Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Ahoj, vždy mě hrozně štvalo ruční vypínání zesilovače pomocí čudliku. Koupil jsem tedy jak pro TV-Zesilovač, tak i pro PC-Malé aktivní repro Master/Slave zasuvky, bohužel obě cca po necelých dvou letech přestaly fungovat. Obdobnou zkušenost má kamarád. Bohužel výběr takových zásuvek je u nás dost mizerný a vše je tedy asi pofiderní čína...

Nenapadá někoho z vás jak elegantně spínání zesilovače pomocí zapnuté TV vyřešit? Byl bych rád, aby životnost takového řešení byla aspoň 5 let...

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

5V relé a spínat napětím v USB.

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Já sem si koupil tohle do dílny na spínání vysavače . mam to asi půl roku a zatim  oka. https://www.ebay.com/itm/Kemo-M103N-Mas … SwA3dYKeev

A nebo pak jsem ještě viděl spínací modul co reaguje na audio signál . >>> začne hrát muzika zapne se zesilovač .

Web

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Díky za oba tipy! To USB mě nějak vůbec nenapadno a ten master/slave switch jsem taky neznal. I když je trochu dražší.

(upravil sagitarius 29. 10. 2017 19:26)

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Přesně jak píše DJ_Rix. Řešil jsem to samý před měsícem. Do zesilovače jsem napchal 5V relé, kterým jsem přemostil vypínač. Na zadní stěnu jsem umístil USB samici připojenou na to relé. Propojím USB kabelem s HTPC a po zapnutí HTPC se zapne i zesilovač.
Pokud by to někdo chtěl použít jako já k PC, upozorňuju, že u mnohých základních desek je potřeba v UEFI povolit šetřící režim, jinak zůstávají USB pod napětím i po vypnutí PC.

Web

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

co tohle?

https://youtu.be/2BdevOmN-Zk

Re: Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Zdravim ak mas na televizore scart vystup tak jeden z tych kontaktov dava po zapnuti telky asi 5.2v skus si pozret zapojenie scart tam to najdes a napojis tam len rele

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jak spínat zesilovač pomocí zapnutí TV?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£