Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Aha. V tom případě, to je asi krám po pádu, může být praská DPS ještě někde jinde.

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Odrb pokračuje.Dnes jsem laboroval,složil.Zapnul bednu vstupem AUX,a poté normálně tlačítkem Power vypnul.Vyzkoušel několik cyklů a vše v pořádku.Vytáhl ze zásuvky,celý stroj sešrouboval,a....no samozřejmě závada je zpět.Zase po vypnutí svítí displej a nejde to znovu zapnout.Zřejmě zmatený šváb.Seru na to....

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Story nemá konec.Odevzdal jsem stroj majiteli.Naznal,že problém s vypínáním mu nevadí,nicméně to dnes donesl zpátky,basáky prý nehrají.Tak opět rozborka,basáky hrají,ale velmi slabě.Propájel jsem pár podezřelých spojů,a díky tomu odstranil problém s vypínáním a zapínáním.To pracuje teď správně,basáky bohužel ne.Basáky mají vlastní šváb TA8233H.Ten má sice nějaký short protection,ale předpokládám že pak by bylo ticho úplné.Mute tam není.Předpokládám mizerné buzení.Nicméně i když jsou na desce eqvalizace nějaké šváby pracující se signálem,na vstupech výkonového obvodu je diskrétní zesilovač který živí oba kanály s jednoho tranzistoru.
Má někdo zkušenosti s tímto řešením,nebo kde hledat problém?Případně jak testovat?Schéma je bohužel velmi mizerně oskenované,nevím kde začít.

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

pokud se to takhle s.. sype pod rukama, tak to nema smysl..

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak snad poslední info:
Včera se nade mnou "bůh bastlení" slitoval a já měl úspěšný den.Po dlouhém bádání a odhadování ve schematu jsem měl jasno že problém s basáky musí být v desce ekvalizace a půjde určitě na vrub nějakému poškozenému spoji.Ráno stačilo ostré jarní slunce a našel jsem prasklý spoj na jednom kondenzátoru.Basáky hrají.Problém se zapínáním a vypínáním způsoboval nedostatečně zasunutý páskový kabel na kazetové mechanice.
Vzhledem k tomu,že šváb pro basáky má psaných 2x30W a mnou instalované trafo mělo jen těch 60VA,vrátil jsem původní transformátor s velkým klidovým proudem.Přesto není v reprodukci žádný brum.Veškeré problémy šli tedy na vrub jednomu prasklému spoji.Zbytek závad jsem zřejmě vyrobil při následné "sborce a rozborce".
Doufám,že tento přístroj už neuvidím.
Chtěl bych poděkovat všem kteří se snažili pomoci.

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£