Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 325 z 333)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 323 324 325 326 327 ... 333 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [6,481 až 6,500 z 6,641]

6,481

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ahoj
Tohle jsem koupil na aliexpressu za asi 100,- kč
http://core88.rajce.idnes.cz/junkyard/# … 152547.jpg

Je to učící dálkový ovládání . Unás se dají koupit buď univerzály nebo takový ty bazmeky co se programují skrz USB .
Protože máme  O2TV set-top box  tak byl věčnej boj s nastavením hlasitosti . Má to 3 paměti takže se tam toho dá naučit celkem dost . Mám to asi 2 měsíce a funguje bezproblémů.

Další je štípací sekera
Celkem zvláštní konstrukce . Docela efektivní nástroj a člověk se stim ani nenadře . Špalek doslova pukne .
https://www.instagram.com/p/BfK-7oRBFz6 … kmatej1988

Web

6,482 ...editoval zuki (15. 2. 2018 19:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem za 3 měsíce (+3 měsíce občasných úvah jak to udělám a co do toho použiji) dal sám dohromady HW i SW ke zdroji 0-65V. Je v tom ještě čítač a spousta jiných věcí. Např. generátor světelných 18ns pulzů atd...

Má dva rozsahy měření proudu:  300uA (rozlišení 5nA) a 0,6A (po 10uA). Napětí s tím větším proudem jen do cca 30V, neb je v tom celkem malé trafo...  Pracuje (až na doladění nějakých drobností) na první osazení... Je to principielně obdoba NF zesilovače v třídě H smile  s napájením "konce" cca 35V a 70V...

Zatím mám v SW přenos  dat jen do PC (měření U, I a frekvence, teploty chladiče a IO, atd...), časem dopíši i nastavení parametrů z PC. Zatím se nastavuje vše tlačítky...(šipky nahoru a dolu, do stran a Enter (save nastavení)).

Používat to budu v práci. Profi obdobný "SourceMeter" má asi uvnitř nějaký pomocný spínaný zdroj a ten nám dost ruší měření při malých (mV) signálech ...

http://zuki.hw.sweb.cz/Foto/lin_zdroje/DSC_0887.jpg

6,483

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Něco v tom stylu mám rozpracovaný taky, akorát ovládání "klasicky" pomocí dvou enkodérů, pro nás starý lidi je to jednodušší, mám tam i funkci, že když se enkodérem "cukne" tak se na 2s zrychlí, tj nastavuju po 25mv, po cuknutí po 0.5V a když na to 2s nehrábnu, tak zas po 25mV (krok DA převodníku) podobně s nastavením proudovýho omezení. Co je podle mě u zdroje důležitý, tak možnost vypnout výstup nějakým tlačítkem, a já ještě doplnil přepínání omezení proudu/pojistka, tj při překročení nastavenýho proudu se výstup vypne, zapne se tlačítkem na enkodéru, kterým se zapíná výstup. Pro oživování skoro k nezaplacení... Digitální část mám už dlouho hotovou, ještě dodělat tu výkonovou část... Hlavně doporučuju galvanický oddělení PC od zdroje.

6,484

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Súhlasím, vypínanie výstupu tlačítkom je super vec smile

6,485

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Galvanické oddělení komunikace to samozřejmně má smile  Jinak by to byl občas asi dost "průser". A taky by vznikaly snadno zemní smyčky při měření osciloskopem na stejné zemi jako je zdroj (při neoddělené zemi PC)...

Přepínaní proudových rozsahů mám na páčkovém přepínači (On-Off-On) a ten ve středové poloze odpojí výstup... To se opravdu dost hodí a mám to tak i na  zdroji 0-28V/3A (tam taky přepínám proudový rozsah o jeden řád). Točítko používám dost často, obdobně jako Kaed. Používám encoder, většinou i s zabudovaným tlačítkem na osičce -> jako enter nebo pro posun v menu nebo jako Off zdroje při delším stisku .

Ale s výše uvedeným zdrojem se často pracuje skoro v úplné tmě (při měření na světlo citlivých součástek) a tam točítko (nebo potenciometr) dělá trochu problém, když se do něj třeba trochu omylem "drcne" pří vypínání nebo zapínání zdroje apod... Protože než se rozsvítí světlo, tak se musí zdroj vypnout smile Měří se "detektory" které registrují jednotlivé fotony a běžné světlo je pro ně (při napájení) "dosti stresující" smile

6,486 ...editoval maxell (24. 2. 2018 20:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no čo...knihy dve

https://www.levneknihy.cz/steven-tyler/ … ave/145058

https://www.databazeknih.cz/knihy/tohle … let-182678

6,487 ...editoval mechanik (5. 3. 2018 8:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://www.youtube.com/watch?v=nJEeNGVgBrk

"chlape nádhera...ten zvuk je nezapomenutelnej....."
"odkiaľ máš tu nahrávku ?"
"Z CD Sony Stereo Experience"

Ale má to fakt prijemny zvuk, asi ten analog fakt nádherne skresluje smile Na koniec vtipné je že na youtube je to tiež v digitálnej forme... Takže zdá sa že nahrávka z digitálu je ok, prehrávanie z digitalu je ok. Stačí to raz prehnať páskou aby sa to prijemne skreslilo smile Potom na to ostré zuby digitálu už nikdy nemôžu...

Prakticky to znamená že by stačilo digitálnu nahrávku skresliť pri masterovaní. Na koniec z toho dôvodu dosť študií stále má nejaka analogovú záznamovú techniku.

EDIT: lepšia mašina, lepšia nahrávka   https://www.youtube.com/watch?v=PgRzGuJUdeQ   tak som si ju pustil vo FLAC a je to klasický prijemny zvuk staršej nahrávky

6,488 ...editoval Jory (5. 3. 2018 9:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Analogové zkreslení vylepšené digitálním zkreslením YouTubu? Bohužel nikde nevidím u těch videí link na stažení toho FLACu.

Ale i na fotkách na Instagramu jde vidět, že se degradovaná tvorba lidem líbí víc, než technicky co nejlepší...

6,489

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jory - mechanik to myslel tak, že si poslechnul doma uloženou skladbu ve formátu FLAC. Zvuk na youtube nemůže snad nikdo brát vážně. Nejsem si navíc jistý tím, že analogový zvuk stačí zdigitalizovat a to čaro analogu tam zůstane. No možná jo, ale z mého pohledu je to vrchol nevkusu.

6,490 ...editoval mechanik (5. 3. 2018 14:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

orhore, ano. Inak vlastne niektoré torrenty sú plné digitalizovaných nahrávok z vinylu, tiež to neznášam... Čisto k tomu youtube. Dnes je tá komprimácia na rozumnej úrovni. Skús si schválne pustiť niečo za posledné 2 roky. Nie je to ako pred 12 rokmi kedy tam bola hádam mp3 128kbps keď nie horšie... Príde doba že tam bude všetko vo FLACu alebo podobnom formáte. Ale mp3 320kbps rozhodne stačí... Má daleko väčší zmysel prerobiť DPAčka na speed, keď niekto vlastníte. To má zásadný vplyv na zvuk.

6,491

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zvukové soubory na youtube jsou tuším ve formátu .m4a zakódované pomocí ztrátové komprese AAC. Sice je to lepší než .mp3, ale pokud si to porovnáš s nějakým origo souborem ve FLACu, tak určitě zjistíš rozdíly.

6,492 ...editoval Otas (11. 3. 2018 18:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem měl delší dobu pocit, že na mých profi fullrange bedýnkách, osazených Kappalite 3015LF a DE620 + B9070 je ten driver slabší stránkou, ani seřízení vlnek charky od nepříliš dobré B9070 v ekvalizéru tomu nepomáhalo k mé plné spokojenosti. Jo, jsem rozmazlenej z RCF ND3030 smile v ND152.
Tak jsem začal uvažovat o změně osazení výšek, objevila se lehká a dle měření kvalitní novinka: DE990. Tak jsem dva měsíce přemýšlel, superponoval charky atd.  Abych to zkrátil, tento týden jsem je koupil a včera osadil. Udělal si měřící prostředí (v obýváku sad ). Nechal jsem si ekvalizovat na Sabine power Q místnost (pro jistotu mám dva mikrofony: Megaton M1 vybraný na podobnost s originálními Sabine a Behringer ECM8000).
Takovéto jsou výsledky:
původní s DE 620:
https://s9.postimg.cc/68ia1vpbz/IMG_0062.jpg
Nově jeden kanál s DE990:
https://s9.postimg.cc/bl74fo5f3/IMG_0069.jpg
druhý kanál s DE 990:
https://s9.postimg.cc/wuuqqmw1b/IMG_0081.jpg
Poprvé s ekvalizací v Sabine až tyto bedny vždy splnily překročení 20 kHz v režimu do - 6 dB (repra jdou až k 23 kHz), respektive šly občas i úplně od zdola (ale oba mikrofony na basech tomu dost fandí, 20 Hz tam do - 6 dB určitě není, BR je laděn na 40 Hz). Kvalita zvuku se zásadně pohnula i v oblasti, kterou ještě slyším (tak do 10 kHz...), porovnával jsem přepínáním bedny před a po osazení. A oproti předpokladům jsem nemusel sáhnout do výhybky usi.
U obou vlastně schází jen něco na 3 kHz. To na svém samodomo mixu umím doplnit tak šup. Tak jsem to složil s malým zesem (LM3886) a vyhrával sousedům pro radost - viz obrázek.
https://s9.postimg.cc/5x0tp0lpr/IMG_0088.jpg
Bedýnky sice vypadají, jako bych je vytáhnul z kontejneru nebo donesl ze sběrného dvora, ale mají všechno, co jsem využil:
- Jednoduše přeladitelné basreflexy (5 minut pilka)
- Síto před basákem Tesla Vráble, které umožňuje výchylku i + 25 mm a ač přečnívá, snese bez poškození přepravu čenichem dolů (!!!!!), super výrobek, nepřekonatelný.
- Okobercování je pro mobilní disko nejpraktičtější. Zvláště, když bedýnka EMI 151 (ze které se vyšlo) nemá jediný roh pravoúhlý do všech směrů.
Ale přidám jim dolů mezi BR nějakou cedulku. Teď už je na vytahování se s kvalitou zvuku. Je to fakt super fullrange. A to mám doma další slušné bedny na srovnání.

6,493 ...editoval mechanik (21. 3. 2018 9:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Keď už sme tu mali vlastnú hudobnú tvorbu skúsim niečo ja, skôr na spôsob slučiek a syntetizátorov. Miestami pozor, v programe som nenašiel subsonic sad

https://ulozto.sk/!3wjjtvllQexq/17-3-10-mp3-mp3
https://ulozto.sk/!J9S78mhCBBFs/mix22-remaster-new-mp3

6,494 ...editoval divnypocit (24. 3. 2018 17:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já delší dobu uvažoval o bedničkách k pc, původně byl plán vyrobit nějaké tangband širokopásmové budky, pak jsem z hecu koupil tohle za 1290kč
https://www.youtube.com/watch?v=qVX_8Fwm0Iw 

Hrát to hraje a celkem slušně, určitě to hraje lépe než 2p Tesly co mám doma taky. Bedny jsou z 12mm papírodřeva smile Má to bluetooth takže si mužu pouštět z telefonu spotify z postele smile Hned jsem koukl dovnitř je tam 2xLM1875 což jsem čuměl smile k tomu 2x1000uf kondík a nějaký spínaný zdroj společně na desce se zesilovačem smile Trafo by asi bylo moc drahé ale neslyším žadný brum a nebo šum. Každopádně je to dobrý kup za 13 stovek. Původně jsem zvažoval, že pořidím nějaký zesík za 2ku z aukra a ktomu něco postavím ale teď jsem spokojený na filmy u PC a na hudbu jako podkres k práci to je až až.

pohled na DPS zesilovače smile) https://ibb.co/cgQaun zespod je samozřejmě milion SMD pro korekce a samotný zesilovač.

6,495

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://www.imageworld.sk/images/50ig41uezqmayhm7juzh_thumb.jpg
Záchrana pravekých autorádii ALPINE, 7903 a 7803. Začína proces renovácie.

Svojho času najvyšší a druhý najvyšší model...

6,496 ...editoval hofik (27. 3. 2018 10:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

když jsi tu nakousnul ten zesík za 2ku z aukra, taky občas něco koupim tamtéž, ale mě překvapuje u lidí jedna věc, nevim jestli to je jejich neznalostí, nebo tim, že to nemá nálepku věhlasné značky, ale třeba prodávající napíše, že ten zesilovač funguje od 8ohmů výše, což se zřejmě dočte někde na základě vyhledávače a pak to tam jen přepíše a přitom když se mrknu do datasheetu toho brouka, kterým je zesilovač osazen, tak to klidně funguje i na 4ohmy, ale protože je napsáno od 8mi výš a drtivá většina lidí má svoje bedny postavené na 4ohmech, tak tam ten zesilovač nechají ležet a přitom je nabízený ne za 2ku ale za pár stovek, kvalitativně je to vcelku slušná mašina ve srovnání s věhlasnými značkami a přesto se neprodá, nebo jinak, našel jsem tam už pár pěkných kousků, hodně dobře hrajících, osazených tranzistory a když jsem si stáhnul dokumentaci, tak jsem zjistil že to je dobře postavené, dobře opravitelné v případě poruchy, dobrá dostupnost náhradních součástek, v praxi stačí jen kontrola nastavení klidových proudů, případně výměna elektrolytů u starších modelů, ale lidi to nekoupí, i když je to za pár stovek a přitom je to kvalitní mašina, ale protože to opět zřejmě nemá ten punc světové značky, tak to tam nechají ležet a nekoupí to, asi tomu nerozumim, ale vrtá mi to hlavou, proč to tak je? jestli občas ty bláboly co tam lidi přepíšou z vyhledávače a nafouknou to jako správný prodejce má ten správný vliv na prodej/neprodej, nebo jestli lidi chtějí jen tu správnou značku, kterou znají z reklam, no nevim, možná mi to někdo vysvětlí tady, podobný případ jsem zaznamenal co se týče gramofonu, jeden a ten samý model od věhlasné značky za šílenou raketu a ten samý model, ale s naprosto neznámou samolepkou výrobce, zřejmě přeprodávaný na zakázku za pár korun, přestože vnitřnosti naprosto ty samé, krabice taktéž i víko, ale jak to nemá nafouknutý text a punc samolepky známé značky, tak je to neprodejné, co se to děje s inteligencí lidí, nevidí nebo nechtějí vidět. Stejně tak občas narazím na prodejce, který nabízí zesilovač, či gramec fy TESLA, ale za naprosto přemrštěné ceny, případně to rozebere a prodává z toho náhradní díly za raketu, což je samozřejmě neprodejné a zbývá si jen poklepat prstem na čelo, protože o stránku dál je to samé prodávané třeba od 1,-Kč čeho ty lidi chtějí dosáhnout, to útočí na naši inteligenci, nebo si myslí že každé zboží má svého kupce, vysvětlí mi to někdo?

Web

6,497

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Někdo někde celkem vychvaloval přijímač Aiwa AX 7800 . Tak jsem se k němu tuhle náhodou natrefil a říkám si - udělámsi radost a celkem za rozumné peníze jsem to koupil . Položil v garáži na stůl, připojil mobil , k tomu asi 30 ti leté teslácké nalé dvoupásmovky co ležely na zemi a ono to hrálo a všechno fungovalo !!!!
Velice potěšen si říkám - když už se tak daří , zkusím připojit anténu . Musím podotknout , že na normální přenosný krám s teleskopickou anténou tam nehraje nic..... Strčil jsem tam metr drátu a spadla mi brada..... Tento přijímač má opravdu neskutečnou citlivost , naladil jsem spoustu stanic a zvuk byl pro mne hodně překvapující !!
Takže to vyleštím , dostane to pořádný signál a bedny,které si to zaslouží .....

6,498

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

horemic, ja sa o PA príliš nezaujímam. Tie HiFI hračky s Dčkami často stoja okolo 5000e. Výkon 400W/4R je na PA asi dosť malý. Tu máš názor na Dčka od Otasa   http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=341241#p341241  .Ono človek tiež často považuje za prirodzené to na čo je zvyknutý.

Čo podla teba degraduje zvuk toho DPA keď nie rozkmitový tranzistor 10MHz? Občas nie je zlé si tieto veci vyskúšať...

mechanik,např. absence kondenzátorů 100n z minusových výstupních svorek proti šasi.

6,499

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Minulý týden dorazily kryty na trafa.
https://s17.postimg.cc/at76v0jjj/DSC00488.jpg

6,500

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

horemic, tak som to riešené ešte nevidel. Bežne sa to zemní do vstupného cinch cez RC... Že by to malo nejaky zásadný dopad, to tiež nie je pravda... Pri koncákoch sa nejake hranie s VF rušením dosť precenuje, minimálne čo sa týka dopadu na zvuk.

Příspěvky [6,481 až 6,500 z 6,641]

  Stránky: ««« 1 ... 323 324 325 326 327 ... 333 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£