Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 1,421]

(upravil MaBat 30. 8. 2011 12:49)

Re: Reprobedny pro megalomany

Změnu pasivní části to přímo nevyžaduje, jen to umožňuje ji o něco málo zredukovat, resp. přinejmenším hodnoty některých součástek zmenšit a lépe využít citlivosti těch měničů. Klidně ale může zůstat středovýšková část stejná jako u celopasivu, v tom žádný problém není.

A i kdyby, tak pro mě není problém to upravit i pro jeden konkrétní případ. Na tom všem se můžem domluvit. Nemíním z toho dělat nutně jeden "společný projekt" - neděláme konfekci smile Není problém navrhnout obojí, to stojí "jen" čas navíc.

Re: Reprobedny pro megalomany

Individuální přístup!?! No tak to je paráda smile
Počítej se mnou, jak jsem řekl, kloním se spíše k dražší variantě.

Re: Reprobedny pro megalomany

Nešlo by tam dát ve variantě poloaktiv účinnější basák?

(upravil MaBat 30. 8. 2011 16:20)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jako třeba jaký? Účinnost zvýšíš větším objemem. Nebo tobě se zdá 95 na doma málo?

- V zásadě šel, reproduktory typu B&C 15NW76, Precision Devices PD.1550, apod., ale to už by pomalu začalo být opravdu megalomanské smile

Re: Reprobedny pro megalomany

No já mám doma strarý ARO932, nebo použít Eminence? I doma je lepší mít účinnost 4% než 2%.

(upravil MaBat 30. 8. 2011 14:18)

Re: Reprobedny pro megalomany

Ono že je reproduktor někde nad 200Hz extra citlivý, ještě neznamená, že se hodí jako basák do takového třípásma.

Tohle je asi každému jasné - např. tohle je srovnání dvou basových reproduktorů, lišících se v nominální citlivosti o cca 4 dB:
http://s4.postimg.cc/6jwv6i2wp/148_spl_15x15.jpg

Je vidět, že na 100Hz to dělá cca 1dB (uzavřená bedna 120 l, v daném BR obdobně). Pak ten rozdíl narůstá, ale vzhledem k tomu, že nad 200 Hz už ten basák bude odfiltrován, nevidím v tom nijak dramatický přínos.

Re: Reprobedny pro megalomany

No i 1 dB je zvýšení účinnosti o 25%.

Re: Reprobedny pro megalomany

Uděláme to takhle, jinak bychom se v tom za chvíli úplně ztratili - výsledkem mého snažení bude:

1) pasivní výhybka, komplet
2) středovýšková pasivní část, optimalizovaná na maximální citlivost + doporučená přenosová funkce pro basák.

S tím už by si pak každý měl být schopný poradit, podle svých možností.

Re: Reprobedny pro megalomany

O. K.

Nebylo by možný zorganizovat  výrobu přední stěny?

(upravil MaBat 30. 8. 2011 15:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jistě šla, ale něco by to stálo. Konkrétně ti na té desce jde o co? U téhle bedny to jde udělat tak, že stačí jen udělat jednoduché díry a pokud možno zaoblit hrany.

Jestli se to má ale dělat pro jednoho, dva, tři lidi, nedává smysl cokoliv centrálně organizovat.

(upravil PB0305 30. 8. 2011 15:21)

Re: Reprobedny pro megalomany

Kolik by to asi tak stálo? O.K. uvidíme kolik bude zájemců.

Kdy asi tak akci rozjedeš?

(upravil MaBat 31. 8. 2011 12:59)

Re: Reprobedny pro megalomany

Teď bych potřeboval, aby mi každý, kdo má seriozní zájem, s konečnou platností napsal, co přesně by chtěl (8" / 10", pasiv / poloaktiv, ozvučnice, apod.) - nejlépe na e-mail. Dal bych tomu ještě pár dní čas, řekněme do 10. září. Pak bych to sesumíroval a navrhl nejlepší postup dál.

Dál by to mělo probíhat tak, že se někde někým vyrobí první ozvučnice, nakoupí měniče, ty se dovezou ke mně, kde to všechno změřím a v klidu navrhnu výhybky. Tím bude základní etapa hotová. Pak se hromadně objednají součástky, atd.

Jinak, pro poloaktiv se od uživatele vyžaduje nějaká základní schopnost změřit si přenosy na výstupu zesilovače, apod. V případě použití jiného basáku pak i možnost akustického měření a s tím spojeného know-how. Původní představa je celopasivní řešení, jakožto nejsnáze reprodukovatelné, a tato varianta bude stále primární (citlivost bude pořád slušná). Kdo chce něco jiného, musí být připraven na to, že aspoň něco si na tom bude muset udělat sám, jelikož se těžko shodneme(te) na jednom basáku, aktivní výhybce, zesilovači, atd. Platí, že v případě zájmu i to mohu pak na vyžádání udělat pro daného zájemce já, na míru jeho podmínkám, ale to už by pak bylo přecijen nad rámec mojí filantropie.


- Dobrá zpráva je, že výroba zvukovodů (260mm) je předběžně domluvena. Cena by se měla opravdu pohybovat zhruba v té výši, o jaké se mluvilo. Kdokoliv má zájem, je do 10. září čas dát vědět.

Zvukovod bude vypadat přibližně takhle (ještě to není přesný finální výkres, ale už se to nebude moc lišit):

http://s4.postimg.cc/ze54tukop/148_wg10_2.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Všiml jsem si, že 10PS26 už zmizel z katalogu výrobce. Mají je momentálně skladem v Praze, takže kdo do toho jdete, neváhal bych. Nebude snadný tenhle typ nahradit, rozhodně ne za srovnatelnou cenu.

Re: Reprobedny pro megalomany

Proč je ten zvukovod takhle kravský, rozuměj s průměrem 216 až k hrdlu bez schodů, je to jednodušší na výrobu nebo co?

Re: Reprobedny pro megalomany

Čemu to vadí?

Re: Reprobedny pro megalomany

Při třískovém obrábění (malá série, asi nebude k dispozici odlitek zvukovodu) bude zvukovod soustružen z plného kusu materiálu. Platit materiál bude muset objednatel tak jako tak, ušetří tedy alespoň náklady na opracování vnější strany zvukovodu. Rozdíl váhy proti opracovanému zvukovodu ničemu nevadí, nepatrná ztráta vnitřního objemu reprobedny nejspíš také ne. Projektu držím palce, už se toho tady smysluplného moc neděje.

(upravil MaBat 31. 8. 2011 19:27)

Re: Reprobedny pro megalomany

V podstatě je jedno, jak to bude udělané. Takhle se mi to líbí víc a výrobci nakonec taky. Proto se ptám, čemu to vadí - byl-li by pro to vážný důvod, a nebyl-li by Tonda sám, můžu to změnit.


Po zralé úvaze, a vzhledem k tomu, že stávajícím zájemcům se beztak víc líbí 10", s čímž souhlasím, tak osmipalcovou variantu tímto ruším. Byla to snaha vyjít vstříc a nabídnout ještě více "ekonomický" model, ale pravda je, že ten cenový rozdíl není tak dramatický, aby bylo nutné dělat další kompromisy, a ten projekt si to nezaslouží. Jediná věc, kde si ještě nechávám trochu prostor k rozhodnutí, je driver, ale to vše dám včas vědět.

Třeba tím někomu usnadním rozhodování smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Já jen že jsem se na to v OB vzadu nechtěl dívat, ale nakonec mi to dokonce vyhovuje, takže beru zpět.

(upravil MaBat 31. 8. 2011 19:30)

Re: Reprobedny pro megalomany

OK. Osobně bych se upřímně i tak radši díval na tohle, než ten odstupňovanej.

BTW, bude to na povrchu trochu chlupatý - prostě tak, jako když se třískově obrábí MDFka, a z estetických důvodů to bude vyžadovat ještě trochu ruční práce se šmirglem. Aby pak někdo neříkal, že to nemá povrch jako odlitek. Není to odlitek, je to ze dřevovlákna, resp. z papíru.

Re: Reprobedny pro megalomany

Pokud to nebude jak odlitky od Megatonu bude to fajn, předpokládám, že to i trošku tmelu bude chtít?

Příspěvky [41 až 60 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£