Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV 100P 215+

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Aldax SPV 100P 215+

Dobrý deň. Prosil by som o radu. Postavil som si zosilňovač aldax spv 100p 215+, ale mám menší problém. Modul zosilňovača hrá podla mňa ticho. Možno som niekde urobil chybu, neviem.
- Nameral som odber prúdu na jednu vetvu maximálne pol ampéra.
- Odpor R27 je veľmi horúci
Nemá s tím niekto skúsenosti? na výstup mám zapojený 8 OHM reproduktor.Alebo je všetko v poriadku?..  ďakujem

Re: Aldax SPV 100P 215+

Tenhle tvůj popis je dost strohý a podle něj těžko radit. Zkus se víc rozepsat.
Ten odpor R27, kde se nachází ve schematu? Postupoval jsi podle návodu, dodržel jsi předepsaný postup při oživování? Jestli Ti zesilovač hraje potichu, je tam tuším trimr na nastavení vstupní citlivosti. Zkoušel jsi jej? Zkus ještě proměřit vstupní část zesilovače - dif. zesilovač, proudový zdroj, rozkmit. Změř napětí ve významných bodech a porovnej s návodem jestli Ti sedí napěťové úrovně.

Nejlépe bude počkáš-li na Sinclaira aby Ti poradil. On je jeho autorem. Snad se nezhrozí až to bude číst. smile

Re: Aldax SPV 100P 215+

Odpor R27 je jednou stranou pripojený na zem a druhou cez kondenzátor výstup zosilňovača. Postupoval som podla návodu a všetko mi sedelo. relé zoplo proste všetko. tak som teda podla posledného bodu v návode priviedol nf signál na vstup zosilňovača cez potenciometer, ktorý som mal upevnený na chladiči, kde bol aj zosilňovač, a pomaly točil tím trimrom na hlasitosť. Dal som ho na maximum ale stále to bolo slabé. Po chvilke som si však všimol že odpor r27 akosi stmavol, a zistil som že je vriaci. Okamžite som zosilňovač odpojil. Potom som skúsil priviesť  signál priamo na vstup (bez toho potenciometra). Odpor sa už tak veľmi nezohrial ale aj tak bol teplý a hlasitosť bola stále pomerne nízka. Potom som teda odmeral prúd ktorý zosilňovač pohlcuje, a zistil som že zo siete odoberá ledva 50 w, pri maximálnom vybudení. Preto sa mi to akosi nezdá.

Re: Aldax SPV 100P 215+

* Zabudol som dodať v prvej vete ; na výstup zosilňovača pred cievkou a odporom za ktorí sa pripája priamo reproduktor.

(upravil redyuri 30. 6. 2011 19:24)

Re: Aldax SPV 100P 215+

R27 je teda výstupný RC člen boucherot? tak ti to kmitá .))) alebo je to zle osadené
odkiaľ si?

Web

Re: Aldax SPV 100P 215+

No moc tak skúsený stímito zosilñovačmi niesom aby som ti vedel odpovedať smile  skúsim ti to naznačiť v obrázku. Som z Ružomberka, SVK.
http://www.ulozto.sk/9535977/zosilnovac-jpg

Re: Aldax SPV 100P 215+

A myslím že som to osadil fajn som to kontroloval asi tri razy a všetko sedelo.. :|

Re: Aldax SPV 100P 215+

Ano, tak to je Boucherot ten je tvořený tím kondíkem a R27. No topit by ten odpor ale určitě neměl, vypadá to že ten zesilovač vskutku kmitá.

Re: Aldax SPV 100P 215+

Huhm, čo teda navrhujete?

Re: Aldax SPV 100P 215+

Ahoj, Boucherotův člen, to je ten odpor R27 zapojený do série s kondenzátorem, se pro signály o vysoké frekvenci chová jako zkrat. Proto tolik topí, když zesilovač kmitá na vysoké frekvenci.
Na zesilovači zkontroluj
1. kvalitu všech pájených spojů
2. správné osazení a hodnoty součástek (pozor na záměnu podobně vypadajících součástek)
3. správnou polaritu součástek (tranzistory, diody, elektrolytické kondenzátory)
4. stav izolačních podložek pod tranzistory - žádný vývod z tranzistorů na chladiči nesmí být spojen s chladičem (zjistíš Ohmmetrem)

Pokud nenajdeš chybu, doporučuji obrátit se přímo na ALDAX. Pokusy s kmitajícím zesilovačem bez základních znalostí a potřebného vybavení mohou vést snadno ke zničení modulu.

Re: Aldax SPV 100P 215+

Tak, mira trefil hřebík na hlavičku smile . Všechno to co Ti napsal v bodech zkontroluj.

Re: Aldax SPV 100P 215+

Zesilovač sám nekmitá. Pouze je mu přiváděn na vstup signál, který obsahuje vf složku, případně kmitá modul, zapojený před koncovým zesilovačem. Pokud odpojíš vstup, nesmí být nic horké, pokud je, špatně jsi stavebnici sestavil.

Web

Re: Aldax SPV 100P 215+

Ponukam ti pomoc ohladom meracich pristrojov. Mam dobre prepojenie na RK prip. si to mozes prist ozivit aj sam ak budes mat cestu do Tatier.

Web

Re: Aldax SPV 100P 215+

Sinclair áno máš pravdu, pokial privediem vstup priamo na zosilňovač (nie cez ten potenciometer ) tak sa to až tak velmi nehreje. Mne len ide o to, či je to normálne že pri maximálnom vybudení odoberá zosilňovač maximálne pol ampéra na jednu vetvu. To je podla mňa dosť málo nie?
Cmaro díky za  ochotu, ale skúsim sa s tím doma ešte dáko pohrať .

Re: Aldax SPV 100P 215+

Co je to maximální vybudění?Jaká úroveň?Volt,půl?Výkon zesu je vždy vztažen k nějakému vstupnímu napětí.

Re: Aldax SPV 100P 215+

výstup z pc je na maximum, a aj trimer zabudovaný na doske modulu zosilňovača je na maximum .

Re: Aldax SPV 100P 215+

Mno,díval jsem se,že je tam 0,77V,to by ta zvukovka mohla dát.Jaké máš napájecí?

Re: Aldax SPV 100P 215+

myslíš napájanie zosilñovača? originál trafo aldax, asi tak +- 42V po usmernení neviem presne..

Re: Aldax SPV 100P 215+

Hraje ticho, ale hraje. Mě to zase furt proráží konce hmm Buď sem vemeno já a nebo to někde kmitá. Ale je mi to záhadou.

Re: Aldax SPV 100P 215+

Sinclair mám na teba ešte otázku, nemohol som poškodiť tie tranzistory ak som tam náhodou priviedol ten vysokofrekvenčný signál a preto mi to hrá teraz ticho? Nenačal som ich tím?

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV 100P 215+

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£