AMPLION.WZ.CZ

Fórum o audiotechnice a elektronice

#76 2006-10-06 22:50:14

babakus
člen
Příspěvků: 244

Re: širkopásmáč

takamunga napsal:

ed rush and optical - the bacteria (pendulum remix)

co stim pořád máte? Kde to sosnu hoďte sem link

#77 2006-10-10 17:28:46

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: širkopásmáč

MethMan napsal:

Dawsoo, ale ten hrb se přeci nechá lehce napravit filtrem 1. řádu jako snad u každýho zvukovodu typu WG, ne?

Ad ke "řvaní" - pocit, že něco řve je zhusta ovlivněn velikostí zkreslení. Na domácích chcíplotinách to nesnesitelně řve při 95dB, který s vypětím všech sil vypotěj chrchláky při těch pár wattech co zklipovaný zesíček dá. Na konzertě kde je desetkrát větší SPL to jednomu příjde, že to není až tak moc nahlas. Tedy pokud není problém mezi židlí a mixem. lol

Co se týče koaxů:
Dá určitě dá,ale ne už to zvlnění... navíc se zvukovod pohybuje což má taky velikej vliv když moduluje odražený zvuk z tý kaloty... Slyšel jsem množství různejch řešení ala KEF,Tannoy i DIY KOAX seasy a vždycky bylo slyšet zabarvení.Pouze top modelů Tannoy to bylo vcelku slušný.Jinak ale koax má velikou výhodu v bodovým vyzařování oproti klasice to nepopírám je to jen o tom čemu dá člověk přednost. Kdyby to bylo 100% -ní řešení tak už nikdo z významnejch nedělá nic jinýho.

Pěkná hračka by mohla bejt tahle: takovej dual ring radiatorek. použitelnej od 800Hz smile

http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=315

naposledy upravil dawsoo (2006-10-10 17:31:14)

#78 2006-10-10 18:27:12

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 138

Re: širkopásmáč

Bodové vyzařování, co jsi zmínil má obrovskou výhodu. U širokopásma, to pro mne znamená zvukově takovou výhodu, že přežiju i tu jeho obrovskou směrovost (8" měnič). Z koaxů mám možnost porovnat pouze Beymu 8CX s tou jsem postavil v uzavřený bedně sloupy, DEXON je vyprodával za pakatel, hrajou výborně, oproti klasický 2p konstrukci, ale na širkopásmo nemají ! Možná bych zkusil ty 8CX dělit aktivně a níž, třeba by sem to přehodnotil smile

#79 2006-10-10 23:45:05

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: širkopásmáč

Jarous
Já bych se klonil k variaci mít dvoje bedny ... jedny klasika vícepásmo a druhý single-driver nebo koax ...prostorovostí se tomu klasika nemůže rovnat v tom máš recht ale neutralitou a čistotou zas válcuje klasický multipásmo oboje tyhle řešení.

Koukám že ty rád singly a vyznáš se ... musíme se někdy srazit docela by mě to zajímalo taky to slyšet třeba v porovnání s klasikou.Pamatuju si jen na singláčky Xavian solista a musim říct že obyč CD Hromka ze S&V jsem nikdy neslyšel líp...

naposledy upravil dawsoo (2006-10-10 23:59:02)

#80 2006-10-11 21:58:43

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 138

Re: širkopásmáč

To máš těžký, já už mám doma tolik beden smile Širokopásmo hraju v ložnici, zásadně před spaním a mooc dobře se mi u toho usíná...a nebo takhle v sobotu se zase příjemně vstává s muzikou. Na poslech a pokec jsi samozřejmně vítaný.

naposledy upravil Jarous (2006-10-11 21:59:42)

#81 2006-10-11 22:04:20

dawsoo
člen
Z: Praha 4
Příspěvků: 211

Re: širkopásmáč

No vidíš já budu mít až bude truhlařina doma jen 3 páry vše dvoupásmo jedny klasiku regálovky P17REX+27TFFC a dvoje hlíny s páskama... takže se taky těšim ty co mám nyní asi půjdou do světa jejich ladičskej potenciál je již vyčerpán a musim zaplatit truhlařinu a vyhýbky do těch dalších.


Na poslech rád přijedu a samozřejmě jsi zván taky...

naposledy upravil dawsoo (2006-10-11 22:09:27)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 3. FÓRUM - 776 témat (8/2006 - 12/2006)