Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pneu - Subwoofer

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 54]

21

Re: Pneu - Subwoofer

Doporučil bych spíš BR s výraznějším zaoblením (ideálně na obou koncích) + přidat nějakej cm na délce oproti výpočtu. Jinak ta zelená zbytečně padá... "správnější" křivka je červená i za cenu toho, že nejde tak nízko.

22

Re: Pneu - Subwoofer

Když bych použil tento: http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni … 2x220.html

amplion mi píše délku 12,9cm a asi umístění BR bych viděl zezadu kanystru, z boku není místo...a kanystr je široký 16cm, nebude mu vadit, že tam bude jen 3cm od stěny a když bude vespod zezadu reproduktoru?

Web

23

Re: Pneu - Subwoofer

pokud ti píše 12,9cm tak dej klidně 14cm s tím zakulacením. Nicméně pokud tam budou jen 3cm od stěny, tak to bude problém (bude to v praxi jakoby prodlužovat délku bassreflexu a snižovat jeho průřez). Pak leda zmenšit průměr (čímž se zkrátí délka)... což může taktéž narazit na limit a osobně bych to nedělal (průřez je lepší větší než menší, když situace dovolí).

24 ...editoval wR1t3r (19. 7. 2016 20:54)

Re: Pneu - Subwoofer

Tak naknonec jsem to svěřil odborníkovi a BR bude z boku , takže bude mít dostatek místa než bude stěna... jinak dnesk jsem nalepil tecsound 4mm a mezec smile kanystr hned je bytelnější a váží mnohem více smile

Web

25

Re: Pneu - Subwoofer

Ten vybraný nátrubek má moc malý průměr. Chtělo by to cca 8cm.

Ladění se nedělá jen s ohledem na tvar, ale i frekvenční rozsah, zatižitelnost, GD/transient response a další.
Osobně bych takhle malou budku s takovým reproduktorem ladil někam na kolem 38-40Hz. Je to jen názor...

26

Re: Pneu - Subwoofer

no s ohledem na video se jen potvrzuje, že kanystr asi nebude uplně dobrý nápad. Uvidíš jak se to případně změní s namontovanym reproduktorem, ale pokud stěny takhle zní při poklepu (obzvláště ta zadní), tak to do budoucna nevěstí nic dobrého.

27

Re: Pneu - Subwoofer

Však nikde není napsaný, že tam nedá ještě nejaký "šprajcy" mezi přední a zadní stěnu, pár tyček od pometla nebo odřezků latěk už kolikrát odvedlo dobrou práci.

28

Re: Pneu - Subwoofer

jj jak dojde BR a bude usazen, přijdou na řadu výztuhy smile co se týče té velikosti BR, vyhrál design, nikam jinam to nešlo narvat . když nebude stačit, daly by se eventuelně dát dva vedle sebe?

Web

29

Re: Pneu - Subwoofer

tomu nerozumím, pokud existuje nějaká simulace, tak na danej průměr a délku basreflexu, pokud něco z toho změníš, změní se i naladění. Obecně je to tak, že čím větší "díra" tím delší roura pro daný kmitočet. Takže když přidáš další basreflex, zvětšil jsi díru a musíš ho adekvátně prodloužit. Pokud by byl problém s blízkostí konce basreflexu u zadní stěny, tak jsem viděl i projekty s obloukama na basreflexu, ale s obloukama, ne s pravoúhlými kolínky.

30

Re: Pneu - Subwoofer

ještě něco málo k impedanci...když reciever má psané 8ohm repra, zapojím ten dvoucívkový monacor seriově aby měl 16ohmů? tohle jsem si vůbec neuvědomil při výběru smile)

Web

31

Re: Pneu - Subwoofer

ne, necháš tu jednu cívku nezapojenou.

32 ...editoval wR1t3r (26. 7. 2016 13:16)

Re: Pneu - Subwoofer

Tak mám hotovo big_smile smile) zvuk si netroufnu ještě hodnotit, musím spíš prve vyřešit krmení ... bláhově jsem myslel, že ho budu krmit z recieveru, ale po dlouhém studiu jsem přišel na to že ne, takže alespoň odzkoušen tak, že z recieveru je výstup pro sub, který jsem zapojil do klasického zesilovače B&O co tu prodávám a následně do subu...což není ideální a při střední hlasitosti mi přijde, jak kdyby repro nestíhalo, nebo byl zvuk nějak deformovanej, není to tím že z recieveru je už předzesílenej a druhej tomu přidá?

jak levne vyřešit napájení 1-2K ? Koupit nejakej koncovej zes?

http://pasteboard.co/V4mMV1x8.jpg

pro představu jak to u mě vypadá a důvod proč chci sub z kanystru a full range repro z pneu smile :

http://pasteboard.co/Vi189zD1.jpg
http://pasteboard.co/ViISfUcT.jpg
http://pasteboard.co/VjGiASaw.jpg

Web

33 ...editoval wR1t3r (26. 7. 2016 14:16)

Re: Pneu - Subwoofer

nojo, když to někdo zapojí do phono vstupu na druhý zes, není se čemu divit že zvuk je deformovanej.... big_smile ještě odstranit brum a je to ...

Web

34

Re: Pneu - Subwoofer

pořiď si zes co zvládne 4 ohmy, nebo stereo, a zapoj vstupy obou kanálů dohromady. To je celý...

35 ...editoval wR1t3r (26. 7. 2016 23:06)

Re: Pneu - Subwoofer

https://pc.bazos.cz/inzerat/63553842/De … ceiver.php

co tohle? idál když displej nepotřebuju? třeba by šel s cenou níž ještě

nebo omnišrot? big_smile

https://elektro.bazos.cz/inzerat/635151 … P-1000.php

Web

36 ...editoval djmayo (27. 7. 2016 8:13)

Re: Pneu - Subwoofer

Ten omnišrot by bol k tomu SPH-200TC asi moc, keď sa zapoja cievky paralelne 500W/4ohm by bolo asi riziko aj keď pri rozumnom užívaní sa dá, len je to dosť ťažko odkontrolovať koľko do toho ide, keby sa zapojili cievky do serie na 16 ohm tak to by malo výkon cca 125W čo by nevyužilo naplno potenciál repra. Chcelo by to niečo čo dá okolo 200W do 4 ohm to by malo b yť pre repro s 2" cienkou tak akurát.
Ináč ten bar/kaviareň pre automechanikov original dizajn, normálne sa mi to aj páči.

Keď maš nejaký stereo zosil môžeš skúsiť rozdvojiť ten signál na 2 kanály a výstupy napojiť na každú cievku okrem, akurát nal by tam isť rovnaký signál, preto by bolo asi najlepšie poťaky dať na max. a celkovú hlasitosť zladiť ešte pred rozdelením signálu napr. nastavením výstupu reciveru ak sa to dá, na niektorých ide pomer úrovni pre jednotlivé výstupy nastaviť samosatne.

37

Re: Pneu - Subwoofer

Takže toto repro ,aby se využil potenciál naplno, tak je ideální mít obě cívky zapojené, ideálně paralelně? myslim že zkusím ten omnitronic, stejně i teď co mám na to stereo zesilovač, tak je na max a uroveň si kontroluju na recieveru...jak celkovou, tak i poměr urovní front repro : woofer jde nastavit.

Web

38

Re: Pneu - Subwoofer

je důležité si uvědomit, že poťáky na PA zesilovačích nejsou "volume", ale regulace vstupní citlivosti... tzn. i zesilovač se staženými poťáky třeba dejmetomu na 1/2 je schopen při dostatečném vstupním signálu vypálit i plný výkon. Samozřejmě při dostatečné opatrnosti nic nebrání použít tu P-1000, naopak... předimenzovaný zesilovač je pro subwoofer výhoda, ale chce to vědět na co při nastavení sáhnout aby to nebylo kontraproduktivní a nehořely cívky.

39 ...editoval djmayo (27. 7. 2016 21:22)

Re: Pneu - Subwoofer

Hej ono sa dá pomocou sinusového vstupbého signálu nastaviť nejaký max. level výstupného napätia do reprákov odpovedajúci max. "program" výkonu čo tu je 200W/4ohm (t.j.  28,3V ak dobre počítam) pri nejakej ledke na mixe napr +3dB (alebo prvej čerbenej, osobne radšej mám nižšie úrovne z mixu potom nieje riziko skreslenia, no na druhej strane šosi väčší šum keď hudba nehrá) a potom už len dodržať to aby neblikala ďalšia v led v poradí a malo by to byť v pohode.

40

Re: Pneu - Subwoofer

No je to taková berlička, která může pomoci, ale zas... člověk si na tu ledku musí dávat pozor wink pokud by se to chtělo udělat pořádně, pak limiter před zesilovač subu...

Příspěvky [21 až 40 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pneu - Subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£