(upravil bsedlacek 7. 1. 2015 2:23)

Téma: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Zdravím místní Borce , poraďte mě opravdu kvalitní repron do subwooferu
Požadují aby to rozumně chodilo od cca 20-25 Hz ,aby to bylo hlavně o mnoho lepší než Beyma12br70
Protože s té jsem docela zklamán (pokud to ovšem není vinnou zesilovace cca150w ) nevím..jiný nemám..
Bednu mám bytelnou 120 litru čistý objem -ale mužů v pohodě zmensit . Chci fakt něco Aby to konečně začalo hrát protoze
Ta Beyma docela nic moc.... Eminence Lab 12,Dayton ? Pereless?? Jaký model doporucte
Chci to prevazne na stereo poslech ,cena cca 5000..

PS: jo a stačilo by tech 150 w např na takov lab12?? Protože ta beyma je zase citlivější...Díky za rady

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Podla mna tú LAB12 a 150W/4R je na taký subwoofer hrozne málo... 150W/4R tak na nejake 2 pásmo big_smile

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Ono je to stále polemika. Repro z vššou citlivosťou nepôjde tak nízko no zahrá hlasnejšie. Repro z nižšou citlivosťou zase lepšie ponúkne nižšie frekvencie no bude ho treba viac nakŕmiť.

(upravil mechanik 7. 1. 2015 14:20)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Nejde vždy len o SPL. Často sa tu na túto tému vedú spory. Ja tu mám napríklad 18SW115 (už poriadne dlho v krabici) a 150W/4R by som tam tiež nedal... Doporučujem nejaku skúsenosť s výkonom v praxi. S tým 2 pásmom som tak trochu srandoval.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Kup lab 12. Ty obrovsky 15 a výš za to nestojej. Lab12 je opravdu tektonickej sub:-)  Rychlej,přesnej bas. Mužeš tam použit zatim ten slabší zesik a později sinější. Já ji krmil zezačátku 50w zesikem a brněli okna smile  stejně do ní doma vic jak 100 w nepustiš pokud nejsi uchyl na vybrace domu. Každy ze znamich řika že nic podobneho ješťe neslyšeli. Jen okopiruj ozvučnici z některych zdejších projektů.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Pouvažuj nad mou nabídkou 15": http://www.sbazar.cz/fonaster/detail/61 … na-natrena

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Tak to jo, to by mu utrhlo koule i s vejcema smile Za ty prachy bych neváhal a nemusí na to bejt giga kysna.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Dikyyy za nabídkou ale fakt spis tu 12" na nu mám už i bednu.  Takže Labku12 a co ty Daytony prý jsou taky super.

bude to fakt stačit tech cca 150w u te Labky? No snad jo ..... Ten Dayton jaký by jste doporučila model? Hlavně chci aby to bylo 100 a jedna oproti té Beymě 12br70☺  protože ta moc nepředvàdí a to je ve 120 litrech! ...

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Ta beyma je o hov,ě. koukni se po bazarech, myslim že tu někdo prodával labinu za 2,5k a byla nová. Pak by ti zbylo i na lepší zes., ten tam můžeš dát pak vždycky. Uvidíš sám jak to zahraje.

Už ji možná nemá : https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19431

(upravil bsedlacek 8. 1. 2015 0:59)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Jj ,no ještě počkam na názory  ohledně tech Daytonu .ale jak je videt tak ten lab12 je asi fakt osvecena...
mate Dayton někdo v subu?? Zkusenost . ještě me nikdo neodpověděl jestli třeba ta Lab12 nebo jiné dražší 12" budou "diametrálně ' odlišné od te 12br70 ?? To mě hlavně zajímá ,jestli to bude prostě přínos ve zvuku. ..abych nedal 5-6 tisíc za repron a pak to bylo podobně jak zmiňována Beyma ...a to mě mu Toman z Dexonu tak vychvaloval...ze je to špička! Ze za nu da ruku do ohně....:)
Chtěl bych aby to umělo i trošku " kopnout' co se týká zesiku budu do budoucna upgradovat na subsenior .takže výkonu bude určité dost

(upravil Power of Bass 8. 1. 2015 1:01)

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

sry za OT, ale vozím v autě tohle, nemáte  tomu  ( http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-aut … -12-hammer ) někdo info/parametry ? .. jestli je lepší/horší jak Hertz ES300D .. netváří se uplně nejlevněji tak by mě zajímalo jaký to je nebo není "průser" ve srovnání třeba s tou Lab a jinýma ... (horší nechám v autě,lešpí pokud by byl použitelný-dobrý na doma.. )

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Prostě ta lab12 je opravdový subwoofer a ta beyma je woofer. Samozřejmě je to oproti té beymě úplně jinde po všech stránkách. Nikdo ti na tohle neodpoví, protože se to tu už omílalo a dokonce myslím i srovnání s tou beymou. Hledej a čti. Pokud se bojíš investice zajeď si k někomu tu labinu poslechnout.

Power of Bass: Těžko říct ale labina než ty dva je rozhodně lepší.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

http://www.micka.de/org/en/index.php#ideal

tady si je můžeš rovnou online porovnat...

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Jj díky už jsem to tu pročetl , jen mě ještě zajímá nazor na ten Dayton to doporučoval např  Check že je taky dobrý

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Když chceš, aby ti to něco trhalo, tak se musíš koukat po reprácích s vysokou citlivostí... když ti 92dB od beymy nestačí, tak 87 od lab12 to asi nevytrhne...
Koukej po horn loaded subech, tam se můžeš dostat i přes 98dB..navíc ty repráky pak snesou třeba 1000W zezík - to už se blížíš ke 130dB SPL... a pokud jde o kopance, tak ty zasahují i vysoko nad frekvence subwooferu, takže jestli nemáš slušné bedny nad tím, žádný sub to nespasí...

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

no tak na doma mi zrovna horna příde jako uplně nesmyslný nápad.. už třeba z toho důvodu, že aby horna hrála dost nízko, musí být nechutně velikánská. LAB12 jsem slyšel v bassreflexu a neumim si představit, že by to doma někomu nestačilo.... věř že to není jen o citlivosti samé o sobě. "Kopance vysoko nad frekvence subwooferu" ??? to bych u subwooferu asi nebral zrovna jako výhodu big_smile

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

zvuk vnímaný jako kopanec zasahuje až do kiloherz, nehraje jej jenom subwoofer - třeba u bubnů hraje subwoofer maximálně dvě harmonické z minimálně deseti...

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

sorry.... nepořádně jsem si to přečetl wink tohle smysl samozřejmě dává, že bez kloudného vrchu nemá smysl řešit super subwoofer smile

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

Dělajì se i velky horny na doma, často právě s lab12. Podle mě je to až přehnané, vzhledem k tomu jak zahraje v br. Mám jich celkem 9 ks. Jeden na doma a 8 na PA. Na silvestra jsem zvučil pro 40 lidí s jednou z nich v br.  A stačilo to.

Re: Opravdu kvalitní 12" reprak do subwooferu do objemu 120l

wow... Lab12 do PAčka?? zajímavé... věřím že funguje perfektně... jen to není uplně běžný ho vidět v takovémhle použití wink co tě vedlo k tomu dát tam zrovna tohle??... takže tohle mě fakt zajímá, máš to někde zdokumentovaný, že by ses pochlubil? smile