Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

(upravil sterax 26. 6. 2012 17:07)

Téma: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Zdravím, chtěl bych požádat o radu resp váš názor. Mám problém s brumem v pouze v jednom reproduktoru (bedny jsou pasivní studiove monitory) a potřeboval bych poradit. Zvuk funguje jak má, zesilovač jinak hraje pěkně. Problémem je brum, který způsobuje integrovaný zesilovač AKAI AM 59, po záměně zesilovače za jiný brum zmizel, čili problém bude v zesilovači ne v bednách. Zkoušel sem i odpojit všechny vstupy a nechat zapojený jen zesilovač s repro, brum přetrvával, čili problém nebyl ze zdroje signálu. Brum (nikoliv šum) je slyset cca do pul metru od repro, pouze v jednom reproduktoru, pri zapnuti nejdriv neni slyset vubec a postupne se zesili az na stabilni hlasitost. Zkoušel sem připojit i sluchatka, brum se ozyva i v jednom kanalu sluchatek. Při vypinani zesilovace se v repro ve kterem je brum ozve i lupanec, vsechny neduhy jsou omezeny jen na ten jeden kanal. Obcas po cca 10-15 minutach se v repru ozve takove jemne zavrceni trvajici asi sekundu, ktere je zretelne slyset. Otazka tedy je jestli je problem s trafem, pokud je potiz je s jednim kanalem, protože přístroj má po výměně trafa.  Děkuji všem za rady a připomínky,  jde mi hlavně o váš názor, kde by asi mohl být zakopaný pes smile 
Pridavam i odkaz na pohled dovnitr, aby byla jasna poloha trafa k ostatnim soucastkam. Budu vděčný za jakékoliv věcné připomínky a nápady. 

http://imageshack.us/photo/my-images/696/akaip.jpg/


S pozdravem  Milan

edit 26.6: zesilovac nemam dlouho, cili nevim jestli byl brum i predtim. Mozna by pri hledani priciny resp. mista mohlo pomoct to, ze je brum i ve vystupu sluchatek, tim by se mozna mohl vyloucit koncovy stupen? nevim, jen pisu co mne napada smile

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

"Budu vděčný za jakékoliv věcné připomínky a nápady" dobře ,ale mě ber s rezervou. jen bych se tě chtěl zeptat, jak dlouho ti to brumí? jestli to začalo až teď, tak podlemě poloha trafa je fuk ne? budu říkat blbosti nejspíš ,ale bude to nějakej kond (podle mě) a kde ho hledat to ti neporadím. jsem vlastně ještě laik. smile

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

No, v hlavní zdrojový částri to určitě nebude, to by ti bručely oba kanály.  Nejlepší by bylo, kdybys mohl rozpojit jednotlivý moduly v cestě NF, a postupně je připojovat- tedy nejdřív nechat jen konce, pak připojit předchozí stupeň [nevím, jaká je to koncepce], atd, abys zjistil který obvody to mají na svědomí. Pak hledat v konkrétním obvodu- buď může být odpadlý vodič, časem probuzený studeňák, ale nejspíš vyschlý kondenzátor.  Závadu v návrhu bych asi vyloučil- teda pokud to nedělalo od začátku. Je to ale jen hádání- se schematem by se už dalo odhadovat přesněji.

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Proč se to trafo měnilo ?

Ten brum je závislý nebo nezávislý na volume potu ?

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

nevim proc se menilo trafo.... brum je na volume nezavisly...

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

No, ono je divné, že ten brum najíždí postupně.

Nemá to cenu řešit na dálku, to se musí změřit atd., taky není vyloučeno, že se výměna trafa poněkud nepovedla.

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Skus odpojit (premostit) obvod na ochranu repro ci ten brum nezmizne...... (na vlastne nebezpecie)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja mam podobny problem s LEXONOM, tiez mi brumi iba jeden kanal, ten na fotke vpravo...
Brum je konstantny bez ohladu na hlasitost a signal...

Zdroj som vylucil (myslim ze by produkoval brum cez kable do koncaku) nakolko som prehosil konektory napajania jednotlivych kanalov a bez zmeny... Kebyze to je v zdroji ako takom museli by brumet obydva kanaly... Takze moj zaver je: bud problem na signalnej casti-vstupu do koncaku alebo v samotnom koncaku... Nemyslim ze by sa tam mohol dostavat brum preto lebo je tento problemovy kanal blizsie VN casti zdroja... Moze to byt sposobene prachom na plosaku a tranzistoroch? PS: na prazno sa kanal vobec nezahrieva takze kludovy prud by mal byt ok...

Nejake napady? Dakujem

http://moje.grandpano.sk/moj_lexon_1500.jpg

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Ty budeš nějakej vrah repráků, když doporučuješ u potenciálně rozjebanýho krámu ještě odpojit ochrany...

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Ale kdeže, veď jemu je to úplne u riti, keď jeho blbou radou odvalí ten owner svoje repro....

(upravil sterax 9. 4. 2014 16:34)

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Tak u mně se problém vyřešil sám, po přestěhování již brum v repráku nemám, čili asi byl nějaký problém v síti... Otázkou je, proč byl jen v jednom repro... Napadá mně možnost přepětí nebo nějakého rušení, vím, že někdy při prepětí v síti lidem vrčí trafa, to pak pomůže jen síťová pračka...

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Ale kdepak, nejspíš se ti v aparátu uzavírala přes zásuvky zemní smyčka.

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

clarion: Jasne ze mi to nieje u riti... Len som zabudol dopisat aby repro pripojil po zapnuti a odpojil pred vypnutim... Ale uznavam ze to pbola asi blba rada... Sorac

A som rad ze sa ti problem vyriesil!

Moj bohuzial ostava... https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 47#p296947

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Zdravím pánové,
mám prosbu, zda-li by někdo nemohl poradit čím muže být způsoben brum...no zpíše takové vrčení co mi leze z obou repro(slyšitelné z bezprostřední blízkosti u repro), když propojím zapnutý koncák dpa 222(16let starý) cinchema k preampu, zkoušel jsem ho připojit i k dvd-přehrávači a dělá to taky. Upozorňuji, že preamp i dvd byly odpojeny od sitě a nebyl do nich připojen další jiný komponent. Jakmile je odpojím z link vstupu do koncáku tak je to ok, ticho.  Zkoušel jsem pohybovat potenciometry na vstup. citlivost koncáku a ty na to nemájí vliv, pořád to dělá o stejné hlasitosti, ale jak říkám samotný koncák s repro je hluchý...Díky za případnou reakci.

(upravil maxell 17. 4. 2015 11:42)

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Zemní smyčka, studený spoj, přerušené stínění, špatný elyt zdroje...možností je víc.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

zkus vytáhnout z koncáku jen jeden kanál, druhý nech v preampu, brum zmizí nebo zůstane? Odpojením preampu / dvd od sítě myslíš vytažení šňůry ze zásuvky nebo jen vypnutí?

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

to Maxell: díky, to na vyděšení stačí, nicméně to nic neřeší smile

to pzwak: odpojením myslím od sítě. V podstatě držíš holý přístroj(dvd,preamp) a zastrčíš do něj POUZE cinche z dpa222, který je zapnutý a z reprosoustav jde takové slabé brumění. To s tím, jedním odpojeným cinchem zkusím večer až dorazím domů a ozvu se. Zatím dík......byl bych rád i za optimističtější informace.... smile)

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

jak to popisuješ to nejspíš vypadá na nějakou zemní smyčku...

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

...jak se jí jednoduše smile zbavit?

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

to bude záviset na tom, čím ta smyčka vzniká...

Web

Re: Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

...a to zjistím odpojením toho cinche?

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Brum v reproduktoru způsobený zesilovačem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£