Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač pro line a mikrofon

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: zesilovač pro line a mikrofon

sháním nějaký šikovný cenově dostupný zesík cca 100W pro zvukovou kulisu s možností
připojení mikrofonu pro nějaké vyhlašování. napadají mě dvě varianty nějaký powermix
nebo nějaký hifi stereo zesík a pokusit se vztup Phono použít pro ten mikrofon.
Má někdo s použitím phono pro mikrofon? díky.

Re: zesilovač pro line a mikrofon

Jistě, jde to předělat téměř vždy, většina korekčních zesilovačů Phono jsou zpětnovazební, tak stačí korekční RC články zaměnit za vhodný odpor a snížit vstupní impedanci. Jen najít vhodný zesilovač, doporučoval bych Akai a Denon, vyšší řady mají lépe dimenzované zdroje i chlazení.

Web

Re: zesilovač pro line a mikrofon

Takže prakticky přímé napojení bez úpravy nebude fungovat?
Pokud koupím nový zesík a začnu v něm něco předělávat
tak je se zárukou konec. Tak nevím jestli nebude lepší koupit
nějaký ten levný powermix a tento problém raději neřešit.
Našel jsem powermix za zajímavou cenu http://www.musiccenter.cz/Behringer-PMP … m/:3:28157  tak nevím, cenou šlape na levné hifi zesíky
a má vstupy přímo na mikrofon a ještě může signály směšovat což u hifi zesíku
nikdy nepůjde.

(upravil sinclair 15. 6. 2010 23:10)

Re: zesilovač pro line a mikrofon

Ale jistě, máš stoprocentní pravdu, ale na Behringer se vyprdni, je to šrot.
Kup si v Prodance něco od Mackie nebo Allen-Heath.

Web

Re: zesilovač pro line a mikrofon

Díky za typ, ale koukl jsem na prodance a od Mackie nebo Allen-Heath jsou všechny ze zbytečně moc vstupama
a hlavně od 10tis víš. Je to s tím behringrem tak zlé. Je tlak na cenu, protože bude používáno pouze příležitostně
několikrát do roka a nejedná se o komerční využívání tzn. nic mi to nepřinese(prašule).Díky.

Re: zesilovač pro line a mikrofon

V tom případě ten Behringer poslouží dobře...

Re: zesilovač pro line a mikrofon

Pokud Ti nebude vadit, že uváděný výkon je ve skutečnosti pouze poloviční a že celý powermix velmi šumí, tak ano, párkrát do roka to asi poslouží.
Pokud by nevadilo, že je to mono, tak by velmi dobře posloužil zesilovač TESLA AZK052, který má 100W a dva nezávislé směšovací kanály, je u něj tedy možné mikrofon přimíchat k signálu z PC nebo CD. Tento zesilovač se poměrně často vyskytuje v bazarech a aukcích a jeho cena téměř nikdy nepřesáhne 1000Kč.

Web

Re: zesilovač pro line a mikrofon

No jeden známej má nějakej Behringer Europower a pohání jím Peawey bedýnky. Ty samý jsem slyšel ma Mackiem a hráli na něm o hodně líp (jednou jsem mu ten Behringer zkusil poladit a opravdu to nešlo vylepšit). Navíc ten Behringer nechutně šumí - v hospodě plný lidí to není ani tak poznat, ale při různých sportovních akcích kdy hraje relativně potichu je už z dálky slyšet pořádný šum.
Jenže jemu to přijde takhle v pořádku a je s tím spokojenej. Nejsem žádnej netopýr, ale jsem trochu rozmlsanej aparátama od Karampery, EAW a podobných s čím sem jezdí muzikanti, takže se mi ani nelíbí ani Megaton nebo Dynakord, jenže Behringer je ještě mnohem horší.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač pro line a mikrofon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£