Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 303]

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

BC 12TBX100 má dosť velké Rms a ked mám nejaky reproduktor nazvať zemetrasom tak to bude určite nejake PAčko

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

a cim to krmis? samozrejme ze s rastucou plochou sa to kompenzuje, ale PA cko zosikom pre hifi az tak nenakrmis...

(upravil mechanik 6. 1. 2011 20:16)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

no ale to bude platiť aj pre 10" PAčka, ako vieš technicky dokázať že PA na hifi zosilovači nehrá dobre? ja si to nemyslím, čo 12LX60 ktorý je v F3B?
EDIT: práve PAčkam stačí slabší zosilovač preto že majú velkú citlivosť

(upravil man.earth 6. 1. 2011 19:45)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

F3B som nepocul, ale zemetras to zrovna nebude a na znacku Beyma mam alergiu. 12 palec a hlavne PA s velkym pomerom Fs/Qes nikdy moc hlboko nedostanes, pokial nebude mat bedna NIEKOLKO  stoviek litrov... Takze zlaty scan speak, vie, co ludia do bytu potrebuju! Tam vonku bude mat navrch PA-zatazitelnost a tvrdost zvuku. Ale my sa bavime o pocuvani v bytovych podmienkach. Ono, ta beyma co pises, nie je az tak plnokrvny PA repron, to prave PA ide od 15 palcov, aby sa nezadychal... Inak uplna katastrofa je BW tusim 801D s 15 palcom, dobry priklad, ako zle to moze hrat, aspon to, co som pocul na HE2010 v BA...

(upravil mechanik 6. 1. 2011 19:52)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ked si F3B nepočul tak nemôžeš písať že to neni "zemetras" tak PA je dobré aj na domáce nároky, má malú tepelnú kompresiu, velkú citlivosť, hlboko sice nejdú ale objem im stačí vážne malý, proste sú predimenzované čo má len výhody

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

kazdemu, co mu chuti, niekto PA, niekto "hifi", o tom to je. Z referencii vela ludi, BVA nema bedne "zemetrasy".

(upravil mechanik 6. 1. 2011 20:10)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

jediné čo tvrdíš je že nízke Rms = "zemetras" a PA zrazu majú menšiu dynamiku než scan speak, čo som o scan speaku čítal tak to bolo presne opačne a na vážnu hudbu a podobné žánre doporučovali skôr niečo "živšie"

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ja hovorim hlavne o najspodnejsej oktave, ja Ti nenutim aby si kupil ss ked to tak moc horuco riesis, pre niekoho je ss konecna, ked vie, ako ho pouzit... Mna zase neprinutis kupit si "zivsie" PAcko...

(upravil mechanik 6. 1. 2011 20:21)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ja nikoho do PA nenútim len tvrdím že to čo si počul nebolo spôsobené nízkym Rms

"ano, bedne dalej od steny spravia svoje, ale oproti tiw250 to bude prave vtedy OK, akoby bol tiw250 pri stene, si myslim."
a to je práve ten spodný rozsah

(upravil man.earth 6. 1. 2011 20:28)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

aky roh mi co pridal??? a preco su PA zivsie??? takze pridanie rohom je zeditovane, neviem, co tym bolo myslene. necham sa rad poucit, preco su PA take dobre, naznac...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Sory ale neodkladné povinnosti mi neumožnili zareagovať skôr.
("Nevedel som prestať počúvať a už sa neviem dočkať kedy si ich budem môcť znova vypočuť!)
Tak toto som kedysi dávno čítal v recenzii na Sonus Faber  a to teraz platí o mojich stľpykoch!:)

Antonio: To čo tam píšu po anglicky je podla mňa a toho čo počujem pravda.

Check: Zmeny vo výhybke voči TIW250 boli také ako napísal M.E.

Milan: Objem bedne je rovnaký len som musel dofrézovať vymädzovacý krúžok aby som ho mal kam uchytiť.

Mechanik: Tak presne to som ráno urobil a odtiahol som bednu cca 70 cm od steny. Ako som spomenul že sa mi zdá že basov je až moc tak som chcel zistiť čo sa stane! Zatial pri každých bedniach došlo k oslabeniu basovej sekcie nazval by som to aj prečistenie alebo vykreslenie.
Tu sa stalo to isté. Teraz si asi medlíš ruky a smeješ sa že som sklamaný?
Tak to je velký omyl!!!!!!!!  Je to ešte väčšia PECKA ako to bolo, možem aj trochu viac potočiť koleso doprava bez tocho aby hneď začal drnčať riad v kuchynskej linke na druhej strane baráku. To s tým zbrojným pasom stále plaťí a jednoznačne! smile Buď bez obáv tento 10" je smrť len treba vedieť ako ho naladiť vtom je tajomstvo pôžitku z počúvania.

Ja som totiž vyznavač BBC krivky. Rovné ladenie nie je pre mňa, a to ešte na basoch nabublané nech má hudba šťavu veď si to chcem užiť a nie trpieť!
Ak by som sa držal rovného ladenia tak môžem mať aj 25" a hralo by to ako riť!! To som si už odskúšal a bolo to utrpenie!
Mal som oba TIWi vedľa seba 200 aj 250 a sklamanie bolo v tom že 200 na spodnej oktáve prebúcha 250 nie je to extra rozdiel ale je jasne počuteľný
preto som hľadal  podobný basák ako je TIW200 ale v 10" verzii. SS26W to vyriešil a ďaleko prekonal!

Tak som vám tu napísal moje dojmi z mojich vynovených bední možno to niekomu pri rozhodovaní sa vybrať si nový basák pomôže.

(upravil mechanik 6. 1. 2011 20:40)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

man.earth, tak teda nie roh ale stena, ked si tým chcel povedať že TIW hrá v pristene tak ako SS ked pri stene neni
Stug, ja som to nemyslel zle a určite sa ti za to nebudem smiať len som chcel povedať že ked sa to vytiahne tak to bude mať prirodzenejší zvuk a možno už ani nebudeš potrebovať ten zbrojný pas smile

(upravil man.earth 6. 1. 2011 20:31)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

repraky nikdy v rohu neboli, ani nebudu, boli cca 30cm od steny. Kazdy vieme, ze repra v rohu su katastrofa a zabijak dynamiky. Ale TVMkam je v rohu obcas dobre...  smile

(upravil mechanik 6. 1. 2011 20:53)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

aj teraz som myslel stenu cool opravené, ja som tak reprobedne posúval a zistil som ze sa to menilo stále teraz ich mám v strede izby, roh aj stena... idealne bude asi fakt to umiestnenie 3 SW v izbe

no končím toto je OT, chcel som len povedať že sa to Rms pri rozdielnych reproduktoroch porovnávať nedá, nič viac, nikoho nenútím do PA ani nič iné, možno bude lepšie ked to tu Admin premaže

man.earth, ohladom PA som ti poslal mail, kde máš odkaz na porovnávanie skreslenia PA a SS a ešte pár vecí

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Man.earth popisoval důsledky nižšího rezonančního vrcholu. To já znám a to mě nezajímá.
Mě zajímá co jsi změnil technicky řečeno v mikrofarech a v milihenry. Nebo součáskově zůstala výhybka stejná?

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

A nakonec by mě vlastně zajímalo jak jsi to naladil, obecně převýšení dole kolem 30Hz udělá svý.

Nic se mazat nebude.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Osobně si myslím, že i tiw 250 by šel naladit v bedně a výhybkou tak aby pumpoval taky pěkně , ale je fakt , že ss umějí malé basáky dělat dobře. Kdysi o nich prohlásil jeden můj známý, co má firmu na výrobu beden že to jsou "mistři basů". Asi bych souhlasil.
Nicméně jak jste se tady bavili o 12" beymách od BVA tak jsem to slyšel a mně se to moc líbilo - hluboko to nešlo ale zato to mělo řádnej odpich a třeba takový "cepelíni" na tom zněli hezky. Jo a vůbec to nemélo péáčkovej zvuk.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ze by Xavian? Inak ss22w je velmi podobny TIW200XS.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

ne - X to není

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

velmi sa bavim, ked ma chce niekto presvedcit, ze PA prehra SS, ked sa bavime o spodnej oktave, mne je vyhoda vyssej citlivosti nad 100Hz uprdele, tak poprosim mechanika, nech nie je hyperaktivny v dokazovani, ze PA je uplne inde za malo penazi, ja mam svoje riesenie a PA mi k tomu nechyba... Ked mi ide o spodnu oktavu, netvrd mi, ze PA predci ss, skor tam to PA s lin. vychylkou nula nic /bavim sa o zhodnych priemeroch/ velmi rychlo dodycha a kedze je v rovnakom priemere, ma zvacsa vyssiu Fs, tak proste pod 100Hz je mi k nicomu. Ten ss nevyraba tie repra zo srandy, je to repro na domov a ide hlboko, takze PAckom ho nenahradim, v zhodnej litrazi sotva. Hovorim, ine to bude vonku alebo na diskoteke, pri priemeroch nad 15 palcov. Takztie tepelnu kompresiu 50mm cievky SS riesit doma nebudem, i ked mi stale predstieras tento "problem", nerobim diskoteky. Proste kazdemu vyhovuje nieco ine, ja potrebujem skor tichy posluch v plnom rozsahu uz od nizkych hlasitosti. Preto, kazdemu to, co mu vyhovuje, a o tom to je. Nepotrebujem tu riesit, ci som si ja vybral svoje menice dobre, lebo viem, ze pre mna ano! Forum nie je o napominani druhych, aby si kupili to a to. Detto nechaj tak moj seas w18nx, 18 soundom ho nenahradim.

Příspěvky [61 až 80 z 303]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£