Téma: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Něco pro pobavení - Recenze a cena nových 2p reprosoustav VOBA Note Commona

http://www.f-sport.cz/hifinazory/strank … ommona.pdf (1.6MB) - krásná, výživná recenze smile
diskuze na fsportu: http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?ac … amp;page=0

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Docela by mě zajímalo jestli jsou ty repra upravovaná nebo ne..... když už se na tom hájenťáci tak rozplývají lol

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

No nejspíš podle toho jak z toho byli posraní tak ty bedny dostali za recenzi ne trvalo a zadara a repra musí být minimylně pozlacené,ať si myslí každy co chce tak mi to připada trochu ujete a chtělo by to nejspíš trochu ubrat ale je to jen muj nazor.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

A proč ne?

Web

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Hi-END TVM!! By mě zajímalo co na tom stalo 21000,-Sk

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Přesně proto Hi-END z TVM?To snad ne.Vim že je spousta horších repro ale kdyby Valmezaci neusnuli na vavřínech někdy před 20 lety tak by nebylo taky tolik lepších repro tak proto.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Správně,  optimálně naladěné reprosoustavy s (možná modifikovanými ) reproduktormi TVM proč by nemohl být Hi-End?
Značka reproduktorových měničů ještě neznamená automaticky katastrofu, nebo že to je automaticky super.
Levnější repr. měniče s optimálnou výhybkou, ozvučnící (podle mě) můžu hrát lépe než dražsí repr. měniče ve špatné ozvučnici, a špatnou výhybkou.
Nezapomeňte v ceně reproduktorových soustav se odráži i peníze investované do vývoje.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

To nejsou hájenťáci, ale debilové. Na fsport choděj povětšinou kreténi, co jsem se koukal lol

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Preco by to nemal byt High-End. Ten  rozdiel nakupnej ceny materialu a predajnej ceny je predsa Haaj-Endovy. smile

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Přesně tak pokud vím High-End = Horní konec (cenový) skoro všude ve světě ,jen tady se z toho udělalo díky časákům typu S&V,Audiovideo Revue,Hi-Fi,High-End Report a spol to co pod tím vnímá tady a teď  99% lidí ..že jde o audio nirvánu... lol

Není co dodávat...

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Tak jo tak proč se tu teda většína kdo začinal na TVMkach divá dal a výš např. po Vivach.Visatonech,ScanSpeakach,Perlessech a šlo by i jít dál Focalech když je to tak dobré,když je to teda otázka financí proč teda TVM nepřitvrdí na ceně a neuděla něco o dost dál,kde je ten vývoj,řekněte někdo co se teda od revoluce v nabídce tak změnilo.Já sem kurva taky čech ale tohle mě sere rád dam peníze za něco dobrého ale stím co je u nich momentálně v nabídce se teda vrchol poslechu postavit nedá a štve mě to.A jestli panove fakt neslyšíte rozdíl mezi vrcholem TVM a třeba Visatonm tak to mi poser záda a že je to o ceně no a co tak udělají něco co muže konkurovat a koupí to dost lidí i za vyšší cenu pravě proto že je to české a ja budu první.Jěště že tu mame lidí jako je p. Leoš Malaník,ing Josef Sedlak a jím podobní uspěšní podnikatele kteří jdou dál.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

V Tesle už nejsou lidi co to umí...

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Stejne si myslim, ze postavit z TVM jdou slusne hrajici bedny. Zaroven, kdyz dostane do pracek Seasy nejaky -censored- tak z nich "postavi" paskvil, ktery ani papirove lepsi menice nezachrani.

(upravil Brehowicz 16. 7. 2007 8:27)

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Ano slušně hrající ale ne Hi-END.No a to že někdo dokáže zprasit vyborné repra ať již nešťasnou volbou repro do jedné sestavy nebo vyhybkou či samotnou ozvučnici to je jiná.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

188 budiž, i když... taky nicmoc, ale co nekonkrétní šustivá 104? S tou se prostě nedá nic dělat, nemůže to hrát dobře, za ty prachy to rozhodně nestojí, 1/5 ceny by šla.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Zkrátka můj nazor je jsou to repra pro slušný začátek ale jinak se mají hodně co učit od jiných ale možna se to menegentu TWM nechce nebo nemají na vývoj peníze nebo je vtom strach,vi bůh.

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

pokud vím tak Mike do tech jeho Vobabudek dává upravené repráky rozhodně jsou trochu jiné závěsy a magnety celkově je tam menší Q a tak.
Na to že by tam byl teslí vejškáč bych äž tak moc nesázel některý jiný značky vypadají podobně. Nebo jsou tam úpravy které totrochu rovnají.
Slyšel jsem pouze Sforzáta (výšky audax) a Na tesly to nezní až tak špatně ale nepřekračuje to omezení dané konstrukcí měničů. navíc bedny jsou dělané tak aby měly ten příjemný neunavující zvuk což se dost viditelně projevuje na cháře. Kdysi měl jejich měření na stránkách PMA ale už to asi vyhodil.

(upravil bastl 16. 7. 2007 16:17)

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Tyhle bedny jsem neslyšel ale po zkušenostech s TVM(taky jsem na nich začínal) třeba v AUTHENTIC VOICE apod. se to dá opravdu popsat jen jako příjemný neunavující zvuk(jinak taky jako nedynamický, neživý, nedetailní ...). Pokud se nepřipojí na pořádnou Hifi aparaturu která z toho vyždíme sem tam nějak detail je to použitelný třeba s nejlevnějšíma AV receiverama, který maj většinou agresivní, plechovej zvuk a výborně se doplní. Jinak podle fotek je jasný že se tady platí za výtečný zpracování a poctivou kounstrukci.

(upravil dawsoo 19. 7. 2007 14:35)

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Kurnik ta diskuse z odkazu je výživná... asi se na to bastlení vyprdnu a koupim je lol ne vážně já věřím že se s modifikovanými TVM dá dojít slušně daleko ale za cenu imho ukrutný vyhýbky... stejně tak věřím že kdyby stejný (na beton šikovný kerý ví co dělá) konstruktér použil jiný odzákladu "kvalitnější" měniče bude výsledek mnohem dál...  Jinak vejškáče podobnýho designu dělala/dělá myslím i VIFA... ale pak by ty bedničky 100% nestály pod 20tis

Není co dodávat...

Re: Něco pro pobavení - VOBA Note Commona

Dawsne-Ale v tom připadě ma to cenu předélavat repro,měnit zavěs,měnit magnet,sypat keramicke mikrokuličky na memb. ala Focal nebo jak by sis tu předělávku představoval.Ja ti nevím ale v domacích podmínkach???,ale skus,skusit se má všechno že jo akdo nic nezkazi hovno ví.Když dva dělají totéž nikdy to není totéž.Asi se nám to dobře mudruje ale fakt by to chtělo ze strany TWM konečně udělat nějakou ucelenou řadu repro která by mohla konkurovat jinym značkam.Tím fak nechci walmezáky hanit ono ty repra jsou jako základ dobre jenže i tady jde vyvoj dopředu a je škoda nechat jine utéc i s potencialnimi zákazníky.Jen se stačí podívat tady na foru kolik lidí se poohlídlo po jine značce a fakt uznalo že těď jsou jinde ikdyž za jiné penize ale to už je jiná stránka věci.