Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 313 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 311 312 313 314 315 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [6,241 až 6,260 z 8,421]

(upravil pzwak 30. 6. 2017 12:00)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře, a proč nechceš použít např. tuto
Mají i celkem slušný výběr

Web

(upravil MirouP 30. 6. 2017 12:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No možná bysme se měli ptát, proč to v TME mají pod "ostatní" a ne pod "2mm". smile

Já ji tam taky přehlídl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kurva ! big_smile No do kolonky THT Ostatní jsem se debil nepodíval. Petře díky moc ! Objednám tyhle. S TME mám zatím jen pozitivní zkušenosti, takže vezmu tam.

(upravil pzwak 30. 6. 2017 12:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maji i dvoubarevky, teple, studene ... smile Jo, v TME je někdy problém něco najít, některé položky záhadně zmizí a pak se za pár dnů zase objeví, ale celkem jsem s nimi spokojený
EDIT: prostě 2mm = "ostatni", to je přece každému jasné big_smile

Web

(upravil maxell 3. 7. 2017 6:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pepazdepa3: krutá pravda ale je to asi tak...kdo není ve třiceti aspoň ředitelem je namydlený jako blesk, bez perspektivy

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pořídil jsem si "sluchátkový" zesilovač. V kombinaci s přehrávačem Technics SL-PG 440 a sluchátky Philips SHP 8500 velmi dobrý zvuk. A hlavně - má to korekce. U některých nahrávek, mají-li trochu znít, se bez nich prostě neobejdu. Hifipuristé jsou samozřejmě proti JAKÝMKOLIV korekcím.

https://s7.postimg.cc/j383f0qqz/Phones_Amplifier.jpg

(upravil maxell 4. 7. 2017 13:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pěkný aparát, málo rozšířená značka ale známá, až na absenci šaltru phono MM/MC, není nezbytný, hifipuristé jsou někdy pařezi, bez tone korekcí každý zesil bublá jak rádio na středních vlnách, kdo aspoň jednou slyšel kapelu alive ten ví svoje

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pepazdepa: na kolik tě to vyšlo?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ad ty vaše diskuze nahoře:  Zaplnit dírku čirým epoxy to né, to je prasárna, na to sem všichni shnodnou, přitom to ani jeden nezkusil.  Ale ošúchať LEDku pilníkem a přilepit jí tam vteřiňákem, to už prasárna není.  Hahaha! Pobavilo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rvx73: Sansui za 49 euro /z německého hifibazaru - záruka jeden rok/, přehrávač a sluchátka /už máme v rodině troje, opravdu hrají dobře/ stokorunové záležitosti...

(upravil DJ_Rix 8. 7. 2017 9:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sansui není žádná málo rozšírená značka, tohle konkrétně jsem nestudoval ale obecně to nebyly špatné mašiny, 49Euro je taková normální cena a němec věděl co za to chtít, místní aukrozloději by to napálili na bůra s komentem jak je to superhypervintage zesák se zvukem jaký se už neslyší big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maxell: ano, bez korekcí ani ránu! Odstrašující příklad v mé sbírce je CD od firmy Denon/Nippon Columbia - Má vlast /Česká filharmonie se Smetáčkem, made in Japan/. U této nahrávky nejenže musím zapnout loudness, ale výšky musím dát na maximum, což je u Sansui +6, naopak basy musím nastavit -3. Pak se teprve nahrávka "rozzáří" a je slyšet i nehudební zvuk od hudebníků, např. otáčení listů partů a podobně. Občas je třeba zajít i na živý klasický koncert nějakého "symfoňáku" pro porovnání živého a konzervovaného zvuku. A slyšet živě špičkový symfoňák s osmi kontrabasy a dalším plným obsazením je zážitek!

(upravil mechanik 8. 7. 2017 14:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pardon ale starý cd player 24 rokov, nie je divu že to potrebuje korekcie... Velké sluchátka za 38e   https://www.dtest.sk/test/philips-shp8500/5117   . Tiež mám doma nejake velké PHILIPS a tiež to velmi nehrá, velmi plochý zvuk... Obávam sa že to prehrá každý samsung galaxy Skovej rady, ten cd player myslím. Odkedy som prestal počúvať na TVM a predal staré SONY ESkovej rady tak korekcie skutočne nepotrebujem. Ked som skúšal tie lacné kossy na ASUS Xonar essnce STX tak to nepotrebovalo korekcie ani v najmenšom. To bežne počúvam nahrávky z konca 60s. Ked to niekomu hrá tak zle že musí v dnešnej dobe používať korekcie tak ho skutočne lutujem.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: když počúvaš nahrávky ze šedesátých let, tak určitě nemáš původní záznamy, ale už patřičně korekčně upravené /"vylepšené?"/ nahrávky, aby prostě nějak zněly a tak. Analogicky bych Ti mohl oponovat, že lituji každého, kdo poslouchá CD vydaná před pětadvaceti lety a že ty dnešní /+ přehrávače/ hrají lepší. Všeobecně nehrají. Vůbec nejhorší /už jsem tady někde o tom psal/ jsou ty různé "zremasterované" CD. Např. nově zremasterovaný soundtrack Amadeus je průšvih, stačí porovnat původní CD a nové. Mám obě, nejsem hluchý a hudby jsem se na různých aparaturách /+ někdejší promítač a zvukař z povolání/ naposlouchal dost. A ještě k těm korekcím: každý má svaté právo upravit si doma muziku k obrazu svému ať už kvůli akustice nebo kvůli dané nahrávce. Zvukař při nahrávání nebo masteringu také používá různé korekce atd. Ten Sansui můžu mít u většiny CD "na nule" i s předpotopním přehrávačem /z doby, kdy svět zřejmě nic o hifi nevěděl/, ale jak už jsem napsal, někdy to bez nich nejde. Přeji pěkný večer a dobrý zvuk!

(upravil mechanik 8. 7. 2017 19:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám dosť aj novších vecí ale tie nemajú problém s množstvom výšok a basov už vôbec. Na tie staršie veci sú tušim najlepšie japonské vydania. Práve oni do toho myslím príliš nezasahujú. Ono ked je nejaka nahrávka plochá tak nestačí zdvyhnúť nejake pásmo. Skôr než by sa tam objavili napríklad spodné basy sa objavý nejake neprirodzené hučanie. Pre to že ako nahrávka znie je dané hlavne tým ako sa nástroje snímali a ako sa to pri masteringu ako celok upravilo. Ale ked máš HiFi z mizerným rozlíšením tak nepočuješ dozvuk priestoru a to že snímali n ástroje z väčšej vzdialenosti ale zostane dojem že je to ploché. To má tiež väčší dopad než to či tam niekto kompresiou stiahol pár db alebo nie. Ono tie staré veci vrátane toho technicsu bývali urobené dosť zle. Mizerné zdroje, DACy, OZ a všetko. Dnes je digital uplne inde. Mal som doma staršie "mašinky" SONY CDP, 228ESD, X33ES, X339ES z konca 80s. Potom DENON DCD-3000, navyšší model, predávaný jeden čas asi za 70 000kč z obdobia tušim +/- 2000 rok. Mal som tiež známu TESLU tušim MC-902 s DENONom PMA-920 a reprobednami. Ked som si pustil young gods tak to bolo ako keby mi niekto rezal uši. Mimoriadne ostrý, hnusný a neprirodzený zvuk. Nie je divu že ked máš cd player podobného typu tak tam nejde zremasterované veci počúvať už vôbec. Stačí si kúpiť nejaky iphone a zapojiť slúchátka do neho, bude to uplne o inom. Neagresivny analogový zvuk. Ale ked už niečo väčšie tak ASUS xonar essence ST/STX, ešte väčšie tak kúpiť HARMAN/KARDON tušim HD 980 za 259e. Od toho telefonu cez zvukovku do PC až po tento lacný player, všetko som počul a nakope to tým starým krámom zadok. Ked má doma niekto len TESLU MC-902 tak sa nedivým že tvrdí ako je digital nepočuvatelný a radšej počúva staré šumiace platne cez nejaku mizernú prenosku. Všetko píšem z vlastnej skúsenosti pre to že týmto som si za posledných asi 10 rokov prešiel.

EDIT: majtelom toho iphone bol kamarát. Tiež som sa divil ako to môže tak dobre hrať. Dokonca sme regulvoali hlasitosť digitalne a nikde ani stopa po šume. Neskôr som vygooglil nejaku menej známu značku telefonu kde bolo napísané aké obsahuje čipy + fotky. Malo to nový šialene malý čip prevodníku ESS a velmi kvalitné a nové SMD OZ od texas instruments. Všetko na ploche ani nie 3cm2 tušim aj s kvalitnými oscilátormi vedla ale to už si niesom istý... Tipujem dáta prehrávané asynchrone z vnútorné pamäte telefonu ktorá dnes môže byť aj 64gb a napájanie z baterie. Prípadne účet v spotify za pár dolárov mesačne s prístupom k takmer všetkej hudbe.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zdravím, mangelce dneska odešla věžička od Philipsů, cca 10 let stará, a chtěla by za ní náhradu - prej něco do 5 tis. Máte tip na nějaký použitelný stroj? Stačí aby to mělo VKV rádio + DVD mechaniku co umí i MP3, kazeťák netřeba. bedýnky kdyžtak použiju ty Plilipsovský, jsou to vcelku ucházející šestiohmový dvoupásma, žádný plasťáky. Spíš něco novýho, než bazoš. Předem díky za tip.
.

(upravil maxell 11. 7. 2017 18:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Filipes MCM2300/12 zhruba za polovic Tvého cenového limitu, ale k čemu DVD v mikrosystému ?
CD všechny formáty umí, jo.
anebo...anebo, ještě hezčí Panasonic SC-PM250 EC-S, do 2600 Kč se vejde

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil rvx73 11. 7. 2017 22:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maxell: dík, mrknu na to, ten Panák nevypadá špatně

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

bedničky můžeš použít od Philipsa ale...Paňas asi bude mít svoje v setu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maxell: dnes jsem to byl v Datartu omrknout, bedýnky opravdu jsou lepší od Philipsů - naštěstí jsou to taky šestiohmy co mám doma, tak snad to bude fungovat - počítám že aktivní výhybka v tom nebude

Příspěvky [6,241 až 6,260 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 311 312 313 314 315 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£