Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Gramofon Tesla NC450

Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 45]

21 ...editoval voltik (9. 3. 2014 10:46)

Re: Gramofon Tesla NC450

Rád bych se zeptal, jeslti jste někdo nedělal na NC450 nové uložení motorku a tím i případné snížení hluku objevující se ve výstupu signálu ?

Zkontaktoval sem se s jedním chlapíkem, který má uložení motorku upravené viz
https://www.email.cz/download/i/bIcNVW6 … 0k/007.JPG

Web

22

Podobně uložený motor používám na svém gramci Tesla již od roku 1987 a naprostá spokojenost.

23

... no a já se ptal, jestli se brum motoru po této úpravě ozývá v audio výstupu ... pray

Web

24

Hluk motoru se neozve ani náhodou, ale pozor, ať se neindukuje do přívodních vodičů brum ze sítě, to je jiná kapitola !

25

Výborně. Díky ! smile

Web

26

Zkontaktoval sem se s Litovlí a opravdu mi byla jimi tato úprava potvrzena, že tímto uložením motorku hluk značně klusne.

Web

27

Zdravim, nedávno jsem si pořídil také NC450ku v ořechové dýze a chci se zeptat z trošku jiného soudku. Jaké máte kdo zkušenosti s povrchovkou? Myslím tím, čím tu dýhu natřít. Uvažuji o lněném oleji s přídavkem včelího vosku, případně o šelakové polituře (z tou zatím zkušenosti nemám), nebo přidat šelak do toho vosku s olejem. Člověk, od něhož jsem gramec koupil mi potvrdil, že dýha je čistě přírodní, bez ošetření. Lak na to nechcu patlat.

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10733766_911062522237187_167008306915659451_o.jpg

28

Podle té fotky to vypadá, že už to nějakou povrchovou úpravu má.Neošetřená dýha vypádá úplně jinak.

Web

29

to bude namořený, ořech je přírodně světlejší, možná nějaká jednovrstvá olejová lazura, když je to takový polomatný...

30

IvoB:
Prosímtě, všechny ty materiály cos vyjmenoval jsou výborný, ale i u nich platí, že se při jejich použití musí přemýšlet. Top bezmyšlenkovité míchání všeho dohromady je nesmysl! Můžeš použít olej, a po jeho vyschnutí vosky, NEBO šelakovou polituru, ale na to musíš mít sakra zkušenosti a sakra umět, aby to k něčemu vypadalo. Pokud jde o oleje, buď lněný, nebo daleko lepší Tungový. Až po vyschnutí oleje, což je u té dýhy tak po cca 2 měsících můžeš teprve voskovat, a lepší než včelí vosk je směs včelí vosk a karnaubský vosk 1:1, rozpuštěné v 6 dílech terpentýnu. Vše chce svoje, a nevhodnýma kombinacema nic nezískáš, spíše naopak.
Jak se používají dřevní oleje a vosky na dřevo si můžeš přečíst na mém webu zde: http://www.radio-foto.eu/predovky/pazby.php

Web

31

Na pohmat a detailní pohled to vypadá, že je to jen obroušený dohladka (občas jsou na povrchu patrný rýhance po broušení) Ta tmavší barva může být způsobená světelnýma podmínkama - foceno večer za žárovkovýho osvětlení s bleskem odraženým od stropu a kompenzací blesku -0,7 EV vyvážení bílé na automat.
Sagitariusi, noc dík za info a odkaz. Stránky určitě prostuduju. Lněný olej se včelím voskem (VV) používám na střenka nožů. Olej ohřátý ve vodní lázni, do toho rozpustím VV a na cca hodinu ponořím střenko. Takto ošetřený nůž po užívám normálně v kuchyni, zavírák můžu dát do pouzdra i mokrý a krom otlačení od druku na něm nejsou stopy. S napouštěním dýhovaných předmětů nemám zkušenost. Předpokládám. že napuštění dýhy je podobný jak napouštěný masivního dřeva, ale dýha je přece jenom sakra tenký dřívko. VV + karnaubu jsem taky zvažoval, ale než na ten gramec něco naplácat a pokazit ho, tak se chcu prvně zeptat zkušenějších a zjistit co nejvíc informací.
Jinak samozřejmě veškerý postupy, který nemám prověřený, zkouším bokem na kousku dřívka.

32

Tak jsem se momentálně pustil do 450. Fotky "zrepasovaného" dřeva s novým tónem ZDE

33

Ahoj vespolek,
zítra by mi měla přijít NC 450, tak bych ji také rád postupně vylepšil jak jen dovedu.
Zajímalo by mě o jaké uložení motorku je výše řeč? Voltíkův odkaz na fotku je již nefunkční... můžete mi to někdo objasnit? smile

34

Ahoj,
tady je to uchycení motorku :

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/12/12253/12253408_be9d35c833efd08a22385c4cee468079/images/02_080.jpg?ver=0

Web

35

ondra Ch napsal:

No já jsem "restauroval podobně dodrbanou NC452 stálo to dost peněz a nakonec jsem jí za 2000 prodal sad a pořídil si místo ní Telefunken TS 850.............
Takže za mě: "zbav se toho"

Ahoj omlouvám se za oživení téma smile S manželem jsme koupili Tesla NC452 a potřebujeme pár rad, uživatel Onda Ch zmiňoval že ho restauroval

36

NC450 vrčí v reprácích a navěky (i po úpravách) vrčet bude (no možná trochu míň)
jediná účinná pomoc: 1. vytáhnout přívod ze zásuvky
2. prodat v bazaru (darovat příteli)
3. odvézt dvojkolákem na SD
tímto je problém vyřešen. navěky věků. PF2021

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

37 ...editoval Liliseek (12. 1. 2021 14:52)

Bez boje se nevzdám, vyhodit to můžu vždy, ale teď se tím chci zabývat

38 ...editoval Otas (13. 1. 2021 11:30)

A co byste s tím vlastně NC452 rádi udělali? Má nějaký zásadní problém k řešení? Má jinak vypadat? Jaké jsou ty problémy? Třeba budou řešitelné...

39

Největší problém je v tuto chvíli padání přenosky velkou rychlostí a silou a cesta nahoru je taky taková dost razantní... Někde prý má být nějaký olej, který bude brzdit pistek přenosky, ovšem jak ho tam dostat a jaký by to měl být... Další je že tak v 6ti případech z deseti jede ramenko přenosky až ke kolíku a tam by si vesele pokračovalo dál, kdyby mělo kam

40 ...editoval Otas (13. 1. 2021 15:39)

Já bohužel nejsem kovaný v mechanice gramofonů, co se týká pístku, snad poradí kolegové, kteří tomu rozumí. Určitě to není nic na hranici současné vědy. Zde bych teď požádal kolegy zběhlé v gramofonech Tesla o pomoc.
Druhý problém (předpokládám že se jedná o pohyb ke středu desky) je podle mne rovněž jen věc seřízení, což kolegové rovněž určitě umí a ozřejmí. Já bych se to musel naučit z návodu sad. Nakonec: Viz sousední vlákno: Antiskating.
Tady bohužel mohu zaujmout jen pozici mediátora smile, gramofon (se zesilovačem) mám jen jeden a v podstatě ho nepoužívám pro snímání záznamu z desek.

Příspěvky [21 až 40 z 45]

Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Ostatní technika » Gramofon Tesla NC450

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£