Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 61 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 59 60 61 62 63 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [1,201 až 1,220 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Yeayer: Diody jsem koupil na aukru 200 za 200 kachlí, s poštovným 240. To bylo všechno, ostatní jsem měl doma, stejně jako nejspíš i Ty. A protože jsem maximalista, nacpal jsem to do osvitky všechno, takže vim, že Tobě by stačila třetina. Vývojka je louh - popřípadě krtek na propláchnutí odpadů a leptá se chloridem, to děláš běžně. Nebo je vývojka soda na praní, to podle typu desky. Takže omezení věkem tady vlastně neni a pokud použiješ pinzetu nebo rukavice, tak si ani neublížíš. O oči se strachovat nemusíš, intenzita UV záření není nijak kritická. Výsledek? Můžu dělat věci, na který jsem si dřív ani nepomyslel.:)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mohu potvrdit. Fotocesta - to je věc. Od doby co jsem se naučil dělat desky tímto způsobem, je už jinak nedělám.

Jak píše kolega nademnou. I DPS s hustším obrazcem a rozměry 200x200mm nejsou žádný problém.

(upravil Dohnalik 3. 12. 2011 19:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dandy: jak daleko máš diody od sebe? Jakou plochu tím osvítíš a jakou používáš dobu osvitu, případně jestli máte někdo ověřené nějaké desky?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Diody mám od sebe 1,5 cm, serioparalelně 11X17 řad. Svítím 7 minut přes časovač. Zkoušel jsem to 4 i 10 minut a rozdíl v tom nebyl - ale záleží na předloze. Svítim pozitivní i negativní desky a na obě dobrý. Myslím, že o tomhle už se tu vedlo dost řečí. Než jsem to začal stavět, tak jsem toho tady asi většinu přečet, abych věděl do čeho lezu.

(upravil Crashpc 3. 12. 2011 22:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Benazi napsal:

Pomalu dávám do kopy 2,5 pásmo  2*l18 h 1224+Seas 27TBFC/G
Někdy na jaře k profíkovi na úplné doladění a změření. Doufám že to bude ok .

Jo, Jsem na tom podobně - "Někdy na jaře k profíkovi na úplné doladění a změření. Doufám že to bude ok ."
Akorát stávající stav je poněkud prezentováníhodný pro pobavení smile

https://i.postimg.cc/62BFhHRS/2009674.jpg

Osazení je Monacor SP-8/150PRO + DE12 + A9090m, celé to bude v polotrapézové 12-14l pixle s malou čelní stěnou a bassreflexem vzadu. K tomu plánovaná basovka s již koupeným 12PS100. Taková hezká silnější 2.1 k PC, i když při ladění reproduktory asi přijdou o dost citlivosti...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no tys dopadl?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crashpc: Hezká práce lol ... Ale na mýho kámoše nemáš - ten má reprák v plastový krabičce od steroidů :DDD

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Benazi: kdepak dopadl. Vždyť teprve stavba započne. Toto jsem provedl ze strachu z toho Monacoru, který jsem koupil snad jen proto, že je KULATÝ yikes.
V dokomentech se o něm chvástají jako o nadpřirozeném ultrabasáku pro minisubwoofery. Realita je jinde naštěstí pro mě. O subwooferu se v tomto případě nedá mluvit, ale na středech je to po základním EQ a odřezání dostatečně přesné a uchu lahodící. Problém bude spolu s místností paradoxně s basy, kterým se moc nechce oproti středům, a bedna se bude buď nahoře hodně tlumit, nebo DSPčkem hodně dole "přikuřovat".

(upravil Otas 4. 12. 2011 22:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si dnes v svém mixu nainstaloval a vyzkoušel srovnání INA 103 (dříve SSM2017) v předzesiku - zatím nesymetricky s předzesem s LME49710. A podle očekávání zvítězila INA a to o celých 3,3 dB odstupu. Citlivost PZ 2,2 mV, zesílení regulovatelné 2 - 210. Zase jsem posunul odstup mikrofoních vstupů, nyní (náhr. zátěž 470 ohmů), teď na 75 dB, při zkratu vstupu na 78 dB.
Předzesiky jsou jako demontovatelná jednotka, tak se dá dobře experimentovat. Prodělávají vývoj osazení od NE 5534 - OP 27 - KC309F - LME - INA (to je dlouhodobé pořadí výsledků). Hezké hraní si, zítra bude hezky....

(upravil Frank 6. 12. 2011 4:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska toho mám víc - po dlouhý době jsem cejtil vůni cínu, trochu jsem makal na mym DRC preampu. A druhá věc - mám na míru přešitej beraní kožich na zimu, heč smile

Aaa, aby toho nebylo málo, objednal jsem si dva balíky akustický izolace Isover Piano a hurá tlumit moje budoucí nahrávací studio ve sklepě smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dandy: jaký diody?? yikes Já myslel  že se dá osvěcovat jenom horskym sluncem.. ? Když jsem byl u Nitrama, tak mi řikal že to muže zničit zrak...

(upravil babakus 6. 12. 2011 12:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Horským sluncem, sodíkovou/rtuťovou výbojkou z pouličního osvětlení, UV zářivkami, UV Ledkami.... prostě vším, co produkuje UV. A ano, zrak ti to může zničit.
Byls někdy v solárku?

Hlavně prosímtě nestav nic s výbojkami, nebo horským sluncem... Není to nebezpečné jenom z hlediska elektriky, ale i z hlediska zdravotního. Já třeba používám 250W rtuťovou výbojku bez baňky a dávám si sakra pozor, abych se do ní nepodíval. Na vyvolávání malých plošáků si můžeš na ebay/aukru koupit kosmetickou "pec" na vytvrzení laku na nehty. Používají to kosmetické salóny, když namalujou ženský nehty, tak strčí ruce do osvitky, tam UV světlo vysuší a vytvrdí lak. Většinou se do toho vejde plošák cca 12x5cm. Záleží na velikosti té osvitky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

babakus: nojo, ale UV LEDka svítí fialově a stojí dvacku, to horský slunce co měl Nitram svítilo jak kráva a bíle, jak se to sakra dá nahradit fialovejma LEDkama s miniautrní svítivosti?? yikes

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jak ? třeba uplně normálně začni chodit na aukro tam se ledky prodávaj za kačku ( jakýkoliv barvy vč. uv já sám jsem tam koupil 1200 ledek za 580 kč ),.. a třeba takový 5 metrový led pásky za 300,.. Stačí jen hledat a nebýt línej smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Paull25 , tie veci sú kupené z ebayu , za oveľa menšiu cenu , je na tom prihodená ešte marža predávajúceho. LED by som inde ako z ebayu nekúpil , tie ceny sú oproti tunajším neporovantelné

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Paull: to vim, ale UV LED pokud vim tak rozsvítí všechny bílý předměty, jak by se s tim dal osvítit DPS??

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Máš na krku myslivnu nebo hájovnu?:roll: Aukro znáš, koukni tam a o ledce za dvacku ani nepřemýšlej. UV je označení pro ultrafialové záření. Na to reaguje UVcitlivá vrstva natažená na kuprextitu a podle druhu se stane odolnou nebo ne. Positiv a negativ - ní desky. UV záření ti pochopitelně může poškodit zrak, ale takový dédo snad nejsi, abys do toho zbůhdarma čučel. A jen tak mimochodem, za den toho záření pochytáš spoustu, tak nad tím nedumej. To neni atomovka.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

right - Je to možný ale pro mě je pohodlný aukro smile jinak na kolik vyjde teda třeba těch 1200 ledek vč. pošty ? tak 16000 mcd svítivost a různý barvy ?

Pískomil - googli a studuj nemá cenu odpovídat na jednoduchý dotaz,..

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jen tak poradek podotykam, ze jsem piskomilovy samozrejme uplne normalne nasadil ochrane bryle, tudiz nekoukal do horskeho slunicka jaksi primo.. jinak samozrejme UV jako UV pak jde jen o vykon a o ozkouseni si expozice (to jinak nez prakticky moc nejde, a je to nejjednodussi)

Pisk: logicky ledek budes muset mit vic nebo delsi cas, ale principialne to bude stejny smile navic bych rekl ze postarsi horsky slunicko sezenes asi nejlevnejs, ale proti gustu smile

a neco k tematu - koupil jsem vcera (nejak cirou nahodou sem na nej narazil) za pade postarsi(tedy hodne postarsi) kompakt s udajnou disfunkci SM konektoru.. SM konektor byl (bez blizsiho zkoumani zavady, SM karty beztak nevedu) rovnou by-pasnut na vostro take uz postarsi 64MB NAND flash ktera se tu nekde valela, a fotak je evidentne naprosto spokojenej a zapisuje jak za mlada wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kurnik jak chcete porovnávat svit několikadesítek nebo set  http://www.ges.cz/cz/l-53uvc-g-GES13013978.html s timhle http://aukro.cz/horske-slunce-i1966912220.html yikes

Příspěvky [1,201 až 1,220 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 59 60 61 62 63 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£