Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Impulzní zdroj pro zesilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Impulzní zdroj pro zesilovač

Vzhledem k tomu, že mi v krabici parkují dva sestavené a oživené KMD 7555, koketuji s myšlenkou k nim postavit zdroj bez velkého toroidu. Každé kilo je u mobilních akcí znát, zvláště, když to nosí baba.
Nikde jsem nenarazil na žádnou kuchařku impulzního zdroje cca 1500 W. Samozřejmě - amatérsky vytvářet tráfko pro něj není prča. Ani jsem zdroj neviděl v nabídkách různých firem, nebo bastlířů (kdysi nabízel Tengler, ale teď už ne).
Neviděli jste něco v nabídkách, nebo realizovatelných návodech? Nechce se mi vymýšlet vymyšlené, především ne odrušení.

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

Presne na toto iste som myslel aj ja dnes rano. Mam v plane Leach na cca 2x 100w a tiez uvazujem nad pulzakom. Keby niekto vedel o niecom, uvitam. Ja som nasiel len nesymetricke s nizkym napatim..

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

Copak tyhle nízké výkony, to lze udělat zdrojem pro PC, když se přeoře. Ale u malého zesu je toroid malý a vcelku ještě lehký a jeho výhody (především minimální rušivé signály po napájení a nižší cena) převáží.

(upravil Zorg 17. 8. 2012 7:36)

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

zkus hypex, maj novej zdroj do 3kW, ale dělali i menší
http://www.hypex.nl/index.php?option=co … ;Itemid=84

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

Kdysi jsem narazil na jedny stránky kde nabízeli především zesilovače třídy D, T, ale měli tam i spínané zdroje do 3,5kW a vše bylo z docela solidních součástek za pěkné ceny. Jen si zaboha nevzpomenu na toho výrobce, kdyby ho někdo doplnil, bylo by to výborné smile

Web

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

Několikrát jsem prodával zdroje, použitelné jako vestavba do zesilovače, či přímo z nějakého zesilovače... bohužel zájem byl prakticky nulový.

Web

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

www.connexelectronic.com

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

No vida, pak že nerostou... Jen neumím hledat. Docela vypadají tyto nabídky (včetně tušené od Sendyho) velmi zajímavě, všechno si musím projít a nejspíš se na tyto chodníčky odvážím. Děkuji všem, co mne dosud svými příspěvky navigovali.
Ještě si sám musím ujasnit napájecí napětí pro ta KMD, ono i pro 8 ohmovou zátěž je 6 párů 2SA1943/2SC5200 vzhledem k jejich SOA na vyšších napětích nic moc. Upravuji protizkratovou pojistku, výpočty jsou na samostatný článek do jiné kapitoly nejen z pohledu zapojení, hodnot součástí a práci se SOA, ale i z pohledu volby filosofie vůbec.

Re: Impulzní zdroj pro zesilovač

Klasikk: 500W symetrický spínaný zdroj bylo v Aradiu. 11/2008 a dokončení 12/2008. Kdo chce kam ...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Impulzní zdroj pro zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£