Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » chrci basove repro

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 42]

Téma: chrci basove repro

mam dve basove bedne 15" a pri vyssom vykone zacnu chrcat ne viem ci nenaraza cievka o magnet, odpalene nie su, chcem vediet ci je problem v menici alebo v zlej konstrukcii ozvucnice. ozvucnica je priamo vyzarujuca s 2 basreflexmi 8cm a je skopirovana z nejakej starej konstrukcie od f. ALTEC tusim. menic je ELDERAUDIO 15LB100-8W kupeny na rakuskej burze smile. skusal som aj zvecsovat basreflex vybranim natrubku, aj frekvenciu som dal od 50hz, ale prejavovalo sa to tiez.
poradte prosim.

Re: chrci basove repro

http://www.elderaudio.com/en/ProductSho … icleID=278 - pěknej basáček, ale asi už to má za sebou.

Re: chrci basove repro

podla mna odpalene nie su lebo robia to obidva rovnako a kupil som ich fungl nove pred tym neboli namontovane v ziadnej bedni. na zaciatku som to budil 2ks QSA600 do mostika-v pohode. potom 1ks QSC RMX850-hned pri prvom zapnuti zacali divne chrcat len ked som pridal bass. neviem jake su priciny narazania cievky, ale je to najpravdepodobnejsie.

Re: chrci basove repro

Naražená cívka to klidně být může.... Mohla se mírně zdeformovat a poznáš to, až začne kmitat. Zkus ještě hele vyměnit zes, jedno za jakej. Jestli problém přetrvává, dostal po piči.

Re: chrci basove repro

Naražená cívka to není. To poznáš při minimální hlasitosti, že zvuk je zkreslený. Při zvyšování hlasitosti zkreslení mizí.

Re: chrci basove repro

Sice tohle nerad dělám ale zkus ten basák opatrně zmáčknout prsty (poblíž vrchlíku) a poslouchej jestli jde hladce. Pokud cívka drhne bude to slyšet i takhle. Pokud půjde tiše je pravděpodobně na vině zesilovač nebo jiný komponent.

Re: chrci basove repro

zosilovacom to neni, lebo som tam dal ine repro a nic sa nedialo. rad by som vedel ci to moze byt ze je zla ozvucnica, lebo nexce sa mi robit new ked netreba. je to tato akurat basreflexi su okruhle:
http://www.geocities.com/free_schematic … res13.html

Re: chrci basove repro

lobster.. to mi je nejake zname, neni si to ty valti?

Re: chrci basove repro

ale ano uhadol si co ty na tie repra

Re: chrci basove repro

ty cacan cez vikend ides k jozovi? tam by sme nieco vymysleli.. ozaj, men neco podobne robili TVMka, kto uhadne co tam chrcalo?

bola to ta krasna guma na okraji, ktora sa odlepila,tym padom to vydavalo taky divny chrcavy zvuk. Moze to robit aj prachovka,je to taky divny zvuk ako ked neco chrci ale cievka je v poriadku?

Re: chrci basove repro

Tá odlepená guma horného závesu membrány robila tieto pazvuky aj mne na ARN738...

Web

Re: chrci basove repro

tom boy rum pica sisky je to presne taky zvuk jak to popisujes. guma to neni urcite a co je to ta prachovka??

Re: chrci basove repro

to je ta kopulka na repraku co chrani cievku zpredu, to je ta vypuklina na repraku big_smile skus ju odlepit, mozno to pomoze. skus najprv opticky zistit ci je odlepeny zaves alebo prachovka. Ked sa pouzivaju zle lepidla sa taketo stane, alebo ked su zle chranene voci poveternostnym vplyvom...t.j. ked ti ho niekto ogrca napriklad big_smile

Re: chrci basove repro

odlepene nebude nic si myslim lebo to robia naraz dve a toby bola mala pravdepodobnost. skor zaves ci nenaraza na grill. a este pri tom chrcani mi zacali blikat clipi na zos.

Re: chrci basove repro

jaj a co hovoris na tie basaky myslim znacka atd..  neviem ci neni ten vykon ojeb

Re: chrci basove repro

premeral si ten reprak klasicky merakom? ci ma este svojich par ohmov, myslim ze mas cievky v hajzly,len sa neupekli, ale len prepalili... to by chcelo nato mrknut,v patek ideme na akciu s chalanmi,budes tam aj ty? jozo hovoril ze ides, tak potom to pozreme ked budem v tomasove wink ozaj, icq nemas v robote? big_smile

Re: chrci basove repro

ale ved ta chata je v sobotu. ja v piatok hram inde asi aj s matom

Re: chrci basove repro

tak teraz ti s tymto nepomozem sad mozno ti este tuto niekto poradi, ked nie,skus toto co som ti pisal, ked tak zicni repraky od benca big_smile

Re: chrci basove repro

repra nejsu problem mam este tie selenia. a benco nikdy nemal a ani nebude mat PA max tak studiove aj to shitt

(upravil Amater 1. 10. 2007 15:41)

Re: chrci basove repro

No ja mám práve pocit, že si ich pripiekol a to oba naraz..mohlo sa uvoľniť vinutie a to spôsobuje že drhnú. Myslím si že odlepené nebude nič, pretože je malá pravdepodobnosť, že by sa odlepili obidva naraz. Ešte vyskúšaj iný zos. ale to myslím nepomôže. A daľšia vec je pri približne akej výchylke drhnú .. ak aj na dotyk prstom tak im asi ťažko pomôžeš..  Ak si trúfaš môžeš odlepiť stredičku a pozrieť sa na vinutie.. ale ak s tým nemáš skúsenosti, radšej to nechaj tak.. Ale možno sa ešte dajú zachrániť.

Edit: Ešte ma napadlo hádam neprieš do nich toľko, že prekračujú niekoľkonásobne Xmax ? smile to by potom mohlo vysvetľovať rôzne veci..

Příspěvky [1 až 20 z 42]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » chrci basove repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£