Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 68]

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

No jo, to bude asi zajímavý příběh, budete Budu to plácat sem.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Ano bola to amaterska konstrukcia, bedne ako truhly pre zosnuleho jedna vazila cez 100kg Jemu tie rozmery neprekazali je to jeho vec. hralo to slusne trochu viac nabasovane ale inak slusne. Neviem podla coho usudzujes ze to bolo "nepovedene" ked si to nepocul a ani nevidel!!! Ale toto tu nebudem rozpyplavat to neptri do tejto temy.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Budeš těm 188kám dávat samostatné objemy, nebo aspoň po dvou? Doporučoval bych, zkušenosti s gumáky z vlastní zahrádky...

Web

(upravil BlackRider 25. 4. 2007 22:42)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

O tom psal na první stránce (chce dávat 2 do jednoho objemu) . wink Já bych dal každýmu zvlášť 10-12 litrů a pořádně vytlumil, pokud to lze. Záleží, jaký chceš basy. Já bych vyžadoval, aby velkeý buben (kopák) nezněl nerozplizle. smile

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Taky bych to rozdělil samostatně pro každý... á15l, teoreticky bych od toho čekal pevnější basy

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Zkusím obojí. Předpokládám, že to dopadne jako samostatný pro každého. Tak jsem to původně plánoval. Zvlášť v tomhle zapojení by si ve společném objemu dělali co by chtěli.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

http://www.zaphaudio.com/commonenclosuretest.html
Ale Michalova situace je trošku jiná.

Web

(upravil dawsoo 16. 5. 2007 12:53)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michale:
Já si myslím že to nebude zlý v 90 roce jsme s kamarádem postavili něco podobnýho akorát že dvoupásmovýho a 4xARN5698 (lakovaní ušáci) + ARV3608 (textil verze zřejmě předchůdce hrůzný ARV104) a výsledek byl při použití kalkulačkou počítaný impedančně kompenzovaný 12/12 vyhýbky velmi příjemnej .... byli jsme mladý ucha a dělali jsme to V-B-B-B-B basáky sérioparalelně a dělička na 2.7k cca.... a výsledek byl doslova ohromující mělo to moc pěkný basy bedna byla uzavřená a basáky ve společným objemu... krmili jsme to domado boostovaným texanem, dále zmůstkovanejma MDA2020 a nakonec i V-MOS 60 ,který byl pro nás tehdy těžkej highend... smile dodnes je údajně někdo krmí AU/RA Z5 a slouží mu ke spokojenosti....

Mě zas láká delší dobu udělat low-end levňoučkej ultraštíhlej sloupek LA středobasovou sekcí devíti ARN150 a nějakým lepší-průměr citlivějším vejškáčem nahoře, podle mě by to i mohlo hrát za ty peníze a v menší místnosti mít i pěkný rychlý basy...

Není co dodávat...

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

díky, tady by to mohlo mít ještě trošku "lepší" podání nahoře. Projekt ve stádiu "zatím na to prdím, mám jiné zájmy a málo času". smile

Ale přijde na ně.

(upravil dawsoo 16. 5. 2007 12:56)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

JJ mam to stejně... času málo ....určitě střeďák pomůže akorát to bude asi mazec sfázovat s těma basákama s dnešním pohledem na věc...

Není co dodávat...

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michal napsal:

No jo, to bude asi zajímavý příběh, budete Budu to plácat sem.

plácej,plácej, je to zapomenutý téma,ale já bych ho rád oživil smile

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Tak ozivim. smile Opet jsem se presvedcil, ez vyhybka bude chtit znacnou revizi.
ONCE znelo agresivne a hlasite, pisnicky nehladi po dusi, ale na vysokou hlasitost je to plus.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Dobře že jsi oživil. Mezitím jsem dokončil s vyjímkou povrchovky předky s ARN188+GTC a bez subu to nehraje špatně, ale spodky, ty úplně nejspondnější,  logicky chybí. Jak je to v tvém případě, je spodních basů dostatek (Oldfield ... )

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michal: co takhle se sejít potom u Boramyra jestli teda bude mít chuť a každej tam přivezem jeden kus bedny?

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

2Halen - Me tam spodky nechybi. Oni se jenom ztraceji v zaplave toho basu vys, ktereho je fakt hromada.

2Chyna - Tak tohle ti slibit nemuzu. Nasi to tam maji a celkem by asi nebyli radi, kdybych jim to na mesic sebral. A ze bych se mi chtelo to tahat 100km tam a zpatky... Spis - jestli se v tom budes ty nejak vic babrat, od tebe pak oprasknu vyhybku, pokud to bude slysitelne lepcejsi nez to me. Nemam moc naladu se s nima uz babrat. Aspon zatim ne, nez bude merici kufr. A ten hned tak nebude.
Pri relatvine masivni ekvalizaci "na ucho" se z toho da dostat dobry zvuk a tusim, kde ty prusvihy jsou. Samotna kombinace 4 ARN je v tom nevine, muze za to konstrukter, respektive ja.

(upravil chyna.cz 30. 4. 2008 14:53)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

co konkrétně v konstrukci máš blbě? ty společný objemy pro oba páry 188?
to to má až tak velký vliv?

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Vyhybka je spatne. Basy chtely trosku "zajimaveji delit" i za cenu masivni civky - to je bohuzel kvuli tomu, ze jsem je nemeril - velka chyba.
Nechtej po me nic konkretniho, cisla ani schemata po ruce nemam, jsou to jenom myslenkove experimenty a "co hodlam zkusit, az se do toho zase obuju".

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michale, mám pocit, že si to říká o aktiv smile
Co myslíš, ukočírovalo by to blbý LMko?

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Naprosto s prehledem, ty mi ctes myslenky, ja o tom premyslel tak pred pul hodinkou. 6xLM blok klidne se spolecnym zdrojem, ctverice aktivnich vyhybek do jedne bedny. Kdyz uz, tak at uz ma kazdy basak jedno LM, pripadne pokud by se setrilo tak basy po parech na 4ohm vzdycky v jedne komore. Tam by sel udelat i lehky boost spodku, pary je na to dost.

do toho bych sel.

(upravil chyna.cz 30. 4. 2008 15:33)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

já bych to měl nejspíš na hudbu a pokud bych si chtěl užít pořádný spodky, tak jsem se rozhod že do tý mojí kraksny co stojí před barákem labinu dávat nebudu, a nechám si jí na doma, časem snad koupím i modul od daytonu.
takže mi nebude vadit, když to nepude uplně nejníž,dělil bych to pak na 60Hz

Web

Příspěvky [41 až 60 z 68]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£