Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 24)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

  Stránky: 1 2 3 ... 24 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 470]

1

Téma: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Zdravím, už dlouho mám v plánu postavit si pořádnej High-End lampovej zesilovač, už na tom začínám pracovat, teď k vánocům jsem si za menší finanční pomoci od ježíška koupil transformátory hammond na zesilovač stereo 4x EL84 30W na kanál, s hammondama to asi žádnej velkej High-End nebude, ale chtěl bych se tomu co nejvíc přiblížit, chtěl bych aby ten zesilovač měl fakt co nejmenší zkreslení a nejpříjemější poslech, pár lampovejch SE i PP zesilovačů sem už dělal, ale tyhlě věci sem moc neřešil, proto doufám že mi tu pomůžete s navržením nějakýho pořádnýho zapojení aby to fakt hrálo co nejlíp. Už sem si udělal desku na testovací zapojení viz obrázek:
http://i39.tinypic.com/2wddd20.jpg

Těď to potřebuju nějak zapojit abych to moh doladit k dokonalosti, představuju si to, že tam budou dvě GZ34 ve zdroji, 4x EL84 na kanál jako koncák, jedna ECC83 nebo 82 jako fázovej invertor a před nim ECC83 buď v SRPP nebo jedna společná pro oba kanály, přiklánim se vždycky k zapojení "po staru" a co nejjednodušší protože v tom je podle mě síla a kvalita zvuku, takže nevim jestli je vhodný dělat třeba to SRPP nebo různý ty fázový invertory co maj v zapojení snad 10 odporů a několik kondenzátorů, na to tu někdo jednou psal pěknou věc: jako ve škole, jeden blbec to vymyslel a teď to podle něj každej kopíruje... co se týče zapojení, mam pár otázek (nejasností):

1, jaká elektronka je nejvhodnější pro buzení EL84 ? vždycky sem používal ECC83, ale někde sem čet že je lepší ECC82, protože má menší výstupní impedanci, na to navazuje další otázka

2, jakej typ fázovýho invertoru je nejlepší ? vždycky sem používal invertor s katodovou vazbou, ale ten co sem tak čet nemá obě dvě půlvlny uplně symetrický (maximálně výřešit to, jako se to dělá, že jedna trioda má třeba 100K anodovej odpor a druhá 82K), nebo potom invertor s rozdělenou zátěží, ale ten nějak nemam rád

3, korekce, myslim si že korekce ten zvuk docela dost zkurví proto bych tam žádný dávat nechtěl, jenže já když mam zesilovač bez korekcí, tak mi přijde že vubec nebasuje, takže já si vždycky u všeho musim trošku přidat basy a pak se mi to zdá OK, tak mě napadlo jenom nějakej skokově volitelnej bass booster viz: http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstae … ster-1.jpg

4, regulace hlasitosti bude potenciometr alps, možná s odbočkou pro fyziologickou regulaci hlasotosti, ale to nevim jestli je vhodný dělat pro High-End

5, vyplatí se dělat mezi prvním stupněm a fázovým invertorem stejnosměrnou vazbu abych se vyhnul vazebnímu kondenzátoru ? Případně jak se to dělá, jaká lampa je k tomu vhodná ?

6, první stupeň bych viděl ECC83 v SRPP, vyplatí se to dělat ?

7, vazební kondenzátory k EL84, někde sem viděl že maj vždycky dvě ty koncový elektronky jeden vazební kondenzátor společnej, někde sem viděl že má každej svůj (vzhledem k tomu že jeden bude stát tak 300,- Kč tak to řešim kvuli možný úspoře) tak by mně zajmalo jak to teda vlastně je a pak bych potřeboval poradit co se týče jeho hodnoty, dával sem vždycky 100nF ale potřeboval bych vědět jestli stačí míň nebo jestli tam mam dát třeba 220nF

8, pracovní bod koncovejch elektronek, přikláněl bych se k tomu, normálně každá vlastní katodovej odpor blokovanej kondenzátorem, někde sem viděl že maj dvě nebo dokonce všechny 4 společnej, pak je možnost katodu na zem a trimrem nastavit záporný předpětí, co myslíte že je lepší ?

9, stabilizace napájecího napětí pro budič a invertor, čim to mam stabilizovat abych docílil nejnižšího šumu, nebo jestli to vubec mam dělat ?

10, pak bych potřeboval poradit komplet s návrhem zpětný vazby, vždycky sem to zaváděl do katodovýho obvodu první triody, případně jestli tu zpětnou vazbu vubec mam dělat...

11, napájení předzesilovače a invertoru, vždycky sem měl na tý první triodě kolem 50V, to si myslim že je špatně, že by mělo bejt všude co nejvíc aby ta lineární část charakteristiky byla co největší...

Ty výstupáky maj 5 Kohm primární impedanci (to sem doufám zvolil dobře pro čtveřici EL84), výstup 4, 8, 16 Ohm a 70V, maj frekvenční rozsah 30Hz ... 30KHz pro pokles 1 dB od 1KHz při maximálním výkonu, kterej je 30W, společně s tim síťovym trafem to nebylo nic levnýho (jiný lidi by si za ty peníze pořídili třeba mobil jako kráva a já si za to pořídim trafa na zesilovač, to když někomu neznalýmu řeknu co sem si koupil a kolik to stálo, tak mi řekne že sem idiot) takže bych chtěl aby tomu trošku odpovídal akvalita toho zesilovače.

To je zatim asi tak všechno, budu rád za každou odpověď, teď si udělám zkušební zapojení, ňáký základní jednoduchý, jen aby to hrálo a pak to budu podle vašich rad upravovat.

2 ...editoval Hazys (27. 12. 2013 2:31)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

3 stovky za vazebák Davide? Snad tam nebudeš dávat ten hnus MBM co se tu rozebíral v jiném vlákně smile

Minimální kapacita vazebáku se určí podle dolního mezního kmitočtu, který chceš přenést - jako HP filtr. Čiže sériově impedance zdroje signálu a zátěže, k tomu ta kapacita. 1/2píRC.

Stabilizaci bych nedělal výbojkou (šumí výrazně), lepší bude např. tranzistor podšprajcovanej zenerkama, nebo podobně. Já bych však zbytečný křemík k elkám nedával, místo stabilizace bych jen použil dostatečnou filtraci zvlnění RC(LC). Když to tu zkusíš poroštovat vyhledávačem, někde je tu vlákno, kde se řešil kompletní zdroj k lampám, byla tam řešená i stabilizace a poměrně slušně navržená DPS.

Každopádně zdravím a vítám opět u bastlení, hezké svátky...

3

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Hodne dotazu.... kdyz tak posli emajla.
Pro zkratku. Invertor s katodovym spolecnym odporem opravdu neni dokonLe symetricky,da se to doladit. Mem docela rad invertor s rozdelenou zatezi.
Ss vazba. Je hodne citliva na serizeni,vyhoda je,ze odpadou vazebnikapacity
Budice hlavni je schopnost dodat patricne napeti (linearita,prac. Bod) vnitrni odpor neni nejdulezitejsi. 
Do zdroje sklidem narvi kremik.
Vazebni kond za 300? To kupujes u podvodnika s megamarzi???
Koncove flasky spolecny kat odpor ma sve pro i proti. Proti - nutnost mit opravdu shodne flasky.
Rozepisu se vic z notebooku,z telefonu je to naprd.

4

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

já jen k šumu těch stabilizačních lamp napětí, zenerek a dalších - někde se to tu už řešilo, dával jsem tady i odkaz z měření, ale nechce se mi to znovu hledat - šum je prakticky srovnatelný u stabilizátoru a zenerky podobného napětí, menší šum mají zenerky s nízkým napětím řádu desítek voltů, pro ještě nižší napětí jsou vhodné LED diody, ale zase záleží na typu. Pro napětí stovek voltů můžeš použít klidně stabilizátor s lampou nebo se zenerkou a tranzistorem, záleží jsetli jsi purista a křemík ti vadí (viz lampy jako usměrňovačky), šumově to vyjde na stejno.

Jinak já to řeším s křemíkem i v usměrňovači, má to své výhody - mnohem menší ztráty a možnost větších kondů ve filtraci, ale i své nevýhody - musí se řešit softstart. Závisí to na preferencích konstruktéra. I když Kudlibabka tady na fóru na lampové usměrňovačky nedá dopustit, ale pouze uchometricky - i toto se tu rozebíralo.

Stabilizace je nutná jen v předzesilovači, pokud vůbec. Mám několik lampových zesilovačů, používaných na různých místech s rozdílným napětím sítě a nikdy nebyl problém. Mnohem důležitější je filtrace CLC, jak píše Hazys.

Tak ať se dílo podaří smile

Web

5

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

DaVidsob's:

Tak to sis posral, už tím, že jsi sem napsal. Rozpoutáš tím nabeton diskuzi, zda-li je přirozenější zvuk bez nfb a se spoustou harmonických a nebo s nfb.
Jedni se budou dušovat, že pořádnej lampovej Hiend je bez nfb s co nejlineárnějšími, nejkvalitnějšími a nedražšími součástkami a ve výsledku s teplým lampovým zvukem. A druzí zas budou bazírovat, že je to celé upatlané a že tomu sluší nějaká ta nfb. Jiní budou vzýval ódu na wiliamssona, prostě klasiska. No a zastánci jiních názorů už z tohoto fóra odešli, protože buď už nemají potřebu sem chodit a nebo je unavilo věčné handrkování se zdejšími strážci té své jedné pravdy. Začnou mě zde dementovat, ale mě to je buřt.

Já jsem příslušník té poslední skupiny. Taky stavím Hi-End lampáč, jen na to nejsou moc finanční prostředky, ale snažím se to dotáhnout co do obvodové koncepce někam dál, než byla obvodařina lamp v 60.letech.. moc to nejde, ale jisté schéma vymyšleno a odsimulováno je. Je to takový vylepšený Mcintosch.. Ovšem jako lampáč to opravdu hrát nebude.. smile Takže je otázka, co hledáš. Tvrzení "lampáč s co nejmenším zkreslením a co nejlepším zvukem" jde proti sobě.

Web

6

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Panenkomarjá, to už si neumíš ani sbouchat ten klasickej šuplík, abys ty chuchvalce drátů mohl schovat ? Takovouhle prasárnu by ani Číňan neudělal....

7 ...editoval Dalča (27. 12. 2013 14:25)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

1, jaká elektronka je nejvhodnější pro buzení EL84 ? vždycky sem používal ECC83, ale někde sem čet že je lepší ECC82, protože má menší výstupní impedanci, na to navazuje další otázka

Závisí na tom, jak budeš provozovat výstupní flašky (budit) a na třídě konce. Výstupní impedance bude to nejmenší, co vadí, důležitý bude jestli je schopna daná flaška poskytnout patřičný napěťový rozkmit.

2, jakej typ fázovýho invertoru je nejlepší ? vždycky sem používal invertor s katodovou vazbou, ale ten co sem tak čet nemá obě dvě půlvlny uplně symetrický (maximálně výřešit to, jako se to dělá, že jedna trioda má třeba 100K anodovej odpor a druhá 82K), nebo potom invertor s rozdělenou zátěží, ale ten nějak nemam rád

Ivertor s vazbou katodovým odporem (a pod) není 100% symetrickej, dá se to "doladit na Ra. nutno štelovat při každý výměně flašky. Zkus invertor s křížovou vazbou nebo podobný typ s automatickou "symetrizací"

3, korekce, myslim si že korekce ten zvuk docela dost zkurví proto bych tam žádný dávat nechtěl, jenže já když mam zesilovač bez korekcí, tak mi přijde že vubec nebasuje, takže já si vždycky u všeho musim trošku přidat basy a pak se mi to zdá OK, tak mě napadlo jenom nějakej skokově volitelnej bass booster viz: http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstae … ster-1.jpg

Uvědom si, co stavíš. Jestli jen konec tak beze všeho. Jestli "kompaktní" zesík tak s korekcemi a fyziologií.
Obecně každý prvek navíc signál kurví. zesilojící prvek bez šumu a zkreslení nemáme, šumí i blbej odpor. Otázkou je, úroveň toho zkreslení a šumění.

4, regulace hlasitosti bude potenciometr alps, možná s odbočkou pro fyziologickou regulaci hlasotosti, ale to nevim jestli je vhodný dělat pro High-End

Proč by nebyl vhodný????

5, vyplatí se dělat mezi prvním stupněm a fázovým invertorem stejnosměrnou vazbu abych se vyhnul vazebnímu kondenzátoru ? Případně jak se to dělá, jaká lampa je k tomu vhodná ?

Jednoznačně ano, odpadne jeden komplexní -vazební kondík. SS vazba je to nejlepší, co můžeš v zesíku udělat. bohužel se nejhůř nastavuje a hlavně ráda se stárnutím flašky "ulítne" pracovní bod někam, kde ho mít nechceš.

6, první stupeň bych viděl ECC83 v SRPP, vyplatí se to dělat ?

To je na konstruktérovi. závisí co cheš. najdeš propagátory, najdeš odpůrce. Je to jedno z možných obvodových řešení, vžádném případě (a to platí pro všechny obv. řešení) není zázračné ani všespásné.

7, vazební kondenzátory k EL84, někde sem viděl že maj vždycky dvě ty koncový elektronky jeden vazební kondenzátor společnej, někde sem viděl že má každej svůj (vzhledem k tomu že jeden bude stát tak 300,- Kč tak to řešim kvuli možný úspoře) tak by mně zajmalo jak to teda vlastně je a pak bych potřeboval poradit co se týče jeho hodnoty, dával sem vždycky 100nF ale potřeboval bych vědět jestli stačí míň nebo jestli tam mam dát třeba 220nF

kondík společný - koncovky pracují tvrdě paralelne, musí být shodné, jinak výsledek nebude podle tvého očekávání.
Kondík pro každou flašku zvlášť -lze nastavit každé flašce oprimální pracovní bod.
Hodnota je dána výstupním odporem budiče, vstupním odporem koncovky mřížkovým svodem a nejnižším kmitočtem, který hodláš zesilovat (prostě tupej RC článek)

8, pracovní bod koncovejch elektronek, přikláněl bych se k tomu, normálně každá vlastní katodovej odpor blokovanej kondenzátorem, někde sem viděl že maj dvě nebo dokonce všechny 4 společnej, pak je možnost katodu na zem a trimrem nastavit záporný předpětí, co myslíte že je lepší ?

Odpověď je vpodstatě v bodu 7. společnej - flašky paralelně, nutnost shodných koncovek.
každá zvlášť Rk - možnost nastavit každou do opt. pracovního bodu
No a katoda natvrdo na zem a prac. bod dělaný sólo předpětím pro g1 - nejlepší řešení, odpadl ti jeden RC článek objektivně hýbající dole s fází a přenosem.

9, stabilizace napájecího napětí pro budič a invertor, čim to mam stabilizovat abych docílil nejnižšího šumu, nebo jestli to vubec mam dělat ?

Závisí s jakými úropvněmi hodláš pracovat a jak moc ti bude cestovat napájecí napětí. Pokud zesík bude mít tvrdý napájecí zdroje a zároveň bude mít na vstupu linkovou úrpoveň, připadá mi zbytečné se jí trápit. Pokud budeš tahat malý signály, pak bych pro tento stupeň Ua stabilizoval. Jestli doutnavka nebo zernerka je v podstatě jedno. Šumí oboje. a hlavně šum pár prdovoltů na 200V DC je opravdu zanedbatelný. Důležitá je filtrace napájení - kvalitní kondík elektrolytický vhodně "podepřený" kvalitním svitkem je k nezaplacení.

10, pak bych potřeboval poradit komplet s návrhem zpětný vazby, vždycky sem to zaváděl do katodovýho obvodu první triody, případně jestli tu zpětnou vazbu vubec mam dělat...

To je složitější, protože nevím co chceš.
Ideální je mít lokální záp. zp. vazbičku na každém stupni, abyses nemusel trápit napravováním na konci něčeho, co se nepodařilo někde na začátku.
Nicméně celková záporná zp. vazba je taky velice důležitá, páč v sobě má i ty prvky, které lokální může ignorovat, protoře je tzv neobepíná.
Ideální je postavit zesík lineární takže žádnou zp. vazbu nepotřebuje. Nicméně to jaxi nejde, takže jestli chceš co nejpřesnější zesík, je záporná zpětná vazby nutností.
Ovšem pokud postavíš opravdu přesný zesík, tak neuslyšíš tzv "lampový zvuk" protože ten lampový zvuk je dámn právě charakteristickým "zkurvením" signálu elektronkami a jejich nedokonalostmi

11, napájení předzesilovače a invertoru, vždycky sem měl na tý první triodě kolem 50V, to si myslim že je špatně, že by mělo bejt všude co nejvíc aby ta lineární část charakteristiky byla co největší...

Napájecí napětí každého stupně by mělo být úměrné jeho "topologii" a hlavně prvkům který tam jsou.
Musíš jej navrhnout tak, aby daná flaška pracovala v lineární části charakteristik, nebo jako kompromis pro více stupňů při SS vazbě.

Co se linearity týče koukni se po triodě EC86....

Obecně řečeno každý stupeň chce patřičnou flašku pracující v optimálně voleným pracopvním bodě. Říct jestli je lepší tamta nebo jiná, když není uveden p.b. a "rozkmit" napětí na ní nejde.

8

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

kazzatel napsal:

Panenkomarjá, to už si neumíš ani sbouchat ten klasickej šuplík, abys ty chuchvalce drátů mohl schovat ?

Řekl bych že má patice v jedné rovině a pak to přiklopí plechem..

Web

9

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

DaVidsob's:  "Už sem si udělal desku na testovací zapojení viz obrázek:"

Keďže to má testovaciu dosku, tak by som zatiaľ vzhľad neriešil.

10 ...editoval DaVidsob's (27. 12. 2013 17:11)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

já si taky říkám proč do mě rejete za vzhled testovacího zapojení, finální šasí bude vypadat uplně jinak, mam známýho co dělá na CNC centrech... to by mě ani nenapadlo že si tu někdo bude myslet že to chci takhle stavět, finální verze má s timhle společný snad jenom trafa a tu JJ GZ34

11

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Stáhni si z uloz.to Věrný Zvuk od Lukeše, vyber si schéma dle svého náboženského přesvědčení a daleko od pomyslného grálu nebudeš.

Web

12

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

tu knížku už dávno staženou mam a listuju si v ní

13 ...editoval hranatybraska (27. 12. 2013 19:42)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Tak v podstatě máš tyhle typy zapojení:
http://www.oestex.com/tubes/williamson.htm
http://www.valachnet.cz/lvanek/diy/tubeamp/
http://www.tubebooks.org/file_downloads … ematic.gif

Vezměme to popořadě od konce:
Doporučuju ultralineární zapojení koncovek. Proč? Studuj wink http://www.oestex.com/tubes/ul.htm

Rozkmitový stupeň doporučuju zařadit. Invertor samotný třeba dá potřebný rozkmit, ale už stoupá zkreslení. Rozkmitový stupeň jde řešit jako dvě samostatné triody se svým Rk, jako diferenční stupeň, nebo jako kombinace. Dále lze dodat zsv z koncovek. No a fajnšmejkrovina je udělat tento stupeň jako SRPP. Bacha na napětí žhavení/katoda.

Invertor - můžeš se pokochat zde: www.amplimos.it/phase splitter.htm
Podle mě je asi nejlepší poměr zkreslení/mrdání se s tím Schmidt..

No a ta vstupní elektronka s zsv ze sekundáru výstupáku do katody.. já ti nevim, jde o to, jaký rozkmit do toho budeš cpát a z jakého zdroje. Rozuměj, za doby, kdy se tyhle lampáče navrhovaly, byl užitečný signál např. 200mV.. Teďka když není problém z DACu či zvukárny dostat nízkoimpedanční výstup 1,55V, bych ji klidně odpustil.. Ale jde zas o to jaký invertor budeš používat. Pokud něco jako Vaněk, s proudovým zdrojem v katodách diferáku, tak můžeš zsv navázat do druhé triody diferáku než cpeš signál.

A jinak.. skoro vše již bylo vymyšleno a pokud nechceš neúnosně zvyšovat počet aktivních prvků (Jasně že to jde, ale přichystej si odpovídající množství náhradních elektronek), nezbyde ti než jen používat variace na obvyklé téma.

Co se napájení týče.. zas jde o to, co od toho očekáváš. Když budeš mít konec v A třídě, tak filtraci můžeš udělat CRC, pokud to pohulíš v málo otevřený AB třídě, tak bude lepší ta CLC.

A teď KACÍŘSKÁ odpověď. ZSV z výstupáku bych být tebou použil, velikost dle náboženského přesvědčení. Lepší je to nepřehánět, ale 10-15dB je tak optimum. Na poslechovce jsem se lišil, mě se vždycky líbil víc zvuk s NFB. No každému co jeho jest.

Web

14

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

i přesto že vim řek bych moc dobře jak funguje ultralineární zapojení koncovek, studoval bych, pokud by odkaz fungoval, nicméně v ultralineáru pracovat budou, výstupák má na to odbočky a počítám s tim.

Zpětnou vazbu z výstupáku nejspíš zavedu, uvidim, podle toho jak se mi bude líbit obdelník nebo frekvenční rozsah bez ní.

Jako fázovej invertor se mi taky docela líbí ten schmidt, jak se vubec krom pár odporů navíc liší oproti klasický katodový vazbě ? Dát za něj ještě další zesilovač a navíc v SRPP sem už taky uvažoval a klidně bych to udělal, ale to sou další tak 4 vazební kondenzátory a další 4 elektronky v případě toho SRPP, takže to tak asi dělat nebudu, jaká elektronka by byla vhodná abych moh rovnou budit ty EL84 výstupem z invertoru ? spíš bych potřeboval vědět jestli ECC83 nebo 82 protože nic jinýho bych nechtěl vymejšlet.

Přemejšlel sem trochu i nad korekcema, udělal bych je s otočnym přepínačem 2x11 jako stupňový korektor, kterej je popsanej v tom lukešovi, líbí se mi, protože má docela pěknou charakteristiku a de kdykoliv úplně vyřadit dáním do nulový polohy.

15

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

DaVidsob's napsal:

studoval bych, pokud by odkaz fungoval

http://www.oestex.com/tubes/ul.html

16 ...editoval Dalča (27. 12. 2013 20:46)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

pokud půjdeš na UL do jednoho trafa, pak můžeš beztrestně mít společný vazební kond a společný Rk,  nutnost stejných flašek je jasná.
Bacha, aby ti to nekmitalo. krátký trasy z trafa na g2, případně tlumicí odpůrek

17

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Zdravím Vás. Nehnevajte sa na mňa, som len amatér. Napriek tomu mi nejako High End na elektronky nesedí. Ja viem že skresluje každý zosilňovač. Popíšem vlastnú skúsenosť. Asi pred rokom som mal možnosť porovnať elektronkač vs tranzistorák. Vypočul som si Metalica, Nightwish, nejaké dychovky a techno. Ak by som počúval čisto gitarovú hudbu tak by vyhral elektronkač ale to techno s ľudovkami mu neodpustím preto vyhral tranzistorák. Ja si predstavujem Hi-Fi a High End že zahrá dobre všetko Ale elektronka tam podľa mňa nepatrí. Jedine ak Varianta s korekciou chyby ak teda niečo také existuje.

18

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

mph: to je podobny nazor, ako napisat ze dobre auto musi prejst dialnicu, aj po poli. Kazdy zosilnovac/bedne/... sa hodi na nieco ine, a kazdemu sa paci nieco ine. Elektronkovy zosilnovac (kvalitne spraveny) urcite patri do HiFi aj HighEnd.

19

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

MPH
I s flaškama lze udělat kvalitní HiEnd zesík... akorát to pak jaxi nezní jako flašky smile)

To je právě to dilema. co vlastně chce. CHce charakteristickej zvuk? není problém,.... chce ultravěrnej lineér s flaškou? taky není problém...

Nejdřív si musí ujasnit zadání a pak už vypadne řešeníjak dojít kýženému cíli.

Třeba s čistě pracující trojicí triod na konci s RD 800A v A třídě má své kouzlo, ale doma bych to asi nechtěl.

20

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

No teraz som si uvedomil že je to asi možné, Veď aj medzi tranzistorákmi sú nemalé rozdiely vo zvuku. Kým som sa dostal k DPA-čku som postavil zhruba dvadsať druhov a každý hral inak. Takže niečo podobné to bude aj s elektrónkami, Len som si to neuvedomil keď som písal príspevok vyššie. wink

Příspěvky [1 až 20 z 470]

  Stránky: 1 2 3 ... 24 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£