Re: Projekt MIR50

Konečné hodnoty kliďáku nechám na vás,ale podělím se se svou zkušeností s mým zesilovačem podle schématu DPA 220 s darlingtony.Pro dva páry konců je doporučen 50mA,pro jeden pár jsem nastavoval mezi 35-42mA.Jakékoliv zvyšování nad tyto hodnoty se nepříznivě projevovalo na zvuku do zátěže 4 ohmy.O tom,proč tomu tak je tu nechci polemizovat,ale k tomuto zjištění došlo právě při pokusech posunout zes víc do Á-čka(stovky mA).Podotýkám že jsem neměl problém ani s chlazením,ani se zdrojem.Na hodnotách výše uvedených jsem se více méňe shodl s trunekem.Tímto ho pozdravuju.

Re: Projekt MIR50

pekný toroid, koľko stál ?

Web

Re: Projekt MIR50

1007,- na dobírku

Další výroba toroidu pod udaným výrobním číslem by už zřejmě tolik nestála. Já jsem platil i technologii výroby prvního kusu - konstrukční, či technologický čas.

Re: Projekt MIR50

Odzkoušeny rychlejší budiče 2SA1930/2SC5171,na pozicích předbudičů a VAS osazeny celoplastové Fairchild BD139/BD140. Toto osazení si vyžádalo změnu kondíku v ZV z původní hodnoty 2p7 na hodnotu 3p3. Vše ostatní zůstává stejné. SR s tímto osazením je 55V/us.

Re: Projekt MIR50

ak by mal niekto záujem, zostalo mi 11 párov 2SA1837/2SC4793...

Re: Projekt MIR50

no a ? má ich TME a sú originál , 16centov kus ...

Web

Re: Projekt MIR50

To je hodně dobrý, SR u DPA220 bylo 40V/us.

Re: Projekt MIR50

smile S rychlejšíma trandama ve VAS a na pozici předbudičů to bylo 80V/us big_smile Ty BD jsou pomalejší,tak proto.....ale chodí to dobře...

Jeden zdejší člen mě požádal o variantu "Drtič" s osazením Semelab,bohužel jak psal kazzatel naráží se na limity se vstupem,kdy už se musí zvolit úplně jiný trandy,ale myslím že to bude OK a bude to hodně zajímavý kam se to ještě dostane...

Jinak včera jsem vylovil starou škatuli a začal ji chystat na instalaci MIRů,mohl by to potom být klidně putovní zesák,pro ty kteří by měli zájem si jej poslechnout u sebe......

Re: Projekt MIR50

takmer nič to nehreje takže sa to uchladí aj o plech alebo väčší kus hliníka... odpadá použitie drahých chladičov

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:50)

Re: Projekt MIR50

.

Re: Projekt MIR50

Hordeku,rychlost modulu je čistě vedlejší produkt a nebyl primárním cílem,ovšem jak jistě víš,zatloukat stabilní zes zbytěčně na menší rychlost není nutnéééé big_smile

Re: Projekt MIR50

right13: No, uvidíme s jak kterým osazením lol

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:49)

Re: Projekt MIR50

.

Re: Projekt MIR50

O čem to vlastně je? No přece o tom, co od toho chceš. Pokud tě baví poslouchat v teple krbu a žhnoucích elektronek a libuješ si v tom, není námitek. Někdo holt chce zase pravej opak, aby zesák jen zesiloval. Ono ukecaná ženská, co tě ukonejší prvním posledním sladkým výmyslem, tě taky časem přestane bavit, jakkoli je to s ní v posteli úžasný lol

(upravil kazzatel 18. 9. 2012 10:59)

Re: Projekt MIR50

Člověk je Hordeku tvor věčně nespokojenej, což má tu výhodu, že to objektivně žene pokrok kupředu. Ale na pokrok můžou bejt různý názory, neboť úhlů pohledu je nepřeberně. Tvůj je takovej, že bys nejraděj kvalitu definoval jako v krasobruslení " uměleckým dojmem ", ale to by vzniknul ještě větší guláš, neboť v takovémhle hodnocení nejde definovat žádná pravidla...

Re: Projekt MIR50

..ale jo, ať kluci udělají zesilovač rychlý až do aleluja yikes my ostatní (pasivní nevývojoví jedinci) tento fakt prijmeme jako příznivou zprávu a já osobně si zesilovač udělám v rámci svých možností, bez měření rychlostí … smile

..ale zajímá mě spíše kdy desky budou a zrovna teď potřebuji vědět, jakého zabarvení desky budou. Právě připravuji zdrojovou část, čili desku nasprejuji totožnou barvou. Děkuji

Re: Projekt MIR50

Betaron: Desky jsou standart zelené,jinak viz zde:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 97#p250997

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:49)

Re: Projekt MIR50

.

(upravil mechanik 17. 7. 2014 8:30)

Re: Projekt MIR50

.

Re: Projekt MIR50

áno,viem, doplnil som tam poznámku

Web