Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

NNNTomas: to je dobrá otázka, ale 80hz z 2 pásem seas hralo uplne inak ako teraz moje 4 kusy BC 10PS26 smile BC majú lahučkú membránu, perfektný magnet, dalej bude záležať asi aj na výchylke, možno aj na tuhosti závesov ale to na mna začnete zase nadávať a ja to nemám túto teoriu ničim podloženú smile
Aleska: plánuješ nejaky PA sub? k seasu PAčko je fakt divoká kombinácia...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

mechanik: nejdřív Tobě - Rozdíl tam bude znatelný až značný, simulace jednoznačně nepokreje ty parametry do grafu, které ty jasně uchem vnímáš. Nemůžu ti 21" přímo doporučit, to spíš opravdu nějaké velké hifi, ale věz, že tu plochu zkrátka pocítíš, a 21" PA proti 18" PA obdobných relativních parametrů ku velikosti reproduktoru nebude "nazmar".

NNNtomas, ne, bude to znít jinak i kdyby reproduktor nevydával žádné slyšitelné ruchy. Řeknu ti proč.
1) Ohyb membrány. Při velkých výchylkách se membrána prohýbá rozhodně víc než při malých. ovlivní to třeba i SPL ve frekvenci, a udělá to zkreslení, které si přímo neposlechneš, jenže rozdíl oproti jinému reproduktoru poznáš.*
2) Dopplerův jev - Snad nikdo normální si nepouští tři hodiny denně sinus 20Hz. Když tam pustíš audio, budou vyšší frekvence ovlivňovány. Běžně řezaný reproduktor na 80Hz tam nepřestává hrát. Ještě na 160 a snad i 320Hz bude něco slyšet, a tam to bude živná pro tento typ zkreslení. Ab absurdum když je to tak jedno, tak bych tedy porovnával 3" s výchylkou 5cm a 24" s výchylkou 0.2mm...
3)Něco se změní jistě se směrovostí a vůbec výstupem akustického tlaku z měniče. Bude to jen v procentech, ale dejte důkazy, že to mozek nezpracuje. Bodový a plošný zářič by měl zkrátka udělat jiný dojem.
4)Ostatní parametry - Odezva, GD, Výstup z bassreflexu, poměr účinnosti reproduktoru a BR.
5) Věci, na které jsem zapoměl, a o kterých sám nemám ani šajnu...
Všechno to může být klidně v jednotkách až setinách procent, a lecco z toho půjde slyšet.
Nebuďte jak za Galilea. Větší roeproduktor má všechny parametry jiné. Cena, velikost, TS, a zvuk. Nevím proč by se měl opomíjet. Rovnítko tam prostě dát nelze.

** Kluci, tak teď já jednu lišáckou - Máte dva naprosto a nechutně úchylně Hi-fi-stické reproduktory obdobných parametrů, hlavně rozměrových. Topologii obvykle rozdílnou (třeba s phaseplugem a difusorem). Výrobce u obou garantuje zkreslení 0.001% (obrazně řečeno). Jaktože je ten zvuk znatelně jiný???? Kde se bere ten rozdíl, když žádný z nich vůbec nezkresluje? Všichni víte, že tyhle konflikty se v marketingu hifi výrobců dějí dnes a denně. "Já používám nejlepší technologii, zatímco ostatní opomínají pár maličkostí"....
Fakt nevím o čem to tady je.

(upravil NNNTomas 13. 4. 2010 17:18)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To cos teď napsal /to podstatné/ jsem tu už v jednom souvětí řekl, jen mě to chtělo dlouhým přemýšlením pochopit smile

V překladu: 35Hz /xxHz/ nikdy neslyšíš samostaně. Rozdíl třeba ale už je v tom /viz tvoje 4)/, zda "leze" s pomalýho couráku, nebo vyletí dvouma machama smile atd...atd...

O ničem důležitým to tu není, jako každý jiný večer wink

Nejlepší bývá to, co se nejvíce prodává, udělá tomu pořádná reklama, a houfně rozeseje "výhodný nákup" po fórech. big_smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

a další věc- když si koupím slušnou HI-FI 12" a využiju jí při filmech řekněme na 60% a v hudbě na 50% jejího výkonu- což si myslím, že je reálná hodnota u mě doma s LAB12 a nedostanu se ani z daleka k Xmax což znamená malé zkreslení tak proč bych měl mít doma 21" kterou využiju jen z 10%? navíc ta neúměrně vyžší cena...

mechaniku, co jsi měl doma za největší sub reprák?

Web

(upravil mechanik 13. 4. 2010 17:34)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

ja už pri PA zostanem... tie lahučké membrány a perfektný pohon je na basoch poznať, zatial mám 15" a  nad tým 4x10" a o väčšom priemere z viacerych dôvodov neuvažujem...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Když jsem simuloval v jednom simulantovi LAB15 s 15TBX100 /tu mám doma/ ve 120l, tak max. SPL vycházelo tuším skoro stejně, LABka šla níž - ale né zas o moc. Takže skoro stejný, kdo ví ale jak by hrála, přece jen membrána je o dost těžší, BL taky vyší - tudíž by mohla býti docela /s přehnáním/ alá "PA"... chtěl jsem ji zkusit, ale zatím u nás není a cena hroznááá...

(upravil mechanik 13. 4. 2010 17:54)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

LAB15? myslel som že sa robí len LAB12" ale o LAB som aj tak neuvažoval

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

LAB15 je zajímavá volba(pro mne), ale každý má svou cestu. Někdo to využije na 10%, někomu bude chybět...
To výkonové plýtvání je dnes vidět naprosto všude, ale občas je pár vteřin ten 100% výkon potřeba, a pokud na něj jsou peníze, proč ne. Pak zas dva měsíce nepřesáhne 30%.

(upravil NNNTomas 13. 4. 2010 18:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tak ale když už mám doma truhlu na 15"...tak co jinýho tam vrazit smile Jenže cena je snad 5.2tis plus pošta.Navíc mi tohle stačí...

Defakto půjde ve stejném objemu asi o 5Hz níž, ale na stejnou maxSPL 117dB /tuším/ sežrala o 200W víc, vše v rámci xmax. Takže přínnos ?!?

Takže někdo zkuste smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Pokud máš 15TBX100 tak proč chceš měnit? Tady se nabízí opravdu jen LAB15, Dayton nějakej 15", peerless dělá 15"?
Bude to víc o chutích.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

dayton chce moc velký bedny, peerles stačí 12" s mega bassreflexem nebo pasivem, ale to je víc do filmů co sem slyšel, nebo nad to něco s větším basákem a opravdu jen doplnit spodní frekvence pod 40Hz

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Chtěl jsem jen slyšet, jak může být zvuk jiný, když simulace vychází podobně smile  Alá zdější řežby PA vs. HIFI smile)

TBX hraje dobře, jenže u mě doma, chudák asi zlenivěl, skoro se ani nehne smile

(upravil mechanik 13. 4. 2010 19:45)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

možno LAB bude taký kompromis medzi PA a hifi (15" verzia má aj inú stredičku podla fotky ako bežné hifi) napríklad XLS12, ku ktorému sa dodáva pasiv a závažia myslím že dokonca niečo málo nad 0,3kg

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jestli to chceš Tomasi slyšet, tak si kruci nějakej hifík kup. Uslyšíš to hned a jasně. Kup tu labinu, a porovnávej.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

je pěkné říct kup si labinu a porovnej smile to může i bez rad...

Kdyby byly pořádné stmelače tak by každý donesl svůj kousek a může se porovnávat o sto šest smile

Bylo by to asi nejlepší

(upravil Crashpc 13. 4. 2010 19:52)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jenže LAB15 nemá opravdu NIKDO sad

Já reagoval na toto:
"Chtěl jsem jen slyšet, jak může být zvuk jiný"
- to nejde vyprávět na foru, opravdu ne. Stejně jako chuť řízku s bramborovým salátem ne. Je potřeba to zažít.

(upravil NNNTomas 13. 4. 2010 20:03)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

... jenže jen ze "srandy" pro takový porovnání vyhodit 6tis. - to mě to brzo přešlo. Žádný rady jsem nechtěl - a ani bych je neuměl správně zas zpátky dekódovat do "zvuku". wink

Lojzek - jen počkej až se ti navalí do baráku třičet 21" big_smile na porovnání. To nás tak stmelí, že nás budou sloupávat ze zdi wink

(upravil MethMan 13. 4. 2010 21:05)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zkuste se podívat na tento obrázek. Je to 1 reproduktor (SW) EQ na střední hodnotu pro 8 různých míst v místnosti. Reálný stav bude jen horší.

http://s4.postimg.cc/9mnhfn589/172_monosw.jpg

Vidíte jak MÁLO záleží na tom jaký SW je a jak moc záleží (nebo nezáleží - protože všude to je špatné) kam ho dáte a kam si sednete? SW jsou akorát tlakové zdroje. Chtějme po nich aby ho byly schopny s rozumnou rezervou dodat a nedělaly u toho nic víc. O -10/+5dB odchylky se postará místnost sama. smile To je věc, která IMO stojí za přemýšlení, nikoliv meditace nad řízkama a jestli reprák od toho nebo od jinýho.
Žerete hadry obalený ve stouhance, dohadujete se jestli je lepší ten na podlahu nebo ten na nádobí a některý chtěj udělat i menu a la carte smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Každej si nák hraje wink

(upravil Crashpc 13. 4. 2010 21:29)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zase jenom okamžitá SPL při pink noise nebo "1x sinus". To je uplně blbě.....

//Kdyby to fakt bylo tak jedno, probůh proč by se dělaly statisíce typů jednoho "obecného modelu a velikosti"?

Příspěvky [21 až 40 z 291]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£