Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

No asi by to bylo rychlejsi, ale ja sem predpokladal male zmeny, takze nevim, jestli by to bylo dostatecne presne meritelne. TSka pomoci impedancky imho vyjsou lip, a pres ten Speaker Workshop by to nemuselo trvat dlouho...

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

SpeakerWorkshop neznam, co to je?

(upravil check 12. 8. 2007 21:43)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Umi to zkalibrotvat zvukarnu a merit impedancku, potrebujes k tomu akorat kabely a par nevykonových rezistorů. Jen to nějak nastavit...
Kabely, rezistory a freeair věž na repráky sem si udělal, ale nastavení ... nemám na to už náladu; rada by se hodila.

autorský web
návod (bohužel nějak se neshoduje s realitou)

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

dik, k ty mezere-ten nastavec v mezere "zkoncentruje" mag. pole, predstav si ho jako takovej pomyslnej hromosvod, nebo spis dva proti sobe, kde ten druhej by byl z nebe. mezi nima by pak el. pole bylo nejsilnejsi- tak tady je to neco podobnyho- teda alespon ja to tak chapu... pak je ti jasny, co zpusobi, kdyz ho das pryc...

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

tak jsem se do toho pustil. tady je prvni obrazek. vlevo zjednodusene polovy nastavce- snad je to dobre, vpravo- zatim nejlepsi vysledek dalo tohle usporadani. ta mala neodmiova kulicka je tam nahovno, je tam spis omylem. davani tech neodmiovejch valcu akolo se jaksi miji ucinkem, nehlede na to, za aby byly spravne orientovany, museli by se hodne pevne pripevnit. dalsim zajimavym poznatkem je , ze zezadu ten pridavnej magnet drzi v obou orientacich. v jedny prirozene o poznani lepe, v ty druhy ho pak celkem solidne zvlada pritazliva sila k spodnimu nastavci, coz me trochu prekvapilo, myslel jsem, ze budu mit co delat ho jen priblizit smile je dost mozny, ze ve svejch uvahach ohledne silocar tech magnetu delam nejaky chyby, protoze to neni nikde kloubne vysvetleny. kdyby nekdo narazil na nejakou teorii mag. poli srozumitelnou i pro stredoskolaka, budu jen rad, kdyz se o ni podeli. http://img293.imageshack.us/my.php?image=magnetyxg5.jpg

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Já teď budu mít jednu 226ku i s feritovým kroužkem, mám tu nějaké magnety a tak. Seženu si slušnější mikrofon. Sice nebude kalibrovaný ale to to zas tak nevadí, půjde jen o tu hlasitost. Popř jestli zjistím jak změřit tu impedanci přes ten program, tak to zkusím. Jen tak ze srandy nečekám od toho nějký výsledek, ale jsou prázdniny a nemám co dělat tak to zkusím. Ale podle mě se nějak moc nikam nepohnu.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Já sem jenom nechápal tu obecnou větu, že pólové nástavce zvyšujou intenzitu pole uvnitř mezery (blbost). Jak je vidět z obrázku, tak všechny mag. čáry procházejí středem, takže není co zvyšovat. Nástavce "energii" soustředí co nejblíže magnetu - kmitací cívce.
Jak měříš tu hlasitost?

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

uchem smile bohuzel jsou ty rozdily docela dost maly, takze je to docela tezky.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Uchem? A co tak si zajistit stejné podmínky (poloha, stejný pokoj mikrofon stejný software atd) a prostě pustit třeba 100hz bez přidaní magnetů v programu změřit hlasitost v dB a pak tam přidat ten magnet a znova to stejné? smile Uchem nevím nevím . .

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

to bych ten mikrofon musel nejdriv najit smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Ježiš tak hledej nebo si kup obyč za 100kč . ..

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

na mereni tech TS asi kaslu, vubec se mi do toho ted nechce. jako optimalni se mi jevi prstenec zezadu pridelanej tak, aby se k repru pritahnul a ctyri neodmiovy valcovy megnety uvnitr tohoto prstence orientovany opacne, nez ten prstenec

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Poradíte nám někdo jak to změřit? smile

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Dotaz,trochu od rozepsaného tématu.Ják se změní vlastnosti použitého ARN 188-05 s jedním magnetem přidáním druhého magnetu,který se dá koupit za "pade"?Bude tak trochu kopie ARN 188-07?

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Doufáme, že se z toho stane kopie ARN 07, i když ne asi dokonalá, ten magnet, co se dá koupit samostatně, není tak tlustý (dva na sebe?).
Všechno to stojí a padá na tom, že to není nikdo z nás schopnej nějak exaktně odměřit.

Web

(upravil check 4. 9. 2007 18:23)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Tak sem trochu měřil. Vyšlo mi následující:
přidám magnet tak, aby se odpuzoval od repra - zisk citlivosti
přidám magnet tak, aby se přitahoval k repru - úbytek citlivosti
přidám pólový nástavec - úbytek citlivosti.
Obyčejně zaznamenáno, srovnána intenzita signálu (sin 1khz z WinISD) v CoolEditu. Repro 12BR70, usazeno na nohách pro měření freeair, aldaxí 100. Se soustavou mikrofon/repro se v průběhu i mezi měřeními nehýbalo.
Přidávaný magnet má jeden pólový nástavec, který při odpuzujícím smile stavu vadil, dám ho na druhou stranu.

Na obrázku chybí stav s přitahujícím se magnetem, ale ten sem popsal.
http://www.check.wz.cz/docasna/magnet.png

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

checku, kupoval jsi teda nějaký magnety? Z tudmať? Zkušenost? Rychlost dodávky? Nepřišly omlácený nebo něco?

(upravil check 10. 12. 2007 11:52)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Magnet mi poslal člověk z rozbitýho repra. V dredu o 12BR70 je měření. Kdyby někdo objednával a šla část objednávky dopravit do Prahy, tak taky něco vezmu.
Luikas tam nakupoval.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

no bral sem jen mensi kousky, ale omlaceny nebyly. solidni pristup, pomerne rychly dodani, v postacky krabici s bublinkama... jestli chces jen neco malinkyho, docela se to prodrazi kvuli postovnymu a balnymu (stovka)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

dík