Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 62]

Téma: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda-li někdo nevíte něco o této reprosoustavě:

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/s960x960/10403882_10204509147679821_8750436760067768099_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10609418_10204509149999879_676010883423598011_n.jpg?oh=bd31f9714d1929f0726d03a41228d050&oe=5461E635&__gda__=1416268298_e40bf6f481e4e99f1d3429f1b882884a

Rozměry jsou 1600x350x250.
Zakoupeny na aukru 4ks.
Osazeno repro - papír hrubá membrána bass 200mm měřeno venkem, středovýšky jsem neměřil.
Reprosoustava nemá žádný štítek, připojení šroubování.
Rád bych se zeptal, zda-li je to nějaký typový prvek, či nějaký domácí výrobek.

Reproduktory jsou stavěny velmi robustně, mají závěsy na zavěšení, dle původního majitele, který rovněž nic netušil ani osazení repro, říkal že sloužili k ozvučení kulturáku.
Repra jsem nevyndával, matky jsou zalité barvou viz foto, ale dneska asi nějaké vytáhnu.

Děkuji za případné info na typ, či třeba jen nějakou stavebnicovou myšlenku, dle které to bylo stavěno.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

netusim ake su to repro ale skor si myslim ze to budu sirokopasma s dakymi kviciakmi na vrchu ked je to z kulturaku.
Zaujimalo by ma zapojenie repro a vyhybka.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

nepřej si to vidět ... vždyť se to nedá ani poslouchat - podívej na tu holku, bolí ji z toho uši ...  smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Vypadá to jako ARS7500.... 
http://baraholka.onliner.by/viewtopic.p … mp;start=0

Web

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Ahj. Je to podle mě něco podobného, jako je ARS 7300. Též to bylo prodáváno jako Delicia. V těch bylo osazeno 4x širokopásmo ARO6604 a 2x ARV160. U tvých beden jsou nejspíš typy repro stejné, ale širokopásem je jak vidím 6ks a výšek 4ks. Pointa tohohle řešení, je něco jako předchůdce dnešních line-aray. tady je to hezky popsáno. Několikrát jsem měl možnost se setkat s těmi výše popsanými sloupy Delicia a pro ozvučení menších sálů s malými nároky na spodek se to chovalo velmi obstojně.

Web

(upravil p_petak 28. 8. 2014 13:30)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Děkuji za nasměřování, trošku jsem to progůůglil 7300 a jsou to teda:
ARS-7500 dle tohoto webu. Je tam i hezká fotka:

Odkaz Rusko

Ohledně podívání dovnitř to bude horší, dle fotek se oddělává přední strana, ale prošlo to už kutilem domácím, takže na předku je přilepený rámeček z prozvučnou tkaninou, tak to budu muset u jedné asi násilím oddělat, nově potáhnout a pak přilepit zpět.

Váha je každá 25Kg cca, takže tam už trafa na 100V nebudou, škoda. Sběr se hodí vždy smile
Zkusím to dneska kuchnout a pošlu fotky.

Trošku dumám jak to bude hrát, plánuji to do "poslechovky" zkušebny či garáže (65m2), ale čekám, že to vyhovuje zvukově spíše posledním dvou možnostem. Nevím jak to zahraje basy, ale uvidíme při testu.
Mě se líbí i jak hrají staré Tesla 1037A Moderato, tak toto bude snad lepší.

P.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Koho by to zauíimalo tak celkom vedecky je takáto sústava popisana množstvom vzťhov a vzorcov v knihe Ctirad Smetana a kolektív-Praktická elektroakustika od strany 380 po stranu 386.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Je možné získat nějak třeba sken té knihy?Nebo fotky?Stačí mě jen ty stránky.Děkuji.
U nás v knihovně ji nemají, jedině do Brna někoho vyslat.

P.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

p_petak     se subwoofrem by to mohlo zajímavě hrát.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak prozatím jsem to napíchl na receiver a zní to....mno jak v kulturáku smile
Středy středy středy....lehce výšky. Opravdu sub bude třeba, aby se to dalo poslouchat.

Zkoušel jsem frekvenční křivku, rozehrálo se to tak od 120Hz, spodek to hrálo,ale dost slabě.

Jinak jsem jednu vykuchal a opravdu tam nic není, původní trafo, jinak nějaké stříbrné nesmyslíky. Fotky dodám zítra ráno.

Akorát nevím vzadu na připojení, které je plus a mínus. Dá se to nějak určit?Už jsem bednu sešrouboval.

(upravil jardag69 28. 8. 2014 21:22)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Plochou baterku nebo zdroj přez odpor. Když membrány vylezou, tak máš plus na plus.
Jestli je tam trafo, tak to bude slozitejsi, ale jeden pulzik by snad prosel.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

http://s28.postimg.cc/4kmk55h6l/ARS_7300_7500.jpg

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

takže fotky:
ale odpovídá to schématu ARO 7500

http://p_senkerik.sweb.cz/IMG_20140828_200415.jpg
http://p_senkerik.sweb.cz/IMG_20140828_200443.jpg
http://p_senkerik.sweb.cz/IMG_20140828_201711.jpg

středy ARO 687
výšky cosi, už nepamatuji.

trafo je odpojené, přidaný nějaký bastl vypínač - jestli výšky? Je u terminálu na připojení a nějak nechápu funkci.
Celková impedance 5,3ohm.

Hraje to prostě dle předpokladů a viz příloha nademnou. Chybí tomu spodky dost.
Napadají mě docela barbaroviny:

a) bassreflex? Posílit spodní pásmo? Neumím simulovat, ale můžu dělat pokusy, mám 4ks.
Případně kdyby někdo hodil něco "z břucha" vyvrtám cokoliv, osadím čímkoliv smile
b) Upravit vyhýbku? Nebo stačí co tam je ty dva nesmyslíky?
c) provozovat ze subem, případně dodělat podstavec s basem a rozhodit vyhýbkou?

Jinak zapojení je snad v pořádku, trafa jsou oddělané, takže je můžu hodit akorát do sběru smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Ja by som Ti tu časť knihy aj oskenoval a poslal ale nemam skener.
A čo sa bedne týka najlepšie bude poskladať ju tak ako je a neriešiť žiadne prasačiny.
Ona ta bedňa je celkom k ničomu. Basy s toho nepolezú nikdy na domáce počúvanie je to celé zle na vonkajšie ozvučenie dákej kapelky je to velmi slabé jedine isť za pánom farárom a ponúknuť mu to nech ho je lepšie počuť na omši. Možno b polial aj dáke omšové za to smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

děkuji za upřímné hodnocení....

Mno mám 4 kusy, tak aspon bude nějaké to trafo do sběru. Zbytek uvidím, libí se mě, jak je to monstrozní, ale rád bych přes to poslouchal, ale vidím to že to o víkendu testnu se subem. Mám tu starý SUB home theater genius sw-5.1 co umí jen hučet, tak když nastavím na receiveru nějakou děličku 50-60Hz, tak to třeba bude hrát rozumně.

V nejhorším šrot, nebo garážo dílna, kde to s bruskou se bude vzájemně doplňovat.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

So subom alebo bez počúvať to nevydrzis. Najlepší sa mi zdá ten nápad s pánom farárom smile

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Nestraš, pamatuji si z nedávných tanečních pro dospělé, že měli 4x Elektronika Praha RS516 B

A ty hráli perfektně, možná tím prostorem nebo nevím, ale právě proto jsem je kupoval tady ty. Ale dneska to testnu, blbé že v 1+1 se to nedá moc vybudit, aby sousedi neprudili a na barák to stěhovat budu až za dva měsíce.

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

mir.ku napsal:

nepřej si to vidět ... vždyť se to nedá ani poslouchat - podívej na tu holku, bolí ji z toho uši ...  smile

To proto že nepoužívá ochranná sluchátka pro traktoristy a střelce zn.3M nebo špunty do uši ED Artiflex DS. Dodáme.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil jardag69 29. 8. 2014 13:48)

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Tak ARV161 byly zrovna dobré repráky. Těch 6 ARO bude mít přiměřenou citlivost. Možná poměřit a poladit výhybku a přihodit sub. Pokud to nebude ono, tak poslat dál. Trafo odpojit.
http://www.repromania.net/tesla/tesla-s … ro-689.php

Re: Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Mno trafa vyhazuji, ale výhýbka tam není, jsou tam jen ty dva zázračné stříbrnáky.
Nějaké vyhýbky mám teda doma, jako už klasické (jsem laik) plošnáky s odpory, cívkami kondíky.
Ale myslím, že výrobce to snad dobře navrhl.

Ohledně ladění jsem laik, takže netuším co zkusit. Jedině nějaký ten bassreflex, či vyhodit dva spodní středobasy, a dát tam basáky a udělat z toho 3pásmo a spodek uzavřít pro basy.

Poslat dál je až poslední myšlenka, bo tuším že to nemá skoro žádnou cenu. Tak spíše do šrotu.

Příspěvky [1 až 20 z 62]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupová sestava - bez označení?Tesla?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£