Re: Výroba předních panelů

QuickPanel Admin napsal:

Cena: 4.95 EUR bez DPH

...kdyby ste v Detvě chtěli vyrábět panely-kusovky pro zdejší komunity, musíte na tom prodělat gatě smile
; čas programování, režie u CNC strojů 600-800Kč ?? tongue

Re: Výroba předních panelů

Asi som nepochopil - ta cena sa Vam zdala dobra, alebo vysoka?
A mate uplnu pravdu - klasicky postup, ked musim kazdy panel programovat by bol neunosny a hlboko stratovy. Lenze este je tu jeden kamarat, ktory mi pomaha s tymito vecami a na ktoreho zabudate.... softver QP smile

Web

(upravil dagus 18. 4. 2010 21:01)

Re: Výroba předních panelů

DeadMAN:
nevidím důvod proč dělat práci dvakrát. Prostě jsme chtěl jen odhad a od toho neočekávám přesnost +-2Kč.
Betaron:
Jen jsem se ptal jestli se dá nějak formálně obejít práce s programem, i třeba za nějakou "úplatu". Neočekávám, že vše udělají zadarmo, ale proč to řešit na papíře a pak to zase "pracně" překreslovat do softu? Neměla by firma mít i možnost výběru, než jen striktně daný jejich soft? Není jednodužší poslat naskenovanej výkres? Kam tahle doba spěje...
QuickPanel Admin:
   "Asi som nepochopil - ta cena sa Vam zdala dobra, alebo vysoka?" Pokud to je otázka na mě, tak odpověď není zřejmá. Zdá se být cena 5eur za 5 děr a drážku pro mě jako ve strojařině nekovaného trochu silné kafe, pokud by to byla cena i s materiálem (který inzerujete zdarma) bylo by to pěkné, ale chápu že je potřeba nějaká režie, stroj taky něco bere a software se sám nevyvíjí. Já jakožto kutil když bych měl materiál "jako vy dáváte" zadarmo, tak to za tu hoďku taky vyvrtám a probrousím, vše je to jen o nabídce a poptávce. Štrašně se mi líbí možnost eloxu, jenže když se to bude pak ještě vařit tak je problém. Musím to ještě rozmyslet. Děkuji za informace a všem se omlouvám, že si ty svoje "kraviny" řeším takhle "veřejně".

(upravil QuickPanel Admin 19. 4. 2010 8:35)

Re: Výroba předních panelů

@Dagus: Ano, ta cena bola aj s materialom. A myslim, ze porovnavate neporovnatelne - jasne, ze tych 5 dier si vyvrtam doma rychlejsie a lacnejsie, ale ta cena bola za vyrobu panelu na CNC a to jedineho kusa ! Ak by ste si kdekolvek dali nacenit vyrobu CNC jedneho kusa, tak to by ste videl tie ceny... Vid cenovy nastrel od Betarona, ktory je velmi blizky realite...

A este par slov k tomu "Preco to pracne prekreslovat do softu" - cela filozofia QP je v tom, ze maximum pripravy vyroby je presunute na koncoveho zakaznika (ktory to musi prekreslit do softu) a na softver (ktory generuje NC program). Jedine tak sa daju dosiahnut ceny, ktore mame my. Takze to neberte tak, ze u nas nemate moznost vyberu. Kludne poslite Vas naskenovany papier s vykresom, ale ratajte potom s tym, ze zaplatite cas programatora, ktory to bude musiet urobit namiesto Vas... Takze uz to nebude 5 EUR.

Mimochodom ak si to cele zhrnieme tak:
1) Vy ste neusetril ziadny cas, pretoze ste mi tie panely musel rozpisat do fora, co Vam zabralo cas porovnatelny s prekreslenim
2) Panely ste mohol mat nacenene za par sekund a takto ste musel cakat na moju odpoved
3) Ja som tomu musel venovat isty cas (ktory som si rad nasiel) a neodpovedal som Vam "Nacente si to sam"

Takze budeme radi, ak vyuzijete nase sluzby a kludne poslite aj naskenovany vykres. Nie je pravda, ze nedavame zakaznikom na vyber - precitajte si prispevok 07.03.2010 14:43

Web

Re: Výroba předních panelů

dal som si vyrobit cez QP nejake panely, material som dodal vlastny (modushop). vzhladom na to ako profesionalne to vyzera, tak je cena uplne smiesna. dokonale otvory, perfektne gravirovanie, urcite by som to na kolene takto nespravil. a ked aj ano, stalo by ma to vela namahy. soft je myslim idealny, pracuje sa s nim intuitivne a oproti papieru je to neskutocne ulahcenie. nadherna praca, mozem komukolvek odporucit... pripomina mi to porovnanie ako nakupovanie v kamennom obchode a eshope. par klikov a je hotovo big_smile

Betaron: povodne som chcel u teba, ale ked sa naskytla tato moznost na Slovensku...

QuickPanel Admin: :two thumbs up:

Re: Výroba předních panelů

Warezo, vystihol si to presne.

Web

Re: Výroba předních panelů

súhlasím. smiešna cena za profesionálny výrobok...

Web

Re: Výroba předních panelů

nojo hold mě nikdo nerozumí, přesnost na desetiny milimetru nevyžaduji, úplně ostré hrany taky ne, stejně všechno přijde zakulatit. Pochopte, že to nechci na panel, takže žádný gravír ani maximální přesnost nevyžaduji. Jde spíš o to, že tato firma je ochotná dělat "každou kravinu" co si vymyslím. Na panely kde potřebujete 20 popisků a 30 děr super, ale to já přece nemám.
   K tomu že bych to už měl atd., nejde až tak o čas jako takovou nechuť k souřadnicovému kreslení, asi jen můj osobní problém. Jinak očekávám když se slušně zeptám, tak mi někdo slušně odpoví. Proto odpověď stylu "tak si to naceň" by ukončilo můj zájem o firmu jako takovou. Samozřejmě tak se nestalo a tak alespoň lidi, ne tak znalý ve strojařině, si mohou přečíst, že tato firma je maximálně vstřícná.
   Více to už tady zasírat nehodlám, jelikož jsem zjistil že v rodině je přístup k CNC mašině jako u vás a pokud to dobře dopadne tak i k materiálu. Takže když to padne objednám u vás, Pokud ne tak se omlouvám a děkuji za maximální vstřícnost, Dagus.

Re: Výroba předních panelů

No. Vsetko nasvedcuje tomu, ze sme uspesne odladili technologiu vyplnania gravirovanych textov farbou. Takze uz by nemal byt problem vyrobit cierne pismo na svetlom eloxe alebo hoci aj gravirovacka akejkolvek farby...

Web

Re: Výroba předních panelů

Gratuluju! Jen tak dál smile

Web

Re: Výroba předních panelů

No a to ste nemohli skor? Nemusel som robiť panely čierne smile

QP: Potom sem hoď nejakú foto...

Web

Re: Výroba předních panelů

To je super ....
Jo a nešlo by udělat,aby se dal ten navrženej panel vytisknout? ....

Re: Výroba předních panelů

pslava - PrintScreen, MSpaint, Ctrl+V, Print smile

Web

Re: Výroba předních panelů

jj,.. to byl jen takovej nápad...  smile

Re: Výroba předních panelů

čo tak import jednoduchej grafiky ?  keby chcel niekto logo na svoj výrobok tak má smolu lebo ho tam nedostane...

nehovorím o 3D frézovaní,aj keď by to ten stroj pravdepodobne zvládol.ale kto by na to robil program big_smile

Web

(upravil QuickPanel Admin 20. 4. 2010 22:16)

Re: Výroba předních panelů

Quart: vdaka smile

DeadMan: nuz smola, ale ak chces, vyrobime novy - svetly smile

PSlava: ano ano, vytlacenie panela je v to-do liste

Right13: nie je celkom pravda, ze ked chces nejake logo, mas u nas smolu - staci poslat data mailom a vygravirujeme cokolvek (foto c.2). a 3D frezovany panel? Ty si riadny humorista smile stroj by to zvladol, aj softver na to mame lebo robime aj duralove formy. Daj nejaky priklad vyuzitia...

Web

Re: Výroba předních panelů

QuickPanel Admin napsal:

...a 3D frezovany panel?....

Predbehnem sa, napr. takto

http://s4.postimg.cc/t619ghird/185_dudek_09.jpg

A hneď sa opýtam kedy bude u mňa zvoniť poštárka s panelom?

(upravil QuickPanel Admin 20. 4. 2010 22:13)

Re: Výroba předních panelů

No neviem ci to chapem a vidim dobre, ale tam je len zahlbenie v strede panela (tzv. 2,5D frezovanie - to dnes QP umoznuje). Je tam nieco na plne 3D obrabanie ? A tvoj panel zajtra preverim, pretoze cakame na elox.

Web

Re: Výroba předních panelů

@DeadMan: tu je ukazka vyplnania farbou

Web

Re: Výroba předních panelů

Co takhle zlatou?   big_smile