Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro studenta do 3000,-

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 62]

Téma: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Zdravím,

Mohl bych poprosit zde přítomné odborníky o radu jaký zesilovač koupit ? Bude pohánět klasiku od seasu http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17.html bude to moje sekundární stereo mimo domov, takže nepotřebuji hájend, jen něco co mi nebude kazit uši.

Stanovil jsem si limit 3000,- (nebo lehce přes) na akru je toho spousta, ale nevím co si vybrat.

Padlo mi do oka tohle.

http://aukro.cz/item1238049542_sony_ta_ … inear.html

http://aukro.cz/item1238049528_pioneer_ … _550w.html

http://aukro.cz/item1237670454_denon_pm … h_end.html

atd...

Díky za pomoc.

(upravil pslava 20. 9. 2010 16:10)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Tož, po zvukové stránce bych šel do denona...
(osobní názor,jen mě zajímá, jestli jsem se trefil) smile

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Můj osobní názor je zase Pioneer a jak jsem koukal, prodejce tam má i A9, faktem je že 750,- přes limit.

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Určitě ne Sony a Technics.. Jinak je to +- asi stejné, starší komerce...čili žádný zázrak. Možná některé vyšší modely.

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Vzhledem k tomu, ze ten DENON nema nekolik sroubku na zadnim krytu, tak se v nem nekdo vrtal. A jak odborne to je otazka.

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Podobné věci kupovat na Aukru je strašlivý risk, protože to může být neodborně opravené nějakým patlalem z televizní opravny a pokud to za měsíc bouchne, tak u Denonu i Pioneeru je zaděláno na pořádný průvan v peněžence. Zkus raději ebay.

Web

(upravil mongol 20. 9. 2010 18:49)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

musím potvrdit, že je to loterie, z pěti koupených zesilovačů na Aukru fungoval jen jeden a to jako naschvál blbej Technics SU-V7, přístroje z Německa bývají bezvadné

(upravil Benazi 9. 10. 2010 16:06)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

bez diskuze,brácha, si ted koupil Pionýra 656 supr stroj.stojí zato připlatit.

https://i.postimg.cc/gn8M5mk6/1870323.jpg https://i.postimg.cc/nXxdfgCS/1870324.jpg

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

To Benazi: I na tomhle Pioneeru chybi sroubky u reprosvorek, to mi reknete co je to za ko...ty co to prodavaj a nemuzou tam dat alespon vsechny sroubky. Tohodle su musi vsimnout kazdy rozumny beloch, ktery ma pet pohromade.
Na aukru opravdu nic nebrat, maximalne tak v poskozenych, protoze tem je 99% jistoty ze je to opravdu poskozeny.

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, koupí zesilovače přes aukro jsem sice získal pěkně vypadající krabici, ovšem vnitřek byl osazen každý pes jiná ves, a bylo vidět, že se v tom někdo vrtal. Částka za opravu převýšila několikanásobně cenu dražby. sad Zkusil bych být tebou spíše nějaký hifi bazar..

Web

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Tak sem se nakonec praštil přes kapsu a vydražil tohle http://aukro.cz/item1226967933_nad_luxu … fisty.html s tím, že bych časem dostavěl 5.1 ... co myslíte ?

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Ja myslim, ze komu neni rady tomu neni pomoci, ale treba budes mit stesti. Jeste jedna vec, tohle neni klasicky stereo na poslech muziky. O NADU ti vic muze rici SINCLAIR.

(upravil sinclair 21. 9. 2010 9:32)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Pioneer A616 mám i já. Je po poměrně nákladné opravě a částečném tuningu, bývalý Littlův.
Nedávno jsem měl zajistit aparát na takovou zahradní party papalášů, nechtělo se mi tahat s celým AC rackem i s rackem se zesilovači, tak jsem si tam vzal ke třípásmovým kompaktům ala Zeck tohohle Pioneera. Valil zdatně osm hodin pod téměř plným výkonem /nutno podotknout, že k tuningu patřilo také doosazení dalších slotů pro výkonové tranzistory/ a ani se pořádně nezahřál. Odolný stroj s obrovským výkonem, odolností a po výměně OZ i vynikajícím zvukem.
K NADům bych podotkl jen asi toto:
Novější přístroje, jako je třeba C355BEE nebo C375BEE bych si už nekoupil. Jako jejich servisák jim vidím pod pokličku a někdy to není příjemný pohled - nicméně NADy jako takové jsou minimálně o dva řády provozně spolehlivější, než cokoliv z dalších značek srovnatelné cenové kategorie.
Kdybych si měl koupit NADa /integrovaný zesilovač/, byl by to bezpochyby C370 druhé generace, pokud dělenou sestavu, která bývá zvukově ještě lepší, tak by to byl asi C116 a 216, případně strašlivá THX monstra 208THX a 218THX. Ani předzesilovač C162 a koncák C272 nejsou špatné.
Následná sestava C165+C275 nepřináší nic nového /spíš naopak, ale o tom se raději nebudu šířit/, ale pro konzumní uživatele má C165 jednu obrovskou výhodu-USB slot, do kterého prostě zarazíte 4GB flešku a hraje to celý den...
Resumé: starší stroje od NADu, Pioneeru, Denonu a AKAI jsou vyrobeny podstatně poctivěji a z lepšího materiálu, i když s opravitelností Denonů je to dnes na pováženou. Servis výhradního dovozce, Eurostaru Ostrava téměř zlikvidoval servis a přestal i dodávat náhradní díly, takže se to musí obcházet různými jinými cestičkami přes ASWO a ze zahraničí, což se při nějaké fatální poruše dost prodraží.
Taková PMA-920 od Denonu sice i dneska opravit půjde, ale bude to stát dvakrát tolik, než když Eurostar fungoval tak, jako dřív. Navíc PMA-920 se vyskytuje ve dvou verzích - s bipolárním a mosfetovým budičem, přičemž ty 30W laterální mosfety v pouzdře TO220 stojí asi 400Kč/ks...

Osobně si myslím, že do 3.000Kč koupíš leda nějakou několikrát /a bůhví jak odborně/ opravovanou sračku, se kterou budeš mít jen zlost.

Web

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Vydražil jsem toho NADA 752 máš s ním nějaké zkušenosti Sinclaire ?

BTW... kdysi jsem koupil za 2000,- DENON PMA-560 který si tunil a ten byl v naprostém pořádku, takže nemám vaše špatné zkušenosti.

(upravil Benazi 22. 9. 2010 17:02)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Petr-131:je to určitě spolehlivý prodejce ,nemá žádne špatné reference .nesmíš být z toho vypičený.

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Leoši, je nějaký velký rozdíl mezi C356 a C355?

Web

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Když odhlédnu od provozních možností, tak 356 je udělaná z horšího materiálu.

Dneska už není v zájmu výrobce ani prodejce dělat zesilovač, který vydrží 15 a více let. Je potřeba vyrobit takový výrobek a z takového materiálu, aby byl majitel víceméně donucen po dvou až třech letech přístroj buď nechat zrecyklovat a koupit nový model, nebo zrepasovat, pokud si na něj zvykl už natolik, že se jej nechce vzdát. Problémem je ovšem to, že už po dvou letech výrobce končí s dodávkou náhradních /většinou klíčových/ dílů, takže přístroj jde tak či tak do šrotu, pokud se v něm posere něco zásadního.
Drobný příklad: vyrazit z NADu například čelní desku ovládání na T752, na které jsou tři procesory, je nadlidský úkol a na jednu tuhle desku už čekám tři měsíce.

Web

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

Benazi, ten Pioneer A-616 je se svými 2x120W pěkně na hraně a pokud se dost ohřeje, nebo ho někdo vyzkratuje, jde do hajzlu, má v každém kanále jen jeden pár 2SA1302/2SC3281. Sice poměrně robustní buzení, ale zapomněli na base-stoppery, takže pokud se prorazí koncáky, jde do řiti i budič s rozkmitem, v Littlově kusu to šlehlo až na vstupní kaskódu a odesral to ten dvojitý Jfet. Tož tak, abys věděl, co máš.

Web

(upravil Benazi 21. 9. 2010 17:03)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

tak to se nám ješte nepodařilo,takhle jedná jen hovado,co si neumí vážit věcí,aneb nějaký hifista co si na něj jen hraje a nemá o tom ani páru.Při rozumném zacházení by měl býti klid,a tak to je se vším,znám borce, co zatáhl do bedajlí a urval řetěz,tak to se mi ještě nepodařilo.

(upravil Petr-131 21. 9. 2010 18:37)

Re: Zesilovač pro studenta do 3000,-

To Benazi: Je to spolehlivy prodejce? Je to jen prekupnik, ktery o tom zesilovaci vi prd, koupil ho nejspis na ebay jako poskozeny a ted prodava na aukru. Jen to ze prodava zesilovac bez sroubku svedci o tom ze se v tom nekdo hrabal. Nikdy jsem nerekl ze je to spatny stroj, ale nekdo se v nem hrabal. Tot vse.
Reaguji na toho Pioneera

Příspěvky [1 až 20 z 62]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro studenta do 3000,-

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£