Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » VA tube preamp mk.II

Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 65 z 65]

(upravil Wili 9. 7. 2024 16:48)

Re: VA tube preamp mk.II

Neviem ci chapem co myslis, pozriem sa. Ja ale meram externym analogovym generatorom ktory ma daleko nizsie skreslenie nad schopnostami (asi) vacsiny ADC

EDIT: vidim, ale to ovlyvnuje len generator nie? alebo aj spravanie vstupu adc?

Len generátor, bohužiaľ..Pridá to tam "zrkadlové" skreslenia..S externým generátorom to fungovať nebude.

(upravil alx 9. 7. 2024 20:04)

Willi, na vstup. Na výstupu by to nedaly. Pár desítek ecc83/12AX7 jsem měřil a co výrobce to trosku jiné parametry. Uvidíme co dokáží vybrané 6N1P v tomto zapojení . Když tak to zkusím poladit, nebo dám ECC83

(upravil Wili 9. 7. 2024 20:52)

alx s 6n1p (ak to je cosi ako ecc88) tak budes mat pracovne body uplne mimo, budes musiet zmenit hodnotu anodovych odporov, trimru vo vstupnom ccs, v katode invertoru atd. Ta lampa bude pri potrebnych napatiach dost nelinearna, asi... neviem, skus a uvidime big_smile Nehovoriac o tom ze budes mat asi 10x nizsi open loop gain a tym padom ti vylezie hore skreslenie, obzvlast v invertovanom vystupe symetriky, ale kludne s tym experimentuj, mozno to bude dobre, sameho ma to zaujima tak som zvedavy ako to dopadne... lepsie to ale podla mna urcite nebude, ak chces ale "elektronkovy" zvuk tak to bude samozrejme zafarbene tym spravnym elektronkovym skreslenim big_smile

inak na vystupe by 6n1p/e88cc prezila, ja tam mam nastaveny prud na katodovy odpor cca 14mA + 1mA tecie do diferaku takze 15mA na elektronku, pri strate cca 100V ta elektronka da relativne v pohode, bude fest vypecena a bude mat kratsi zivot a bude tam mensia prudova rezerva ale bude to fungovat aj takto

dalsie merania

focusrite kresli, a predosle merania su vlastne skreslenie vstupu focusrite...

kedze ma adc focusritu limituje a cosmos tiez svojou vstupnou impedanciou tak som ho rozobral rozkabloval mono mod aby som mal stereo cosmos a trochu rozumnejsiu zataz, nakalibroval som cosmos na 10V rozsahu na dBV stupnicu, sice to snr nie je ziadna slava ale mera to aspon kusok nizsie ako focusrite. Resp. nenameram nic lebo sa 2. harmonicka utopi v sume big_smile Retazec:

viktor gen -> preamp -> cosmos

cosmos je v stereo mode na 10V rozsahu, teda 3k5 zataz = stale ovela nizsie ako je moja dizajnova linkova hodnota (10k) ale predsa len su koncove stupne ktore mozu mat aj takto nizky vstupny odpor... na lampy dokonale, neviem ci som niekde videl lepsie big_smile

(myslim ze celkovy vysledok kazi len 9ta harmonicka = tipujem ze to bude spinak cosmosu? alebo neviem nejake rusenie u mna v okoli hmm2 lebo je to vidiet aj v loopbacku)

https://i.postimg.cc/kgRTt0Wr/stereocosmos10v-preamp.jpg

nizsie je "loopback" pre kozmos na 0dbv s 10V rozsahom = viktorgen priamo do kozmosu na rovnakom skalovani:

https://i.postimg.cc/PqG2bSMC/stereocosmosloopback10v.jpg

Kedze na nizkej zatazi nic na cosmose nenameram a je to utopene v sume tak jedine co mi ostavalo bolo prepnut rozsah na 1V7, tj. zvysit zataz na 640R, co je pre pouzity katodovy sledovac preampu nezmyselna prasarna ale budiz... skreslenie uz lezie hore ale je stale prekapivo nizke:

https://i.postimg.cc/R0cGgwPX/stereocosmos1-V7-preamp.jpg

a este tu je SNR preampu do 1V7, ziadny vstup, otvorene volume na max...

https://i.postimg.cc/8Pvq2Xzb/1-V7-preamp-noise.jpg

(upravil alx 9. 7. 2024 22:24)

Willi, sypu si hlavu popelem, teď jsem se díval na moje měření  a máš pravdu s 6N1P, ta má diametrálně odlišné parametry. Zkusím použíti 6N2P ta je dost podobná ECC83.   6N1P není podobná  ECC88. Výstup upravovat nebudu, ECC83 má  Ikmax 10mA, ECC85 by to možná chvíli dala ta má Ikmax 15mA, nevím jak se shoduje v dalších parametrech s  6N6P.

Příspěvky [61 až 65 z 65]

Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » VA tube preamp mk.II

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£