Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde sehnat zesilovač 5.1

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

(upravil Petr32 24. 6. 2011 15:20)

Téma: Kde sehnat zesilovač 5.1

Zdravím,

rodiče už léta hrají doma filmy na Genius SW-5.1 HT, ale poslední rok už hodně zlobí zesilovač uvnitř i potenciometr. Už to bylo párkrát na "pročištění", ale vrací se to stále. Momentálně levý přední kanál funguje jen asi na kousíčku hlavní volume dráhy. Neustálé chvilkové spravování/přeprava se mi zdá nerentabilní. Nové typy těchto geniusek jsou podle komentářů ještě násobně chybovější...

Doma mám ze starého gramce nějaké tesly, v pěkné třešni jak vyžaduje maminka. Napadlo mě proto sehnat nějaký zesilovač 5.1/5.0, a k němu zapojit centr+satelity z Geniuse, a jako přední dát tyhle Tesly, sub úplně vyhodit, že by basy hrál ten předek. Problém je, že když koukám po komerčních 5.1, narazím na komba AVR za 4 tisíce a výš, což se mi zdá overkill. Stačilo by mi opravdu jen audio zesílení, (ty repráčky z geniusu mají udávaných "reklamních" 15W, ty tesly asi budou mírně žravější ale nic zvlášťního), co se týče kvality elektroniky, myslím že nic nemůže být horší, než to, co číňani bastlí do geniusu kde stojí 2500 celej set), proto cena tak do těch 3 tisíc..

Co si o tom myslíte? Mohlo by to tak fungovat i bez subu fajn? Ten sub stejně jenom hnusně hučel a byl na minimu, jinak zvuk z te soustavy naprosto vyhovující požadavkům. A pokud jo, nedali byste tip, kde takový zesík pořídit? Jo, dálkáč je docela důležitý myslím.

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

nic takovyho v týhle ceně nejspíš neseženeš. Kup si geniusy znova. za tu cenu to nemá konkurenci

Web

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

však repro má, tak proč ho odrazovat od použitýho AV receiveru?
třeba namátkou druhý odkaz na který sem narazil
http://elektro.bazos.cz/inzerat/1057829 … AVR100.php

Web

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

zdálo se mi, že chce novej

Web

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Novej bych vítal raději, ale.. Na tyhle nejlacnější AVR jsem koukal taky, nicméně u takových nevím, jestli už nemají provozní problémy (žádná záruka) - vyhodit 3 tisíce a být na stejném by bylo k vzteku.. A taky jsem chtěl konzultovat, zda by to bez toho subu šlo.. Tož asi tak.. Nevylučuju nic, hledám nejvhodnější řešení nastálé situace..

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

novej za tu cenu neseženeš a takovej receiver musí vydržet smile

Web

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Jestli se mohu vmísit, ber to co ti postl Chyna. Za tu cenu a na jaký účel to máš, si myslím, je dobré řešení tvé nastalé situace až až.

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Ještě mě došlo, že za AVR mužu píchnout ten sub z geniusu, co mám.. Kdybych mel jistotu, že ten bazarový AVR je OK beru hned, jenže Benešov je přes celou republiku a znáte Murphyho zákony hmm

Našel jsem ještě nový se zárukou, ale o 1600 dražší.. Do toho by se to dalo táhnout z PC přímo digitálem..

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Tak za zkoušku to stojí. Má na těch stránkách i dost pozitivních ohlasů. Je to na tobě ale pokud chceš požehnání od nás... Za sebe říkám, že bych do něj nejspíš šel.

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Ta nová Yamaha bude tak ohlodaná na kost a tak poddimenzovaná a postavená z úplnýho šrotu, že to nemá cenu kupovat.
Jestli Ti vydrží do konce záruční lhůty, tak pár dní po záruční lhůtě se rozpadne ...
Kup si radši něco staršího, z ruky, klasicky se to dělá tak, že koupíš top model o pár generací starší, který se dá koupit dosti levně a bude na tom mnohem lépe jak nový kus za stejné peníze.

Uvažuj, za  4000,- kč to někdo musel vyrobit, ten někdo to za to dostal zaplaceno, pak se to muselo dovést do ČR, ten kdo to prodává si na to přihodí marži a samozřejmě tam taky musí mít zisk výrobce -  pokud nejsi pako, tak je Ti jasné, že skutečná hodnota a kvalita bude nevalná ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

To jsme to dopracovali, bavit se o těhle echt sračkách....nic jinýho to ani bejt nemůže...to je jako bavit se o autech za dvacku...co si takhle radši předem něco vydělat, než si za každou cenu pořizovat óbršit ? Zázraky se nedějou, mladej...

(upravil Petr32 26. 6. 2011 9:21)

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Ta tvoje "echt sračka" dobře sloužila dobře víc jak 5 let, k plné spokojenosti uživatelů. Chce to trochu rozhled, potřebuju opravdu jen nahradit zesílení na úrovni nějakých čínských TDA + dálka pro bedničky 12x20 cm... V tvém příspěvku nevidím konkrétnější cestu.

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Meleš kraviny - patrně důsledek fetování místního smogu .:lol: Exot který nedokáže zprovoznit blbý Genius NEMŮŽE vyskakovat na PD . Diagnoza : chorobné šetřílkovství . Verdikt : odsouzen k celoživotnímu používání žlutého bordelu mad

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

lol E-mane ty jsi eman smile ale máš pravdu, to je jasné!

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Prosím potencionální přispívající, aby před svou reakcí četli vlákno.. Hádat a urážet se byste mohli chodit také jinam. Díky

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

petře, je to tak, buď pošetři trošku víc financí a kup si něco normálního, nebo si za ty prašule kup opět geniusy smile no nebo další možnost - kterou nechceš je zesilovač z druhé ruky!
Ještě je tu možnost že si něco ubastlíš, ale to asi nepůjde co smile
Tady na tomto foru ti vždy poradí nejlepší volbu ale pokud si budeš stát za svým tak si to kup a dále to tu nerozváděj. OK?

(upravil Petr32 26. 6. 2011 10:54)

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

O finance ale mě vůbec nejde.. Ale není to pro mě. Kdybych našim koupil něco dražšího, poženou mě svinským krokem.. a popravdě mám i pochybnosti, že by nějaký rozdíl při sledování filmů poznali.

Zatratil jsem jen "radu" koupit kanón na vrabce, protože nevyplývá z žádosti. Ale ten balast jsem chtěl zarazit, preferuju slušné chování...

AVR z bazaru, názor na životnost nového AVR (se kterým se bohužel ztotožňuju), na Genius, a tichý souhlas s tím, že by to tak vůbec šlo zapojit jsou relevantní příspěvky a návrhy, za které jsem rád a pomůžou mi (včetně tvého výše). S ubastlením by to bylo úplně nejlepší, ale jak správně píšeš, elektrikář nejsem sad

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Tak pokud netrváš na dělu "kanónu na vrabce", tak kup ten z toho tvého odkazu výše. Myslím, že za ty prachy a k jakým bednám to hodláš používat, říkal jsi cosi o 30W, to snad i stačí.

Už slyším, jak mě tu za tento výrok ukamenujou. Ale z bazaru AVR nechceš - záruka. A chceš nový a trváš na řešení, tak teda...

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Nu, jak se zdá, hlavní požadavek je ta třešeň...nikdo tě neuráží, byla to jen přátelská rada...provizorních řešení jsem si za bolševika užil až až, jsem tedy na ně nějak alergickej, ale tobě to zřejmě nevadí....

(upravil reeb 26. 6. 2011 18:56)

Re: Kde sehnat zesilovač 5.1

Jestli ti ty Geniusy sloužily víc než 5 let tak to máš možná jen štěstí..několik Geniusů, Redstarů ap. jsem opravoval a je to šrot největšího kalibru, čínské reproduktory, tenké káblíky, plošný spoj z lisovaného papíru s 18um mědi, součástky ten nejlevnější šmejd co existuje (hlavně Elyty- Samnc, KYS ap. které poměrně brzy ztrácí kapacitu a bedna začne vrčet), malé presycené trafo které má v klidu 90 stupnů... Nějak to sice funguje ale tohle forum neni o tom takový brak doporučovat.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde sehnat zesilovač 5.1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£