesilovač do práce

Otázkou je, co tím chtěl konstruktér říct. Moc tomu nerozumím. Raději bych uvítal něco konstruktivního. Já D vůbec neprosazuju, nicméně je pro mě největší prioritou velikost přístroje.

Edit:
Ještě pro pořádek - je to do práce, kde poslouchám fakt potichu a na integrované zvukovce. A potřebuju něco, co mi zabere co nejméně místa na stole. Jak to bude hrát, je oproti bednám to menší.

Web

Re: Zesilovač do práce

Ono to není podle mne přesně zadáno, možná by to stálo zato doplnit.
Je to v práci, tak bych čekal, že to musí naplnit platné normy (což vlastně vylučuje dvě poslední možnosti v kvízu).
Nakolik je prostředí drsné? Kámošovi jsem do maringotky na stavbu repasoval Teslu klasické řady (obdobu NZC431).
Nakolik je to povoleno vedením firmy?
Kolik se tam střídá lidí?
Až podle odpovědí vyplyne odpověď...

Re: Zesilovač do práce

Díky.

Normy nevím jak myslíš - kdyby to elektrikář chtěl při revizi kontrolovat?
Sedíme v kanclu tři chlapi, prostředí je spíž než drsné pohodové. smile Co se týče hlasitosti - je taková abych nerušil ostatní.
Vedení firmy s tím nemá problém.
Nestřídá se níkdo.

Web

Re: Zesilovač do práce

Ad normy: Při mimořádce po tom půjdou hasiči, samo domo asi neuspěje. Možná jsem ale deformovaný z chemičky a z povídání si s policií po maléru sad.

Jinak: Proč nekoupit za pár stovek 2+1 kompletní bedýnky k PC?
Pokud samo domo, já mám pro sebe vše jasné, mně hraje všude (tichý poslech, zkoušení výhybek atd.) můj šmejdík s LME47910+BD139/140, možná i na čištění brýlí ultrazvukem by se hodil big_smile.

Re: Zesilovač do práce

Bedny mám viz první příspěvek a jiný nechci.

ad samodomo) Kolik taková konstrukce sežere času od 1. kroku po zapojení a hraní (± zhruba)?

Web

Re: Zesilovač do práce

Ak ide o velkost tak samozrejme Dcko.
Ak kvalitny zvuk s ovladanim a vstupmi tak najjednouchsie a najlacnejsie je 90's hifi.

Riesil som podobny problem a dopadol som ako samostatny preamp/sluchatkac (mala krabicka na stole) a koncak schovany pod stolom. Mozes si pozriet cele vlakno tu:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23960

Otasove risenie znie ako dobry kompromis (len v pripade ze by si sa zbavil povodnych repro), kupit male kvalitne pc bedynky so sluchatkovym vystupom smile

Re: Zesilovač do práce

No času to vezme dost, teď ho dělám pro kámoše, co ho testoval a od té doby mne otravuje:
Plošáky jsou brnkačka (tady by navíc nebyl potřeba ten s poťáky, možná ani indikátorový).
Nesnáším vkládání do krabičky a u toho teď jsem, tak raději diskutuji smile:
https://i.postimg.cc/nCYvtg6d/IMG-1338.jpg

Re: Zesilovač do práce

Ale k tomu asi není DO? Neprohlížel jsem dataheet toho švábu.

Web

(upravil jardag69 24. 1. 2022 14:14)

Re: Zesilovač do práce

proč otočný potenciometr a zaroven dalkove ovladani? to znamena motorizovany potenciometr? to možná zbytečně omezuje výběr zařízení
odkaz na bedny nefunguje, asi je nutna registrace nebo jsem linej to hledat.
pokud to má být malé a ze zvukovky, tak jsou aktivní Pc bedýnky asi nej volba i když je nechceš smile

Re: Zesilovač do práce

blackrider, ak myslis to moje tak jo mas pravdu, neni tam DO

Re: Zesilovač do práce

Dálka by se mi hodila, není vyloučeno využití výhradně v práci.

Wili, myslel jsem to na Otase, ale platí to globálně. smile

Bedny mám tyhle:
https://i.postimg.cc/Y9JjH2K4/v-ca-Pavel-RM.jpg

Web

Re: Zesilovač do práce

Mrkni ještě na AMP25. Je to Class AB s BT, 1xRCA a sluchátkovým výstupem.  Neslyšel jsem to...

Re: Zesilovač do práce

Díky za tip Honzo, přidal jsem do listu kandidátů v prvním příspěvku.

Web

Re: Zesilovač do práce

To tam můžeš dát nějaké autorádio a máš to též vyřešené.

Re: Zesilovač do práce

Nemáš. Muselo by bejt trvale pod napětím. Jinak se kompletně vymaže veškeré nastavení.

Re: Zesilovač do práce

Ale on tam chce zesilovač, co by se v tom rádiu použitém jako zesilovač vymazalo po odpojení od zdroje?

Re: Zesilovač do práce

Auto rádio je autorádio. maximálně dobrý na boombox do garáže. 12V napájení je limitující i v můstkovým zapojení konce. ANvíc je to poměrně rozežraný, oproti D zesilovačům. Ale je to volba...

Re: Zesilovač do práce

Těch autorádií se všude válí spousty, když jedno vezme a doplní jej o zdroj, má jeho problém s hudbou do práce vyřešen. Vyšší výkon nepožadoval, velikost je malá a řešit spotřebu v tomto případě je podružné.
"Kupte si drahý nový spotřebič a ušetříte na spotřebě, nebo si nechte starý a nepotřebujete teď žádné peníze od úvěrové společnosti a budete platit jen příplatek na elektřině v rozdílu spotřeby obou spotřebičů, ale žádné úroky z úvěru". Tak co je lepší?

Příspěvky [1 až 20 z 74]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač do práce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£