Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 84]

Téma: Tesla HC43

Zdravím.
Mám jeden problém s týmto šaši. Kúpil som ho len nedávno a tak sa ho snažím spojazdniť.
Pri zapojení do zosilňovača Yamaha RX497 sa mi ozýva "bzučanie" z reprákov. Najskôr som si myslel, že je zlé tienenie v kábli, tak som ho preletoval a zlepšilo sa to. No stále je to dosť rušivé. Má s tým niekto skúsenosti ? Resp. vedel by mi poradiť, v čom by mohla byť chyba ? Všetko je tam pôvodné. Preletoval som aj koncový výstup (pretože zapojenie výstupu 5kolíka bolo na prvých 3 kolíkoch). Neviem si dalej rady.
Ďakujem

Re: Tesla HC43

je ten vstup, do kterého to připojuješ pro magnetodynamickou přenosku?

pokud ano a máš brum, zkus pro začátek dát gramofon kousek dál od zesilovače.

Re: Tesla HC43

Mám na to napojený Sencor STT 313U (má magnetodynamickú prenosku) a ten ide bez problémov - no on ide len cez vstup CD (2 činče). HC43 má na tom vstupe veľmi slabý signál. Keď činče napojím na vstup Phono, tam má signál fajn - len to rušivé bzučanie (ako keby tienenie ako som spomínal).

Teraz ale čítam v manuály toho zosilnovača, že tam má ešte "vstup" GND - uzemnenie. Takže asi sa to musí prepojiť osobitným káblikom.
Chcel by som sa ešte spýtať, vedeli by ste mi odporučiť predzosilovať/zosilovač k HC43 ? najlepšie do 100 eur. Nemusí to byť nič profi.
Ďakujem

Re: Tesla HC43

No jo, ale ty levný, paradoxně zpravidla obsahují MM předzesilovač, výstup je potom ve standartní AUX úrovni.

Vstup phono je přímo pro MM přenosku.

Projdi všechny zemění a kontakty, můžeš mít někde na zemi neurčitej potenciál, levný cinche mívají blbej dotek na nulovým (vnějším) kontaktu, je třeba je trochu zmáčknout.

kabel od přenosky (šasi) by měl být co možnánejkratší, výtupní napětí přenosky je malé, jen několik milivoltů a třeba dvoumetrovej mizernej kabel s tím udělá problém.

Re: Tesla HC43

GND je spojení zemnících svorek, v případě problémů jej můžeš propojit ze zemní svorkou zesilovače.

Re: Tesla HC43

Ďakujem smile
Asi to bude v tom máš pravdu, lebo ked som ho skracoval, tak sa bzučanie znížilo.
Ešte by som mal jednu otázku - aký zosilňovač k tomu (+ predzosilňovač). Máte nejaký osvedčený typ - nie až tak drahý ?

Re: Tesla HC43

pokud má tvůj zesilovač Phono vstup pro MM přenosku, použij ten, pokud nemá, můžeš použít nějaký běžný s OZ, pokud máš vysoké nároky, tak třeba actidamp, ten ale zrovna levno nevyjde.

Re: Tesla HC43

No tento zosilnovač bol prakticky vypožičaný. Takže si musím zaobstarať iný smile

Re: Tesla HC43

tak si obstarej takový, který MM předzesilovač má, vyjde to nejvýhodněji, protože do ceny zesáku se to moc neprojevuje, ale ty budeš mít potřebný vstup.

(upravil maxell 3. 3. 2014 20:59)

Re: Tesla HC43

Yamaha RX 497 je stereo receiver...neměls při pokusech s gramofonem připojenou vnější anténu ? Nebo nějaké jiné přístroje ? Mohou být zdrojem brumu v gramo signálu - dvojí zemění. Na zkoušku odpojit. Pokud nemá PHONO vstup tak dobastlit předzesilovač RIAA a vložit do skříňky receiveru, použít některý volný vstup AUX, CD apod.  Napájet můžeš z interního zdroje, odběr je nepatrný několik mA. Vhodná stavebnice je tato: http://www.flajzar.cz/zesilovace/zesilo … enosku.htm
Gramofon Sencor STT 313U má vlastní korekční předzesilovač, jinak by nevybudil vstup CD který potřebuje cca 50 mV kdežto MM přenoska gramofonu dává 3-4 mV. HC43 nemá žádný proto hraje slabě a zapojení jenom přes vstup PHONO.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

Zdar, mam otazku, nema nekdo nekde z HC43 drzak prenosky?
Presne je to HC43 chasis v bedne NC430.
V pohode bych rozdychal i kdyby mel ulamane koliky na konektoru.
http://www.avx.hu/forum/uploads/monthly … 552278.jpg
Potrebuju sehnat  to, co je na konci toho ramenka, prenosku nepotrebuju, nejakou bych nasel.
Mam ramenko i nahradni, ale nemam drzak prenosky. Je tam problem, nechce se mi menit ramenko.
Ja vim, ze je to stary harapak, ale snad jeste poslouzi.
Druhy problem je, ze reminky, ktere mam sou sterele, ale to snad vyresim, nebudou li funkcni hranate, poslouzi i kulaty. Ten co tam je, pamatuje hodne a dupe. Mozna se to srovna samo.
Dik .

Re: Tesla HC43

No, to jsem viděl na Aukru, někdo to tam prodával, a za příšerný prachy. To bych se pídil po dalším šasi, protože ty jsou na aukru levněji, než za to chtěl tenhle pacholek. Sám tu mám HC43, dělám na tom střídavě, ale brzy ho zase vytáhnu. Jinak ulámané kolíky jsem neřešil, natáhnul jsem kabely přímo na přenosku, rameno se dá vyměnit jednoduše, i překabelovat, není na tom fakt nic. Jen ten držák... Držím palce.

Re: Tesla HC43

Ty držáky stávaly před pár lety asi 280Kč, ale skoro celou zásobu skoupil jeden pražský šejdíř.

Web

Re: Tesla HC43

angelic-audio? smile

Re: Tesla HC43

Nevadi, necham to otevrene, mozna na neco kapnu a mozna to vyrobim z neceho, co mi padne pod ruku.
Ja ku tomu nemam nijak zvlastni vztah, gramofon mam, tohle je takova idea do prace.
Ja i kolega obcas poslouchame a tesime se z vinylu.
Nakonec to muze slouzit jako atrapa.

Nebo ma li nekdo zajem...
Je to k mani ale v Bratislave.

(upravil zdenoeddie 31. 12. 2015 1:11)

Re: Tesla HC43

Nikdy to nie je zbytocne, pekne to spravit a potom sa z toho tesit smile

Stav pred: okrem sokla a nekompletneho sasi chybalo vsetko
http://i177.photobucket.com/albums/w214/zdenoeddie/Tesla_NC430_before/DSC01088.jpg



Stav po:
http://i177.photobucket.com/albums/w214/zdenoeddie/Teska_NC430_after/DSC01196.jpg

Re: Tesla HC43

Zdenoedie: Ta černá vypadá hezky a hodí se ke všemu. Věřím, že potěšilo, když to konečně dělá co má. To je ta krása kutilství.

Dobré téma, to se mi hodí, když mi na stole stojí čerstvě zakoupené NZC 431 s HC43 a čeká na úpravy smile.

Re: Tesla HC43

ND na šásko Tesla ? Vyzkoušej poptat zde:
http://www.gramofony.wz.cz/

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla HC43

Dik moc za typ, napsal sem e-mail, jak poridim, napisu sem do vlakna.

Re: Tesla HC43

Ten držák přenosky, to není klasický 1/2 Headshell ? Já teď kupoval pro druhou přenosku tenhle:

http://aukro.cz/kovovy-headshell-stribr … 60075.html

Za 210 peněz i s poštou, přibalený káblíky i šroubky...

Příspěvky [1 až 20 z 84]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla HC43

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£