Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Aký CD prehrávač do 300,-eur

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Zdravíčko, pevne zamýšľam kúpu samostatného CD prehrávača, samozrejme ako inak s podporou prehrávania MP3.
Stanovenou cenou do 300eur je pre mňa v rozumných stredných medziach, pripojené bude zatiaľ k onkyu TX-SR606, kým neporiešim v budúcnosti lepší stroj, prepojením predpokladám optiku, na farbe prístroja nezáleží.
Po dlhšej dobe mám vyhladnuté dva prístroje Onkyo DX-7355 (250e) a Harman Kardon HD980 (270e). U toho onkya som sa nedočítal takmer nič, neviem či vôbec niekto má takýto prehrávač, i keď je prepodklad, že to môže byť slušný kúsok, za to HK je zatiaľ jasná voľba, ale otázna je funkčnosť a spoľahlivosť mechaniky, ktorá je dosť omieľaná na webe. Možno aj vy máte iné ctené skúsenosti, rôzne prehrávače, tak sem s nimi smile

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Pokud nejdeš po SACD, není lepší ty prachy investovat do HTPC + dobré zvukovky?

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Trochu přitlač na financích a pořiď Pioneer PD-D6-J, optiku neřešit má velice kvalitní analogový výstup přehraje CD-DA, MP3, WMA, SACD.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Tak to bych koupil raději NAD.

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Proč si neseženeš úplně obyčejnou plečku s digitálním výstupem a nevyužiješ převodník toho onkya?

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Počkať methman, chceš mi povedať, že rozdiel pri prehrávaní cd medzi súčasným dvd prehrávačom šhitom sony dvp-ns78h (cez koaxiál)  a trebárs tým HK (cez optiku) nebude rozdiel vo zvuku žiadny ?

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Nechápu moc otázku. Řešíš optika/koax nebo line in/digital in?

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Mám na mysli rodziel v prístrojoch... Predsa si nemôžem dovoliť povedať, že lacný sony dvp-ns78h (s klasickým prevodníkom 192kHz/24bit)  bude mať rovnaký zvuk ako Karman Kardon HD980 (wolfson 176kHz/24bit) cez rovnaký digitálny výstup...

Web

(upravil Jarous 19. 7. 2010 22:05)

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Kritik: to by jsi se divil jak Pincek umí přehrávače...,je mnohem lepší než NAD ve stejné cenové kategorii, vím co píšu, mám tu možnost porovnat.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Omlouvám se za offtopic,ale asi nechápu,proč investovat do CD přehrávače 300€,když se na něm budou přehrávat MP3,mohl by mi to někdo objasnit?

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

dbmax napsal:

Mám na mysli rodziel v prístrojoch... Predsa si nemôžem dovoliť povedať, že lacný sony dvp-ns78h (s klasickým prevodníkom 192kHz/24bit)  bude mať rovnaký zvuk ako Karman Kardon HD980 (wolfson 176kHz/24bit) cez rovnaký digitálny výstup...

Nevím jak ty, ale já si to dovolit říct můžu. smile Vážněji - využiješ jen převodník v AVR. 1xDA. Přes ten to tak jako tak půjde a odpadne 1x DA-AD. Na možnosti CD a MP3 to je zcela dostačující. Že ti jeden nebo druhý přístroj bude znít "jinak" je docela možné, o důvodech se nemá cenu dohadovat a vidím předem, že se ti HD980 bude jistě líbit víc. Podstatou sdělení bylo, že je lepší 300€ použít účelněji. Mezi rozumně kvalitní elektronikou jsou rozdíly ve zvuku malé oproti změnám v reprosoustavách a v poslechové místnosti. Na 300€ mě vyšel kompletní materiál na jednu bednu a to jsem se v ničem nemusel omezovat.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

áha díkes, to znamená že zásadný zvukový rozdiel sa konať nebude, predsa sú to len digitálny nuly a jedničky smile bude užitočnejšie investovať do niečoho iného, pretože dvd player pomaly a iste zdochýňa, preto som v budúcnosti chcel riešiť samostatne Blueray player a CD player zvlásť. Pokiaľ  financie dovolia možno to tak poriešim. Akustické úpravy v posluchovke robiť extra nemôžem to je taký malý kamrdlík a základy už mám .)
feketek: budú sa prehrávať origoš audio disky včetne mp3, není nič na nechápanie.

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Zanedbáme-li chyby dekódování díky mizerným mechanikám, rozdílný jitter u různých přístrojů a z toho plynoucí úplně jinak "posazený" zvukový projev, odrazy na špatně přizpůsobených coax konektorech nebo nechutně pomalé hrany vytvářené nekvalitní optikou, (jinými slovy zanedbáme-li vše podstatné včetně toho co jsem zapomněl zmínit), jsou to opravdu jen jedničky a nuly a není co řešit...

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Jak píše Ondra, záleží na kvalitě snímání a rekonstrukce nasnímaného, samotné topologii přehrávače - dac, napájení, výstupní obvody...Jestli si někdo myslí, že HTPC za pár tisíc s kvalitnější zvukovkou to řeší, tak se hodně mýlí.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Takže všetko so všetkým v celku súvisí, už samotné napájanie a kondíky pri drahších kusoch sú viditeľne ´´väčšie´´, niekde sa to odrazíť musí, pri optických prepájacích kábloch asi nebude mať veľký význam kupovať tie najdrahšie...

Web

(upravil dawsoo 20. 7. 2010 23:08)

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Souhlasím s Jardou a dopručil bych taky toho Pioneera... s NAD-em v podobný i vyšší cenoce se to nedá vůbec srovnávat. Slyšel jsem vyšší devítkovej model spolu ze zesákem a překvapilo mě to. Kdybych musel mít továrnu asi bych šel to týhle kombinace pokud mam mluvit o nových přístrojích.

Není co dodávat...

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

opamp napsal:

Zanedbáme-li chyby dekódování díky mizerným mechanikám, rozdílný jitter u různých přístrojů a z toho plynoucí úplně jinak "posazený" zvukový projev, odrazy na špatně přizpůsobených coax konektorech nebo nechutně pomalé hrany vytvářené nekvalitní optikou, (jinými slovy zanedbáme-li vše podstatné včetně toho co jsem zapomněl zmínit), jsou to opravdu jen jedničky a nuly a není co řešit...

Nemáš prosím nějaký odkaz na kvantifikace uváděných jevů na poslech? Nebo alespoň jejich kvalifikace. Hezky česky: kolik čeho už vadí při poslechu a co už ne.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Methmane, něco o tom je na lampizator.eu, přesně si to bohužel nepamatuju. Jsou tam i waveformy digitálních výstupů různých strojů. Nutno si uvědomit, že SPDIF nedisponuje žádnou "zpětnou vazbou" typu ACKnowledge / parita / opakování přenosu bloku, prostě naslepo posílá data jedním drátem, DACane přeber si to. A hodiny se z těchto dat rekonstruují více či méně sofistikovaným PLLkem... jitter nebo odrazy mohou jednoduše zmást tvarovací komparátor, rekonstruující z těch patvarů na konci kabelu ony obdélníky, "nuly a jedničky" - prostě tohle není duchařina ála pemza ale faktická technická ubohost.

Dokud jsem neslyšel na vlastní uši rozdíl při krmení HS-DACu z různých DIGITÁLNÍCH zdrojů (různé CD přehrávače a zvukovky) byl jsem taky skeptický.

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Dík, mrknu na to. Tady nejde o skepsi či ne. Zajímá mě primárně objektivní vztah měřeného a slyšeného, kde je stanovena prahová hodnota toho či onoho pro slyšitelné/neslyšitelné. Nazastávám v tomto žádný silný postoj, protože jsem se o to nikdy nijak nezajímal a ani jsem nikde neviděl slepé testy, které by se k dané problematice vztahovaly. Vždycky mě mordovala jedna věc - proč jsou ty chyby vždy ve "zvukové kvalitě" (jinak posazený projev) a nikdy nezpůsobí kolaps - vynechávání, prskání atd. jako když jsou data nedostatečná.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

No, chyby čtení se do jisté hodnoty opravují pomocí samoopravných kódů obsažených na CD (CIRC jestli si to ještě pamatuju dobře) a od jisté hodnoty nastupuje interpolace (různí výrobci mají různé algoritmy) popř. muting.

U chyb přenosu to je zřejmě tak, že "za běžných podmínek" nejsou tak kritické aby došlo ke ztrátě synchronizace PLL.

Ale to asi píšu věci které víš.

Prahová hodnota mě zajímá taky.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Aký CD prehrávač do 300,-eur

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£