Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 9)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla A2400-M

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 177]

Téma: Tesla A2400-M

Mám dotaz, nevíte někdo (Sinclair) a nebo někdo jiný co je zač tenhle zesilovač Tesla A2400-M? Výška je 2U, ale někde jsem četl že pravý zesilovač Tesla A2400 je vysoký 3U. Tak jak to tedy je? Přikládám fotky.

http://s19.postimg.cc/z1hqj5ejz/3032239_vykonove_zesilovace_od_tesly_3.jpg

Re: Tesla A2400-M

Kolik to má rozměr na vejšku? Mě z fotky připadá, že to je vyšší než 2U.

Re: Tesla A2400-M

Nevím, ale ty 2 zesilovače nahoře mají 2U každej, ten na dolní fotce 3U nebo 4U, kažkopádně je stejně velkej jako AZK 220 smile

(upravil Bery 19. 2. 2010 19:39)

Re: Tesla A2400-M

Nedávno jsem koupil Tesla A2400-M 2U výška, toroid jak má být, filtrační kondenzátory osazeny NIPPON 2x 10mF na kanál a vypadá to jako zesilovač smile fotky zkusím dohledat
Originál je opravdu vysoký 3U...

http://s19.postimg.cc/422jtugof/3212_dsc00325.jpg http://s19.postimg.cc/ghz9nla0f/3212_dsc00324_2.jpg

Relátka tam nejsou původní.
Omlouvám se za kvalitu fotek...

Web

(upravil maros186 19. 2. 2010 19:50)

Re: Tesla A2400-M

Tak to jsi ty co jsi mi ho před měsícem vyfoukl? Četl jsem někde tvůj příspěvek kde se na něho taky ptáš big_smile Nejsi náhodou z Plzně nebo okolí? smile

Neprodal by jsi ten zesilovač? Na ceně se určitě dohodnem smile
Případně výměna + doplacení za Tesla AZK 220/240

Re: Tesla A2400-M

A sakra smile bydlím zhruba 60km severně od Plzně smile zesilovač neprodávám, protože abych tě přeplatil tak jsem za něj dal o hodně víc než byla původní cena smile

Web

Re: Tesla A2400-M

Takže tolik jsi za něj dal? Za tenhle zesík jsem ochoten dobře zaplatit, a AZK 240 se ti může taky hodit + nejaký prachy přidám smile, co ty na to? smile

Re: Tesla A2400-M

Já za něj dával 5400 i s poštou, pořád to za to stojí smile ale fakt na prodej není smile

Web

Re: Tesla A2400-M

Tak jsi ho neměl kupovat :DD Jinak k čemu ho máš? Doufám že s ním aspoň zvučíš a nepoužíváš ho na domácí hifi big_smile Takovej zesík bych zrovna potřeboval, AZK 220 moje subwoofery neutáhne sad(

Re: Tesla A2400-M

Zosilnovač A 2400 M už nemá s teslou vráble skoro nič spoločné.Akurát to že ho po páde tesly vyrábal pán minár t.j dnešná firma mison. To značí to písmeno M za označením A 2400.Pri ich výrobe sa používali ešte krabice z označením tesly pretože na  svoje zosilnovače mison pod svojou značkou nemali ešte nejaké povolenia alebo skúšky.Inak A 2400 M má výšku len 2U a tesla má výšku 4U. Nie je to zlý zosilnovač ale tej 4U tesle sa to nevyrovná tá má daleko lepší a silnejší zdroj aj chladenie tam sa ešte tak na materiále nešetrilo.Originál A 2400 od tesly má sínusový výkon viac ako 400 W na kanál,silný zdroj: trafo,toroid 1800 VA a filtráciu 47 000 Uf kondenzátory nipon chemicon,velké chladiče s osadením na jeden kanál 8 x kux 41 N alebo kd 15003 čiže dokopy 16 koncových tranzistorou v púzdre to3, má kvalitné vstupné aj výstupné konektory neutrik. V celku je to fest dobrý stroj s množstvom ochrán na vstupe aj na výstupe podla mna nezničitelný stroj.Je to jeden z posledných zosilnovačov čo sa v tesle vráble vyrábali pred jej rozpadnutím(sprivatizovaním).Ja sám mám v mojej zbierke dva tieto kusy a taktiež jedenu teslu A 2200 čo je jeho slabší brat s výkonom 2 x 200 W s osadením 4 x kd 3773 na kanál v krabici 2U.Sem tam s nimi chodím hrávat nejaké diskotéky elebo open air párty kde A 2400 používam na subbasy zatial vždy šlapal ako hodinky a nikdy nebol s nimy najmenší problém ani v lete na slnku v 30 stupnovej horúčave ked hraly 10 hodín nonstop skoro naplno.Samozrejme všetky tri kusy ako aj dalšie zosiky od tesly čo mám sú komplet po generálke, vek a používanie sa na nich podpísalo a nejeké tie studené spoje,povolené spoje a vadné elyty tam vždy sú.Myslým že takýto popis Vám to objasní keby bolo treba môžem odfotiť aj z vnútra a dať sem foto.

Web

Re: Tesla A2400-M

A neprodal bys jeden ten 4U A2400 ? Velmi dobře za něj zaplatím. Foto ze všech stran a z vnitřku uvítám.

Re: Tesla A2400-M

Prosím Vás pekne, k čomu su Vám tie tesla zosilnovača? chytila Vas nostalgia? obvodovo je ta A2400 uplny zaklad jednoducha vec. Trosku zmrvena prudova ochrana, osobne by som to nikdy tak neriešil.

Web

Re: Tesla A2400-M

Dá se s tím zvučit protože je to dobrý zesilovač a zároveň je to historický kousek smile

Re: Tesla A2400-M

No na predaj bohužial nie sú a neviem či by si bol zan tolko ochotný dať majú cenu cca 200 -300 €.Joži v jednoduchosti je sila ja osobne ich mám skôr zo zberatelského hladiska ako píšeš nostalgia.Určite sa v dnešnej dobe dá kúpiť kopec aj lepších a výkonnejších strojov ako je táto tesla.Ale to sú velmi drahé zosilnovače ako napríklad: qsc,yamaha,ohm system a podobné do ktorých ja nechcem investovať.Mne tie tesly uplne stačia a určite preštia hocijaký omnitronic,qsa,lexon a podobné čínske sračky na čom by som sa aj bél hrať že sa mi to hocikedy pokazí.Na teslu sa môžem 100% spolahnúť a nikdy ma nesklamala vždy aj v tých najtažších podmienkach som dohral dokonca.

Web

Re: Tesla A2400-M

Do této Tesly A2400 bych těch 200 Euro investoval, protože vím že je to nezničitený stroj a případné opravy u mě nejsou problém.
laciku: nemáš ICQ ?

Re: Tesla A2400-M

maros: Dát 5400 kč za celkem slušný stroj mi problém nedělalo, v této cenovce by se dalo sehnat jen ťapko 800 nebo EAW 800 a to už je si myslím o dost níže co se týká kvality... smile a ano používám ho na zvučení smile

Web

Re: Tesla A2400-M

No, ale ten tvůj zesík Tesla A2400-M je od Misonu big_smile Tak teď už vím proč mě člověk od kterého jsi ten zesík koupil že to hraje hrozně špatně.

ale z môjho názoru sú dnes aj ovela lepsie zosíky ako nejaký stará hnilá tesla... (bola dobrá aj tesla aj mne dávno...)

a vrátim sa teda k tej tesle ... ja som bol velmi rád ked som sa toho zosíku zbavil,nebol to žiaden zázrak (zdalo sa mi poddimenzovane chladenie , malý toroid , a ten zvuk bol ozaj príšerný a bass nikde a o výškach stredoch ani nehovorim ... a nakoniec 2x400W ? bol aj slabý ...

(upravil Bery 20. 2. 2010 14:32)

Re: Tesla A2400-M

Od Misonu sice je, ale je to ještě pořád ten slušnější Mison... Nevím na jaké bedny ho používal ten od koho jsem zesilovač kupoval, ale mě se jeho podání líbí. Výkon pro mě dostatečný... mám 4 suby s Emi kappalite 3015LF, subwoofery sice nejedou naplno, ale při jejich počtu a na moje požadavky (vesnické diskotéky v kulturních domech) to bohatě stačí smile

A poddimenzované chlazení já tam tedy nikde nevidím smile

Web

Re: Tesla A2400-M

Tak to je jeho úsudek smile

Re: Tesla A2400-M

LAcik porovnaj si tu schemu AZK222 co je A2400 s QSA ako to oskalpovali . Čo sa týka kvality každý ma "svoju" uroveň v ktorej rozhoduju. Co sa týka použitelnosti, tak tých 400W/4R je malo na suby. ta tesla ma napajanie 2x70V.  Pokial chceš nejaku dynamiku tak treba mať určitú rezervu. 

PS keby som sa mal rozhodovať tak radsej by som bral tu teslu ako dake QSC.  Tie su takisto silne poddimenzovane:-)

Web

Příspěvky [1 až 20 z 177]

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla A2400-M

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£