Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný ribbon z Aliexpressu

Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Levný ribbon z Aliexpressu

Pořídil jsem z Číny skvost zvaný MeloDavid RB100, což je přebalený AudioPur RT7040-03.
Uchometricky velmi příjemný levný páskový výškáč, který by zasloužil akusticky proměřit, neboť nemám ani mikrofon ani prostory smile chtěl by se toho někdo ujmout, že bych mu jeden kousek půjčil?

Reálné foto zde: imgur, impedančka zde: imgur.

Web

(upravil dhaman 26. 6. 2024 16:59)

Re: Levný ribbon z Aliexpressu

Pozeram, že to má zozadu šrouby. Možno by sa dal odobrať zadný plast a mohol by z toho byť zaujímavý dipol do OB. Hmmm....

OB 4 pasmo aktiv 2x15" W frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | Focusrite 18i20 | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Kde to bude mít děličku, aby se to nepralo s impedancí? 8-10kHz?

(upravil dhaman 26. 6. 2024 19:13)

Nepralo s impedanci ? Ved to ma impedanciu v rozmedzi 7,4 - 7,9 ohm. Tych 0,5 ohm hra taku velku rolu ?

OB 4 pasmo aktiv 2x15" W frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | Focusrite 18i20 | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil jardag69 26. 6. 2024 22:41)

A není tam nekde okolo i vlastní rezonance? Je fakt, že takový průběh jsem ještě neviděl. Jen si pamatuju, že má být dělička dál nad tím vrcholem.

impedanci to bude mít konstantní, počítej s dělením 5k+, níž určitě ne kvůli zkreslení

(upravil dawsoo 27. 6. 2024 13:36)

Takže takovej trochu blbej reprák nad nějakej tří max čtyřpalec a vysoký dělení (strmě by šel i na 4k) na což má ale zas dost velkou přírubu,takže podobně jako byl problém pracovat v dřevních dobách s RBT-95,kterej byl menší ale musel se dělit nad 6k. Pásky a planáry obecně ač jsem je dříve měl moc rád, jsem zcela opustil,protože mění vlastnosti v čase a to tak že uplně všechny a celkem dost.

PC-DAC-ZESIK-Bedny=zvuk doma

použitelný to je, ale jako supertweeter, plastová příruba se dá odfrézovat, má to svoje ale...

mám jeden plannar z Ali také doma, zatím čeká na svůj čas, chtěl jsem ho zkusit nad nějakou nízkodělitelnou výšku (třeba s větší/těžší cívkou), která obvykle dříve směruje.... takže plannar výše dělený s ne nutně vysokou strmostí, kde už "hlavnímu" tweeteru roste také impedance, zvažoval jsem "bradavičnatou" XT25TG

Mám ho nad 2" kalotou od HiVi v monitorech u počítače. Na blízký poslech je to s nějakým kompromisem použitelný, ale nějaká těžká hitparáda to není. Kdo je registrován na RM, může se na projekt podívat.
https://repromania.net/forum/viewtopic. … amp;t=8780

Zahodit.

Web

dj-bobr mi je poslal a měření je zde.

Zahodit co nejdál to jde.

Web

(upravil dhaman 10. 7. 2024 10:13)

Tak do 2 pasma to urcite neni. dik antonio za merania od cca 6k vyssie to nema, zle smerovky. Mozno zoberiem 2 ks na pokusy. Co to bude robit ak odoberiem zadny kryt a bude z toho dipol.

dhaman, do 2p leda jako doplnění širokáče. Napadá mě výpomoc třeba k dříve populárnímu Monacor SP-205/8. Zkreslení při 2 a 4 V přes 2,2µF kondenzátor je ještě snesitelné:

https://i.postimg.cc/JnS64BTk/output-gh460j.gif

Příspěvky [14]

Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný ribbon z Aliexpressu

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£