Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » oprava: Soundblaster X-Fi pro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Dobrý den
Odešel mi zdroj v počítači, po výměně zdroje za nový jsem zjistil, že to odnesla i externí zvukovka soundblaster X-Fi pro.
Po připojení ke kabelu se začne okamžitě zahřívat tento již proražený IO z označením P4 (zřejmě 2148B - díky dírce je to nečitelné). Našel jsem DS http://www.datasheetarchive.com/dlmain/ … 133039.pdf
Je to možné, že je to tento obvod ? K čemu ve zvukovce slouží ? Dá se u nás koupit ?
Děkuji za pomoc.

Web

(upravil Hazys 23. 6. 2014 16:42)

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Měnič, koukni na UC3843. Bude si to až moc podobné.

V rámci opatrnosti bych doporučil se na pokusy o opravu vyto, nebo to sebou vezme třeba i desku a jiné drahé komponenty. Může, je a bude toho poškozeného jistě více.

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Děkuji, jdu se kouknout po bazarech na novou. Škoda tuto jsem měl již upravenou (výměna oz TDA1308 za LM49720) a byl jsem na její zvuk zvyklý, teď jedu na integrovanou a je to hrůza.

Web

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Prvně bych ho zkusil vyměnit. Pak to můžeš zkusmo připojit na 5V jestli je to napájené z USB. Z nějakého pokusného zdroje.

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Jakou to máš přesně zvukovku ? Pokud je to externí zařízení, tak nevidím důvod proč se bát opravy a proč by to mělo vzít sebou desku nebo jiné komponenty.

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Tys nikdy neviděl desku, na který přehořely komplet napájecí cesty 5V k USBčkum, protože tam nějaký šetřivý hovado neosadilo polyswitche?

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Dá se někde koupit ? Brusil jsem v e-shopech a nic.

Web

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Je to externí,napájená přes USB. Pc je v pohodě když ji připojím. USB funguje dále bez problémů.

Web

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Hazys napsal:

Tys nikdy neviděl desku, na který přehořely komplet napájecí cesty 5V k USBčkum, protože tam nějaký šetřivý hovado neosadilo polyswitche?

Ne. Možná proto, že jsem nikdy nekupoval ty úplně nejlacinější desky.

Re: oprava: Soundblaster X-Fi pro

Neosadené poistky na USB portoch som raz (možno 2x) videl na nejakých úúúplne low-end doskách pod ktoré sa žiadny výrobca ani len nepodpísal. Ale to ešte z dôb K6 a rôznych klonov pentií... Ale  zas -  opatrnosti niky nie je dosť, ja by som ten šváb vymenil, premeral okolité súčiastky. Potom by som to pripojil na reg. zdroj, premereral či ten obvod "naskočil", alebo aspoň by som skotroloval, či je odber pi 5V v norme (do 500mA) a potom pokojne pripojil aj k PC.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » oprava: Soundblaster X-Fi pro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£