Stránky: 1
Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.
Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Proudové posílení stabilizátoru
Stránky: 1
něco podobnýho najdeš i pro 78xx řadu (LM317/337 stejně), akorát bez těch tlumivek. Proč nepoužít step down, když potřebuješ takovej proud, předpokládám, že to stejně bude napájet procesor... Je potřeba se trochu dostat v navrhování obvodů dál než do druhé poloviny dvacátýho století, to už skončilo fakt dávno...
Můžeš klidně takto.Záleží na co to je,spínák nemusí být vždy a všude vůbec optimální (DAC,oscilátor,low noise zesilovač,hodiny apod) záleží na použití,kdekoli není důležitej nízkej šum a minimální rušení v celém pásmu, bude spínák lepší volbou..
Děkuji. Stabil 317/337 se i s proudovým posílením na internetu najít dá, ale vědomostí nemaje jsem si nebyl vůbec jistý, jestli lze stejně postupovat i u LDO LT1963.
A ano, má to být pokus: napájet DAC (případně s ním i SSD jakožto zdroj dat pro ten DAC) a pak zjišťovat, jestli něco poznám.
Asi nic, ale kdo si nehraje...
Ten DAC mám takový "zkušební" E50. Jenže na jiném vláknu vidím, že se jich vyrojilo jaksi nemálo. Třeba Topping D90III jednobitový. Ale to je již jiné téma...
Jdu se pokusit nastudovat, co to vlastně je. Chodil jsem holt do špatné školy
K E50 to bude určitě ok a k SSD stačí i obyč stabilizace nebo co navrhnul Kaed,určitě ne obojí ze stejného zdroje,klidně mohou sdílet společný základ trafo usměrnění fitraci/či předřadný AC/DC smps ,ale oddělenou stabilizaci..
Aaa, důležité informace, děkuji!
Stránky: 1
Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Proudové posílení stabilizátoru