Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Subwoofer má zvláštní impedanci

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Subwoofer má zvláštní impedanci

Ahoj,
je tu někdo, kdo dělá servisy reprobeden? Mám tu z akvtivního subwooferu (500W) vyndaný reproduktor/subwoofer - štítkově 8 Ohm, výrobce RCF.
Celé to vypadá cca takto: https://www.thomann.de/cz/hk_audio_prem … mAEALw_wcB

Když do něj pošlu signál, tak hraje velice potichu. Multimetrem naměřím na cívce 30 KOhm ... co se tomu mohlo stát, že to má takhle vysokou "impedanci"?

(upravil jardag69 16. 1. 2022 13:49)

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

Vyndaval jsi ho z funkční/hrající bedny?
30k je dost, skoro jako by byla cívka přerušená a šlo to přes nějakou spáleninu.

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

Zesilovač nehraje, zatím jsem to rozdělil na dva problémy, kdy nejdřív testuju reproduktor jestli má cenu celou bednu opravovat.

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

Asi tušíš, že když má 30k a nehraje, že asi není v pořádku. To samé asi platí i pro zesilovač.

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

cz147069, odkud jsi?

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

cz147069 napsal:

Zesilovač nehraje, zatím jsem to rozdělil na dva problémy, kdy nejdřív testuju reproduktor jestli má cenu celou bednu opravovat.

tak zesilovač hraje, zmátla mne kontrolka "signal" ... ta chce asi mega linkovou úroveň, aby se vůbec rozsvítila

neřešil někdo výměnu cívky v repro? kolik to tak koštuje?

PS: HK city

(upravil Otas 17. 1. 2022 13:03)

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

Reproduktor má spálenou cívku nebo (téměř) přerušené přívody, naměřená impedance by měla být kolem 6 ohmů.
Buď cívku navinou navíječi novou (odkazy na ně asi někdo přiloží), leč obvykle z toho nebude ten samý reproduktor. Nebo (doporučuji, je to značkový reproduktor) se prodává tzv. recone kit, čili cívka i s membránou tohoto typu reproduktoru od výrobce k výměně.
O odborné výměně recone kitu se lze domluvit na Prodance - mají opravářský servis a jsou i prodejci RCF, vč. náhradních dílů.
https://www.prodance.cz/kontaktprodance.html

Re: Subwoofer má zvláštní impedanci

Multimetr v pořádku? vyzkoušej ručkový avomet (PU, DU...) či dá srovnatelnou hodnotu.
(měřils doufám na zcela odpojeném repráku)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Subwoofer má zvláštní impedanci

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£