(upravil Lukáš33 8. 1. 2015 17:05)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Ale on je to PA reproduktor smile. Jen trochu exotickej. Ještě to nemam v kupě ale bude to hibridní tapped-horn  plus ještě něco co si tam přidám a myslim celkem jedinečnost. smile  potřebuju něco co bude hrát od 35 hz bez poklesu.:-)

Proč tenhle? Proctě rychlosti a muzikálnosti se 12ctce 18ctka nevyrovná. Navíc to nebude moc velký. Všiml jsem si, že pokud jsem ve stejné menší místnosti použil 18 br. A jeden ten horn s lab tak vykonově podobné ale ta labina byla dynamičtější a hrála nešel z ní jen tlak jako z té 18. Rozhodně byla ta lab v horně příjemnější na poslech a to mi potvrdili i ostatní. Navíc ta hloubka a přesnost mě šokovala.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Jasný... já teda tu labinu mockrát neslyšel, takže jí zas tak moc naposlouchanou nemám... nicméně věřim že to bude mít něco do sebe. Popravdě mě taky už párkrát lákala myšlenka místo 15" subwooferů postavit malý plochý 2x12" subíky s nějakym reprem co má třeba i trochu blíž k Hi-Fi (ikdyž asi zas né uplně v té třídě kde je Lab12)... ale zatim na to nedošlo a byl by to spíš experiment typu "schválně jak se to bude chovat".

Ale přecijen ta Labina... citlivostí zrovna nepřekypuje, samozřejmě horna to trošku dožene... a na druhou stranu je pravda, že tak nízko, kde ostatní repráky budou už dost padat, se bude stále držet. Každopádně jsem zvědavej až to budeš mít v kupě wink

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

S tou moji úpravou to bude mít citlivost kole 100db smile A ve větších počtech bude ještě rapidně vetší než jak známe s klasicky při uspořádání. Navíc je u toho větší směravost, pokud se použijí 4 kusy tak je ta směravost ještě znásobena a navíc zahraje to hlouběji:) nevyužívá to jen prostor ovnitř ozvučnice, ale už pšššt. smile

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

tak teď jsem zvědavý ještě víc big_smile rád se nechám se překvapit s čím přijdeš smile

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Ohledně beden mám  kvalitní studiové monitory M audio DSM 2 (8"repro ) ,chci něco fakt super - podpořit spodek:)místnost cca 25 metru ctver.

(upravil Lukáš33 8. 1. 2015 18:05)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Měření ještě bez mé úpravy, pak to půjde o ždibek ještě níž. SPL neberte vážně.

https://i.postimg.cc/Wt2H0wfQ/2198825.jpg

bsedlacek: Co se týče těch daytonů jsou to opravdu kvalitní subwoofery,ale ta řada co by se dala rovnat k LAB12 bych řekl stojí víc jak 250E . Podle mě bys slyšel mezi nimi rozdíl jen v přímém srovnání a to se tu nikomu asi nepoštěstilo.

(upravil bsedlacek 8. 1. 2015 18:50)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

No ptal jsem se Checka a podle něj je ta LABKA 12 dobrá ale udajně hnusne zpracovaná.. doporučoval Dayton 315 ,Peerless XXLS-P835017

Ještě mě dovolte"zapolemizovat" ohledně te BEYMY 12BR70... když jsem ju od Dexonu kupoval tak mě Toman ujištoval ze je to špička..
cituji : "ta12BR je především o nízkém zkreslení" ..Tak třeba je možné že proto to tak extra "nekope"nehraje .. ...nevim no...třeba Toman keca..


Antonio: díky za nabídku ale fakt 15" je uz na me moc, navic mam udělanou uz poradnou vednu 120 litru . kde by se 15 " rozmerove nevlezl

(upravil antonio 8. 1. 2015 19:25)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Děláš chybu, že nechceš můj 15"! No nic...

http://audiotransducers.com/cs/30cm-and … 58t00.html


Edit: Jo, ale montážní otvor budeš nejspíš upravovat i pro 12"...

(upravil Lukáš33 8. 1. 2015 19:38)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Antonio někdy si taky říkám, že je tu všechno zbytečné. Hlavně v této kategorii je to top 15" Mě samotného ta cena zžírá smile

bsedlacek: Nejni to krasavec (lab12) ale i to se dá vyřešit.
Ukaž jakou bednu máš udělanou a z čeho to je.

(upravil bsedlacek 8. 1. 2015 19:46)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Bedna je udělana mega poctivě .komplet z MDF .STENY 3,6 cm  přední dokonce 6cm smile vystuhy dvě
vše slepeno ,řezáno na pokos plus dražky s dubový perem  .Bedna je zevnitř cela oramovaní (vyztuzene rohy) hranoly 4x4 z masivu.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Tak to jo, já se bál aby to něco vydrželo, bavíme se o reproduktorech co už něco dokáží rozhýbat.

(upravil bsedlacek 9. 1. 2015 19:36)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Borci : našel by se někdo ochotný zkusit odsimulovat   jak ta Scan-Speak 30W/4558T00 ,Lab12 pripadne ten Dayton 315 chodi podle simulace v tech 120 litrech ? abych zhruha vědel kam az se s tím da dostat. byl bych nadmíru spokojeny kdyby to zabiralo tak na 20-25 hz s rozumnym poklesem samozřejme....pokud je možné ovšem dosahnout tak nizké mezni frekvence v této moji litraži max 120 l...proto se ptam Borcu smile
.. objem muzu zmensit (do bedny se da zadni stranou vlést a upravyt přickou to by nebyl problem ) takze vlastne 120 litru mam k dispozici ,snad to bude stacit .
Takže budu rozhodovat mezi těmito : Scan Speak ,LAB 12,Dayton 315 y - byli mě doporučeny jak vami zde tak Checkem. vybral bych samo podle simulace ...  moc diky

To není že bych byl línej ale nikdy jsem to nedělal -simulace...

(upravil Milan 9. 1. 2015 20:01)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Osobně bych šel do Daytona RSS315. Používal sem 390ku v zavreny bedne ca 120 l a bylo to fajn. I když je Labka dobrej reprák, Dayton není horší a je mhohem líp zpracovanej.

Web

(upravil exxxi 9. 1. 2015 20:21)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Ve 120 litrech používám 18" ! DAS18H, dvě bedny v PA. Bohatě stačí na taneční orchestr. Hraje od 44hz.
A reprák stojí v akci 4200kč.
Edit: a jestli mas důvod hrát tak hrozně dolu, zkus zkopírovat EAW BH622 nebo BH760.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil bsedlacek 9. 1. 2015 20:51)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Já vím z vlastni zkušenosti že signalu v muzice obecne pod 30 moc není ... vyjimky nejaka elektronicka hudba -syntezatory atd ... ale kdyz uz do toho dám ty prachy řekneme i tech 6000 ... tak bych rad hral od 20-25 smile  Chci vylozene Hifi reprak .
  treba i na filmy tam by se to uz mohlo i uplatnit.Ale chci to převážne na klasicky stereo. Jo a zapomnel jsem dodat že suby budou dva :)kdyz uz tak už:)

Hodně se mě parametrove libí ten Scan Speak 30W.....

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Repraky, co maj hrát pod 40Hz se musí výrazně ekvalizovat,  jinak to je spíš placebo efekt.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil bsedlacek 9. 1. 2015 23:15)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

.. Nevím nejsem expert..ale napr ted co mám tu Beymu tak dle simulace zahraje od 28 s poklesem tuším 6 DB...to je přeci slusny výsledek na tak levnej basak...ne nebo ??

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Papírově určitě. Ale zkus si do toho pustit 30hz, jestli vůbec neco uslyšíš.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil bsedlacek 10. 1. 2015 2:16)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

no tak to mám vyzkouseny az az ,slyším a docela slušné tech 30 Hz !. Fakt . nezapomen ze ji mám ve 120 litrech ...většina lidi co s ni staví suby tak ji ma tak max 90 co jsem vysledovat ,ale i hodně méně 50 litru i zde na foru atd...

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

No. Já koupil ten inzerovaný Lab 12.  Na domácí poslouchání,filmy.  Byl  za 3t, nový. Za ten peníz - Maximální spokojenost i když hraje v provizorní bedně (truhlář je hrozná brzda).  Není třeba ho přemlouvat, dokáže to krásně odspodu s lehkostí až po kráčející nábytek po místnosti (40m.) Ale to všechno už bylo řečeno  mnohokrát že. Já se rozhodoval také mezi "Daytonem"  a Lab12  simulace mužů poslat až bude chvíle času. 
Krasavec to není ale na koukání je televize.